Nawigacja
Strona Główna
Wiem, umiem, rozumiem
ROBOTYKA
Wolontariat
TPD
Galeria
Twórczość uczniów
Linki
Kontakt ze szkołą
Wyszukiwarka
RODO
Nabór LO i BS I st.
BIP
Premiera „Najlepszego”

W piątkowy wieczór, 17 listopada w kinie Cinema3D w Głogowie odbyła się premiera filmu Łukasza Palkowskiego „Najlepszy”. Po seansie filmowym nastąpiło spotkanie z tytułowym bohaterem filmu, panem Jerzym Górskim. To na jego przeżyciach i doświadczeniach oparta jest fabuła „Najlepszego”. W seansie uczestniczyli uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie. Dla dużej części widzów było to niezwykłe przeżycie, ponieważ znają osobiście Jerzego Górskiego. Był też czas na rozmowy z Jerzym Górskim, wspólne zdjęcia oraz zakup książki „Najlepszy” z autografem pana Górskiego. Ten niezwykły piątkowy wieczór na długo pozostanie w naszej pamięci.
Jerzy Górski to triathlonista, wygrał podwójnego Ironmana w 1990 roku. Zanim zaczął trenować zmagał się z nałogiem narkotykowym. Jest organizatorem Ogólnopolskiego Biegu po Miód organizowanego w ramach Dolnośląskiego Święta Miodu i Wina w Przemkowie.



   
Licealiści wizytą w świetlicy wiejskiej na Krępie

15 listopada uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół w Przemkowie pod opieką pani Moniki Dźwigaj i przy współpracy z panią Małgorzatą Basałygą przeprowadzili zajęcia warsztatowe z dziećmi i rodzicami w świetlicy wiejskiej w Krępie. Spotkanie odbyło się w ranach projektu „Logiczne myślenie – pierwszy krok do sukcesu” finansowanego z programu „Działaj Lokalnie”. Warsztaty uświetnił swoją obecnością Przewodniczący Rady Miejskiej w Przemkowie, pan Janusz Matuszak, który jest mieszkańcem Krępy. Młodzież, dzieci i dorośli razem z panem przewodniczącym spędzili miło środowe popołudnie bawiąc się i ucząc jednocześnie logicznego myślenia. Dziękujemy panu przewodniczącemu i panie Małgorzacie Basałyga za tak serdeczne przyjęcie. Z niecierpliwością czekamy na kolejne wspólne działania.





   
"Misja przyszłość" trwa!

Zajęcia w Gminnym Centrum Robotyki w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie



Z przyjemnością informujemy, że już od pierwszych dni września 2017 roku po raz kolejny uruchomione zostały zajęcia dla młodzieży w Gminnym Centrum Robotyki w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie. W tym roku, ze względu na to, że w większości uczniowie uczęszczający na te zajęcia ukończyli szkołę (gimnazjum i Liceum w Przemkowie) oraz fakt przeprowadzanej reformy oświaty, na zajęcia robotyki przeprowadzony został nowy nabór chętnych uczniów.

Nabór ten przeprowadzony został przez Zespół Szkół również w Szkole Podstawowej nr 1 w Przemkowie. Z ogromną satysfakcją odnotować możemy bardzo duże zainteresowanie zajęciami robotyki wśród uczniów przemkowskich szkół. Zajęcia odbywają się w dwóch grupach wiekowych: w poniedziałek - grupa przemkowskiego Liceum i gimnazjum, we wtorek - uczniowie klas szóstych SP nr 1 w Przemkowie.

Poza jednym uczniem Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół w Przemkowie wszyscy pozostali uczestnicy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z robotyką, ale jak pokazują lata wcześniejsze na pierwsze efekty nie trzeba długo czekać.
Trzymamy kciuki szczególnie za najmłodszą grupę i życzymy powodzenia w zgłębianiu niełatwej wiedzy i doskonaleniu swoich umiejętności.



Poniżej kilka zdjęć z zajęć:






O efektach naszych prac będziemy systematycznie informować!
   
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada 2017 r. rozpoczęło się Mszą Świętą w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Przemkowie. Zgodnie z wieloletnią tradycją o godzinie 12.00 rozpoczęła się Msza Święta w intencji Ojczyzny odprawiana przez księdza kanonika proboszcza Krzysztofa Mrukowicza. W Mszy uczestniczyły poczty sztandarowe szkół, Ochotniczej pStraży Pożarnej, Dzieci Wojny i kombatantów. W Mszy Świętej uczestniczył poczet sztandarowy Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie w składzie – Damian Janus, Ewelina Nebelska i Klaudia Kurkowska.



Po Mszy Świętej nastąpił przemarsz pocztów sztandarowych oraz mieszkańców Przemkowa na czele z Przemkowską Orkiestrą Dętą pod Pomnik Dzieci Wojny. Tutaj nastąpiło m.in. odśpiewanie Hymnu Polski i złożenie kwiatów pod pomnikiem. Nie zabrakło też krótkiego programu artystycznego. Wiersz „Orlątko” recytował uczeń naszego Liceum Ogólnokształcącego Patryk Skrobak. Spod Pomnika uczestnicy przemaszerowali do Przemkowskiego Ośrodka Kultury, gdzie tegoroczne obchody Święta Niepodległości dobiegły końca.


   
V MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI

W Przemkowie 10 listopada V Marsz Niepodległości rozpoczął obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Już po raz piąty Zespół Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie zorganizował przemkowski Marsz Niepodległości w współpracy z Burmistrzem Przemkowa, szkołami i instytucjami przemkowskimi. Marsz rozpoczął się przed budynkiem Zespołu Szkół, gdzie słowa powitalne wygłosił Burmistrz Przemkowa, pan Jerzy Szczupak i dyrektor Zespołu Szkół, pani Monika Dźwigaj. Uczeń klasy 1 Liceum Ogólnokształcącego Patryk Skrobak zarecytował wiersz „Orlątko”. Zgromadzeni uczestnicy Marszu, uczniowie klas siódmych i gimnazjalnych Szkoły Podstawowej nr 1 oraz uczniowie Zespołu Szkół na czele z dyrekcjami szkół, panem Burmistrzem i Przewodniczącym Rady Miejskiej ruszyli w biało-czerwonym pochodzie ulicami Przemkowa.



Marsz przeszedł obwodnicą pod budynek Publicznego Przedszkola nr 1, gdzie do Marszu dołączyli najmłodsi uczestnicy – przedszkolaki i uczniowie szkoły podstawowej klas 1-6. Ulicą Kościuszki i poprzez Plac Wolności Marsz Niepodległości dotarł przed Urząd Miejski. Nie zabrakło odśpiewanych wspólnie pieśni patriotycznych. Marsz Niepodległości przypomina wszystkim jak bezcenna jest NIEPODLEGŁOŚĆ, kiedy możemy bez strachu wyjść na polskie ulice z biało-czerwoną flagą, mówić po polsku. Nie zapominajmy o naszych bohaterach poległych w walce o Niepodległość!


   
Zapytanie ofertowe

ZAPYTANIE OFERTOWE

dotyczy opracowania dokumentacji projektowo-kosztorysowych wraz z uzyskaniem
wszelkich niezbędnych decyzji i/lub pozwoleń dla zadania pn.

„ Wymiana instalacji elektrycznej w Zespole Szkół im. Ireny Sendler
w Przemkowie, ul. Leśna Góra 3, 59-170 Przemków”.

Link do ogłosznia [pdf]

   
„Nocka” w szkole klasy 1 LO

„Nocka” w szkole klasy 1 LO po raz kolejny pokazała Zespół Szkół im. Ireny Sendler z innej perspektywy, nie tylko jako budynku, do którego trzeba przyjść rano z odrobionymi lekcjami, ale także miejsca, gdzie można coś zorganizować, dobrze się bawić i miło spędzić czas przy okazji poznając się nawzajem i integrując. W nocnej imprezie wzięło udział 11 uczniów klasy I Liceum Ogólnokształcącego wraz z wychowawcą - p. Anną Hynek. Cała impreza rozpoczęła się w piątek 03 października o godzinie 19:00 i zakończyła w sobotę 04 października o 08:00 rano. Jako klasa bierzemy udział w różnych szkolnych imprezach, ale nigdy nie mamy dość dużo czasu, aby wspólnie porozmawiać, a perspektywa spędzenia nocy w szkole stała się ku temu okazją.


Było kulturalnie i zdrowo (no, może poza snem, a raczej jego brakiem), artystycznie i całkiem sportowo. Naszą „sypialnią” była nasza klasopracownia, w której znajduje się tablica interaktywna i rzeczywiście była bardzo aktywna służąc nam jako ogromny ekran do wyświetlania strasznych filmów oraz zabawy w Karaoke. Przyniesione z sali gimnastycznej materace stworzyły wygodne miejsce do spania, jednak z wiadomych względów trudno było usnąć. Czy można polubić szkołę i odnaleźć tutaj swoje miejsce? Czy szkołę możemy traktować jak drugi dom? Z pewnością tak. Pokazała to atmosfera, jaka panowała podczas naszej imprezy, pełna zabawy, akceptacji, życzliwości, a domowy klimat szkoły oddawały swobodne spacery po szkolnych korytarzach w kapciach i piżamach, wspólny posiłek przy stole i oglądanie filmów „na leżąco”. Szkoła okazała się nie tylko miejscem nauki, ale także zabawy i rozrywki lepszej od komputera, czy telewizji. Taka noc w szkole, to doskonała okazja do lepszego poznania się i okazja do głębszej integracji. Z pewnością powtórzymy to spotkanie!

   
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W PRZEMKOWIE
   
II TURNIEJ II PRZEMKOWSKIEJ LIGI SZACHOWEJ

Tradycyjnie już w sobotę 28 października 2017 roku odbył się II turniej II Przemkowskiej Ligi Szachowej pod patronatem Burmistrza Przemkowa. Organizatorami Ligi są UKS 'Szach-Mat Przemków" i Zespół Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie. W turnieju wzięło udział 30 miłośników szachów z Przemkowa, Żarowa, Chocianowa, Głogowa, Lubina, Polkowic, Piskorzyna, Kłobuczyna, Milicza, Gościeszowic i Niegosławic. UKS "Szach-Mat Przemków" reprezentowało 11 zawodników. Rywalizowano w trzech grupach: A, B i C-open. Rozpoczęcia turnieju dokonali: prezes UKS pan Józef Tarawski, dyrektor Zespołu Szkół pani Monika Dźwigaj i sędzia główny zawodów pan Artur Adamek. Grano siedem rund systemem szwajcarskim. W najmłodszej grupie A I miejsce zajął Aleksander Mydłowski (UKS "Szach-Mat"), II - Jan Molecki z Żarowa i III - Jacek Bobela z Polkowic. W grupie B zwycięzcą został Grzebieniowski Michał z Głogowa, drugie miejsce zajął Albert Janik z Polkowic, zaś trzecie miejsce Michał Wojtanowski (UKS "Szach-Mat"). W grupie OPEN zwyciężył Hubert Zieliński (UKS Skoczek Milicz),drugie miejsce przypadło Adrianowi Tarawskiemu (UKS "Szach-Mat") i trzecie - Bartłomiejowi Róg z Chocianowa. Zwycięzcy otrzymali medale, nagrody rzeczowe (przemkowskie miody) i dyplomy.


   
PODZIEL SIĘ ŻYCIEM

27 października 2017r. w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie odbył się finał szkolnej akcji, w ramach ogólnopolskiej kampanii „Komórkomania”. W dniach 16-27.10.2017r. uczniowie II i III-cich klas gimnazjalnych, Liceum Ogólnokształcącego i Zasadniczej Szkoły Zawodowej uczestniczyli w warsztatach pedagogicznych na temat Fundacji DKMS, metod poboru szpiku kostnego, zasad i procedury rejestracji potencjalnych Dawców krwiotocznych komórek macierzystych od niespokrewnionego Dawcy. Uczestnicy warsztatów oprócz merytorycznej wiedzy, obejrzeli prawdziwe relacje- świadectwa chłopca, któremu ktoś - Angelika podarowała życie, dawcy, który ofiarował swój szpik kostny kilkuletniej dziewczynce. W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę, czyli nowotwór krwi. Tę diagnozę słyszą rodzice dzieci małych, młodzież, dorośli. Bez względu na wiek - każdy może zachorować. Na szczęście każdy może pomóc. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie krwiotocznych komórek macierzystych od niespokrewnionego Dawcy. Jedynie 25% Pacjentów znajduje „bliźniaka genetycznego” w rodzinie, pozostałe 75% zdanych jest na Dawców niespokrewnionych. Prawdopodobieństwo znalezienia odpowiedniego Dawcy wynosi od 1:20 000 do nawet kilku milionów. W naszej szkolnej akcji zarejestrowały się 23 osoby spośród społeczności szkolnej i mieszkańców Przemkowa. Akcja rozpropagowana była w sieci przez naszą absolwentkę, obecnie studentkę II roku pedagogiki resocjalizacyjnej p. Darię Dębową, odbywającą praktykę w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie. Plakaty w mieście zachęcały do udziału w rejestracji. Uczennice III klasy Liceum Ogólnokształcącego, członkinie Szkolnego Klubu Wolontariusza w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie: Karolina Smolarczyk i Sandra Pietruszka wraz z koordynatorem akcji panią Małgorzatą Zawiłowicz i swoją starszą koleżanką Darią Dębową profesjonalnie przeprowadziły rejestrację. Organizatorzy „Komórkomanii” w Zespole Szkół Ireny Sendler w Przemkowie mają nadzieję, że w następnym roku liczba zarejestrowanych potencjalnych Dawców krwiotocznych komórek macierzystych znacząco wzrośnie, w związku ze wzrostem świadomości o bezpiecznych metodach przeszczepu uczestników przeprowadzonych warsztatów pedagogicznych, którzy będąc już osobami pełnoletnimi „podzielą się życiem”,” mając dzielenie się we krwi”.
Wszystkim, którzy przyjęli nasze zaproszenie dziękujemy i zapraszamy za rok do poszukiwań swojego genetycznego bliźniaka.

   
IX ŚWIĘTO CHLEBA


„…Milszy własny razowy, niż pański nie zawsze zdrowy...”

Przez całe wieki receptura chleba nie uległa większym zmianom. W Polsce jest podstawą żywienia każdego obywatela, a jego symbolika jest głęboko zakorzeniona w religii chrześcijańskiej. „Do kraju tego, gdzie kruszynę chleba/Podnoszą z ziemi przez uszanowanie/Dla darów Nieba. Tęskno mi Panie…”- jak pisał C.K. Norwid. Hasło „Twoje zdrowie zależy od ciebie” skłania takie instytucje jak szkoły do działań podnoszących świadomość konsumencką młodzieży. I dlatego 23.10.2017r. już po raz IX w Zespole Szkół im. Ireny Sendler we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 1 im. Janusza Korczaka odbył się uroczysty apel wieńczący „Tydzień chleba na zakwasie”. Apel poprowadziła uczennica II klasy Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie Patrycja Piech. Uczniowie klasy 2b: Klaudia Stachoń, Julia Sosnowska, Wiktoria Sitarek, Martyna Sykuła i Dawid Łojewski pod bacznym okiem pani Barbary Kowalskiej przedstawili zdrowotne walory Żytniego chleba na zakwasie. Tradycyjnie uroczystość uświetnił swoim występem Zespół Ludowy "Marzenie" ze Szklarek.

[dalsza część relacji w: "Czytaj więcej"]


   
Strona 12 z 72 << < 9 10 11 12 13 14 15 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 14
Najnowszy Użytkownik: z_promocji