Nawigacja
Strona Główna
Wiem, umiem, rozumiem
ROBOTYKA
Wolontariat
TPD
Galeria
Twórczość uczniów
Linki
Kontakt ze szkołą
Wyszukiwarka
RODO
Nabór LO i BS I st.
BIP
"Moja firma w mojej gminie"
Newsy

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół w Przemkowie przystąpili do realizacji projektu „Moja firma w mojej gminie”. Projekt realizuje fundacja VIRIBUS UNITIS we współpracy z wykładowcami Akademii Ekonomicznej w Katowicach, Europe Direct w Legnicy oraz Dolnośląską Izbą Rolniczą, a finansowany jest on ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego – Program Operacyjny Kapitał Ludzki.
Nasza szkoła jako jedna z dziesięciu w województwie dolnośląskim została zakwalifikowana do realizacji projektu „Moja firma w mojej gminie”. Koordynatorem projektu będzie nauczycielka podstaw przedsiębiorczości, pani Monika Dźwigaj. Pomagać będą jej dwaj uczniowie-liderzy: Szymon Światłowicz i Paweł Zimoląg.
Projekt będzie realizowany przez nauczyciela podstaw przedsiębiorczości oraz wybraną grupę uczniów (25- 30 osób). Rozpocznie się on od szkoleń tradycyjnych, odbywających się w Legnicy. Szkolenie tradycyjne zostało podzielone na 2 dni tematyczne. W szkoleniach tradycyjnych uczestniczy nauczyciel i 2 uczniów-liderów, wytypowanych przez opiekuna. Po pierwszym i drugim dniu szkolenia, nauczyciel i 2 uczniów przeprowadzają spotkania szkoleniowe w naszej szkole dla pozostałych uczniów - uczestników projektu. W czasie spotkań nauczyciel przekazuje uczniom podstawowe informacje merytoryczne potrzebne do zrealizowania zadań na witrynie oraz informacje, w jaki sposób należy wykonać zadania na witrynie szkoleniowej. 2 uczniów-liderów pełni rolę wspierającą nauczyciela w czasie spotkania oraz wspiera uczniów w czasie realizowania zadań podczas pracy z witryną (podczas gry symulacyjnej). Nauczyciel przekaże wszystkim uczniom materiały szkoleniowe otrzymane podczas szkoleń tradycyjnych. Dzięki temu uczniowie w szkole nabędą tych samych wiadomości oraz dostaną te same materiały pomocnicze, które otrzymali uczniowie- liderzy w czasie pierwszego szkolenia w Legnicy.
Poprzez witrynę internetową uczniowie będą uczestniczyć w grze symulacyjnej. Z pomocą nauczycieli będą wykonywać 4 zadania prze 5 miesięcy, w wyniku których nauczą się zakładać własną firmę oraz uzyskają szeroką wiedzę z zakresu ekonomii: strategii rozwoju regionalnego i lokalnego, badań rynku i marketingu.
Wiedza ta w połączeniu z praktycznymi aspektami, które uczniowie opanują w części e-learningowej, przyczyni się do zwiększenia postaw przedsiębiorczości wśród młodzieży, pogłębienia świadomości ekonomicznej, zwiększenia konkurencyjności i elastyczności młodych ludzi na rynku pracy oraz przygotuje ich do założenia własnej firmy.
Ostatnim zadaniem uczestników projektu będzie organizacja „Dnia Przedsiębiorczości”, które będzie 1-dniową imprezą podsumowującą działania edukacyjne w ramach projektu.
Szkoły uczestniczące w projekcie za realizację zadań będą otrzymywać punkty. W każdym cyklu będą przyznane 3 nagrody dla najlepszych szkół (projektory, tablice multimedialne, aparaty cyfrowe, odtwarzacze DVD). Ponadto nagrody otrzymają uczniowie ze zwycięskich szkół. Będą to m.in. plecaki, pamięci zewnętrzne.
Życzymy powodzenia w realizacji projektu.







   
"Pomaluj Ich Świat"
Newsy

Wśród nas jest wielu, którym jest zimno, chłodno, smutno i to nie dlatego, że mróz i zima, ale dlatego, że mają smutne życie bez ciepła i sytego jedzenia. Nieważne czy to zima, czy to lato - tak jest zawsze.
Nie bądźmy obojętni wobec nieszczęść, nie pozwólmy by nasze serca ogarnął chłód. Pomóżmy innym, ogrzejmy dobrym uczynkiem nasze serca.
Szkolny Klub Wolontariatu wraz z gronem pedagogicznym ogłasza zbiórkę artykułów spożywczych. Przeznaczone na dary artykuły zbierać będą wolontariuszki. Można również samemu przynosić je do gabinetu pedagoga.

   
Komunikat Dyrektora Zespołu Szkół
Ogłoszenia

We wtorek 24 lutego 2009 r. w godz. 16.00 - 17.00 nauczyciele Zespołu Szkół (Publicznego Gimnazjum, Liceum Ogólnokształcące, Zasadnicza Szkoła Zawodowa) będą pełnić dyżur, podczas którego rodzice naszych uczniów mogą uzyskać informacje o ocenach i zachowaniu swoich dzieci. Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców.


Dyrektor ZS
Dariusz Dźwigaj

   
Finalista konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista
Newsy

Uczeń klasy 3C, Adrian Smalec zakwalifikował się do ścisłego finału etapu wojewódzkiego VIII Dolnośląskiego Konkursu Historycznego zDolny Ślązak Gimnazjalista. W etapie finału wojewódzkiego wzięło udział 82 uczniów gimnazjów z województwa dolnośląskiego. Spośród 82 uczestników etapu finałowego, do II części zakwalifikowało się 41 uczniów, którzy uzyskali co najmniej 23 punkty. Wśród nich znalazł się Adrian, którego teraz czeka ostatni etap konkursu, czyli prezentacja na temat "Tajemnicze i ciekawe miejsca Dolnego Śląska". Finał 28 lutego. Życzymy powodzenia.









   
Aktualizacja zawartości galerii
Newsy

Do galerii dodane zostały zdjęcia z życia klasy 3c - warto je obejrzeć.
Kliknij, aby przejść do wspomnianych fotek.

   
Nabór na stanowisko urzędnicze
Ogłoszenia









Ogłoszenie o naborze na stanowisko urzędnicze w Zespole Szkół w Przemkowie


1. Nazwa i adres jednostki - Zespół Szkół w Przemkowie, ul. Leśna Góra 3, 59-170 Przemków,

Tel/Fax (076) 8320666
e-mail: Gim_przemkow@poczta.onet.pl
www.zsprzemkow.internetdsl.pl


2. Stanowisko urzędnicze - referent (na czas zwolnienia lekarskiego I macierzyńskiego referenta w Zespole Szkół w Przemkowie).
3. Wymagania - wykształcenie średnie, dobra znajomość obsługi komputera w programach:
Płace, Word, Excel, Płatnik.
4. Zakres zadań:
a) prowadzenie księgi druków ścisłego zachorowania,
b) sporządzanie list płac dla nauczycieli i pracowników administracyjno - biurowych szkoły oraz przelewów,
c) zgłaszanie do ZUS nowo zatrudnionych pracowników (ZUS - ZUA) oraz wyrejestrowanie zwolnionych pracowników (ZUS - ZUA A).
d) prowadzenie kasy,
e) sprawdzanie i opisywanie faktur pod względem formalnym i rachunkowym,
f) sprawdzanie zestawień magazynowych,
g) rozliczanie kwitariuszy
h) sporządzanie rozliczeń z Urzędem Skarbowym
i) prowadzenie ewidencji analitycznej zespołu kont 1, 2, 3, 7, 8 oraz imiennych kart spłat pożyczek ZFM
5. Wymagane dokumenty - podanie, CV, dokumenty potwierdzające kwalifikacje zawodowe.
6. Termin i miejsce składanie - do 30.01.2009 r. w sekretariacie Zespołu Szkół w Przemkowie, ul. Leśna Góra 3 w godzinach od 9.00 - 14.00
   
„Gajówka Głuszec” i „Torfowisko borówki”
Relacje

W dniu 12 listopada 2008 r. 20 uczniów z klas pierwszych ZS w Przemkowie i 15 uczniów ZSP w Przemkowie uczestniczyło w wycieczce do gospodarstwa agroturystycznego „ GAJÓWKA GŁUSZEC” i rezerwatu przyrody „TORFOWISKOBORÓWKI”. Wszystkich uczestników wycieczki było 40.
Wycieczka w całości była refundowana przez Centrum Informacyjne Lasów Państwowych w porozumieniu z Dyrektorem RDLP we Wrocławiu w ramach przedsięwzięcia edukacyjnego „ ROŚNIEMY JAK DĘBY”. Wyjazd połączony był z promowaniem działalności gospodarczej lasów państwowych oraz ich funkcji społecznych, edukacyjnych i ekonomicznych.
Głównymi celami wycieczki było:
• Zainteresowanie uczniów lasem i ochroną środowiska
• Przybliżenie uczniom, na czym polega praca leśnika.
• Integracja grupy.
Wycieczkę rozpoczęliśmy sprzed szkoły, gdzie czekał na nas autokar wraz z przedstawicielem Nadleśnictwa Przemków p. inż. Ryszardem Cłapą. Nasze zwiedzanie rozpoczęliśmy od pobytu w Gospodarstwie Agroturystycznym
GAJÓWKA GŁUSZEC” w Borówkach, w którym serdecznie powitała nas pani Bogumiła Naruszewicz – właścicielka gospodarstwa. Miejsce godne polecenia zwiedzającym ze względu na przepiękną uprawę ziół. Tam podzieleni zostaliśmy na dwie grupy: jedna z grup piekła kiełbaski i grzała się przy ognisku, druga uczestniczyła w dwóch zajęciach prowadzonych przez panią Bogumiłę Te zajęcia to:
• Tworzenie aromatów oraz olejków ziołowych
• Układanie bukietów z suszonych ziół, połączone z poznawaniem cech rozpoznawczych poszczególnych gatunków.
Potem nastąpiła zamiana grup. Po 4 godzinach spędzonych w Gospodarstwie
„zwarci i gotowi” ruszyliśmy w dalszą drogę. Kolejnym punktem w programie wycieczki było zwiedzanie REZERWATU PRZYRODYTORFOWISKO BORÓWKI”. Wrażenia nie do opisania. Trzeba tam być, aby poczuć niecodzienną atmosferę szumu drzew, stawów. Napawaliśmy się pięknem tamtejszych lasów. Rezerwat objęty jest ścisłą ochroną, w związku z tym zachowana została tam naturalna fauna i flora. Spacer po rezerwacie połączony był z oglądaniem roślinności cechującej siedliska Boru Bagiennego ( borówkę bagienną, żurawinę błotną, rosiczkę okrągłolistną, bagno zwyczajne ) i żeremie bobra europejskiego, o czym bardzo ciekawie opowiadali pracownicy działu technicznego Nadleśnictw: p. inż. Ryszard Cłapa i p. inż. Paweł Pawłowski. Z całego serca zachęcam do odwiedzenia tego zakątka w kompleksie Borów Dolnośląskich. Rozkoszowaniem się widokami zakończyliśmy nasz.ą wycieczkę. Organizatorką wycieczki była p. mgr Lucyna Pawłowska, opiekunami p. mgr Jolanta Trygar i p. mgr Małgorzata Zawiłowicz. Uczestnicy wycieczki serdecznie dziękują p. inż. Ryszardowi Cłapie, p. inż. Pawłowi Pawłowskiemu i p. Bogumile Naruszewicz za wspaniałe przewodnictwo, zmysł turystyczny, cierpliwość, przekazaną wiedzę i bezpośredni, ciepły stosunek do uczniów. Chwile spędzone na wycieczce zostały uwiecznione na zdjęciach. Wszyscy zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.


mgr Lucyna Pawłowska






   
Święto bibliotek szkolnych
Relacje

Od 28.10 do 31.10.2008 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w obchodach Święta Bibliotek Szkolnych.Z tej okazji w bibliotece szkolnej zorganizowana została wystawa książek pt.„CO CZYTAMY MY, A CO CZYTALI NASI RADZICE I DZIADKOWIE” ; prezentacja lektur szkolnych na DVD oraz rozstrzygnięcie konkursu „ŚMIECI INACZEJ”. Konkurs „ Śmieci inaczej”, ogłoszony został we współpracy z nauczycielem plastyki Iwoną Wolanin. Sponsorem nagród było Nadleśnictwo Chocianów. Przedstawiciel Nadleśnictwa p. inż. Paweł Pawłowski zasiadał w komisji konkursu. Pierwsze miejsce zajęły ex aeguo Natalia Boczniewicz z kl. III E i Katarzyna Popiwczak z kl. III E, drugie – Anna Stęplewska z III C. Nagrodę pocieszenia w postaci długopisu otrzymała Barbara Kościelna z kl. III E. Całości dopełniał humor uczniowski, prezentowany na tablicy, pt. „UCZEŃ POTRAFI” – cytowane były w nim lapsusy, które uczeń popełnia, prosząc o tytuł lektury. Do biblioteki, w celu zwiedzenia i obejrzenia wystawy, przychodziły całe klasy wraz z nauczycielami ( I A, I B, I C, I D, I E, II A, II C, II D, III D, III E i I LO ). Uczniowie mogli porównać obowiązkowy kanon lektur szkoły dzisiejszej i szkoły ich rodziców. Dodatkową atrakcją były najstarsze książki znajdujące się w naszej bibliotece np. z roku 1948 – „ KATARYNKA”.Wielu po raz pierwszy zobaczyło nowości włączone niedawno do księgozbioru i zaplanowało ich lekturę na najbliższe tygodnie. Dla nas była to okazja wypromowania biblioteki. Po obejrzeniu wystawy, uczniowie oglądali najciekawsze sceny sfilmowanych lektur. Korzystając z odwiedzin w bibliotece, wszyscy wrzucali do przygotowanej urny głosy na „KSIĄŻKOWĄ LISTĘ PRZEBOJÓW”. W wyniku głosowania wyłoniliśmy pierwszą dziesiątkę KSIĄŻKOWEJ LISTY PRZEBOJÓW, niekwestionowaną liderką jest:

• Pamiętnik Narkomanki

Daleko za nią uplasowały się:

• Chłopcy z Placu Broni
• Seria przygód Harry’ ego Pottera
• W pustyni i w puszczy
• Władca Pierścieni
• Seria: Ala ma kota
• Tajemniczy ogród
• Baśnie

Były to udane i wyjątkowe dni dla szkolnej biblioteki. Mamy nadzieję, że wydarzenie stanie się tradycją w aspekcie form pracy z uczniami na lekcjach języka polskiego i funkcjonowania naszej biblioteki. Organizatorkami przedsięwzięcia były: nauczyciel biblioteki mgr Lucyna Pawłowska i nauczyciel języka polskiego mgr Gizela Smalec.






mgr Lucyna Pawłowska



   
Kwiaty polskie w wersji papierowej
Ogłoszenia
Kwiaty polskie w wersji papierowej

Taki tytuł ma wystawa, którą dnia 24 października 2008r. zorganizowano w bibliotece miejskiej w Przemkowie. Pomysłodawczyniami wystawy są panie pracujące w Świetlicy szkolnej w Zespole Szkół w Przemkowie: mgr Jolanta Trygar i mgr Anna Bober. W ramach zajęć świetlicowych prowadzone są zajęcia z arteterapii, na które zawsze znajdą się chętni uczniowie- widać to po wykonanych pracach- papierowych kwiatach w kolorach jesieni. "Kwiaty polskie w wersji papierowej" można oglądać do końca listopada 2008r.

Zapraszamy
J. Trygar, A. Bober





   
Prawa człowieka
OgłoszeniaW dniu 29.10.2008 roku w Zespole Szkół w Przemkowie, odbyła się rada szkoleniowa pn. "Skuteczność realizacji podstaw programowych w zakresie zagadnień związanych z nauczaniem i wychowaniem w kontekście praw człowieka"


W radzie udział wzięło 67 nauczycieli ze wszystkich szkół gminy Przemków.

Autorką szkolenia była Hanna Stróżyńska - polonistka Zespołu Szkół w Przemkowie.



Materiały ze szkolenia w postaci prezentacji PowerPoint dostępne T U T A J lub w dziale download/prezentacje

   
DEN 2008







   
Strona 63 z 72 << < 60 61 62 63 64 65 66 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 14
Najnowszy Użytkownik: z_promocji