Nawigacja
Strona Główna
Wiem, umiem, rozumiem
ROBOTYKA
Wolontariat
TPD
Galeria
Twórczość uczniów
Linki
Kontakt ze szkołą
Wyszukiwarka
RODO
Nabór LO i BS I st.
BIP
PRÓBNY ALARM PRZECIWPOŻAROWY

15 października 2009 r. w Zespole Szkół w Przemkowie odbył się próbny alarm przeciwpożarowy zorganizowany dzięki pomocy Ochotniczego Hufca Pracy Przemków oraz Ochotniczej Straży Pozarnej w Przemkowie. Kilka tygodni wcześniej strażacy z OSP Przemków zorganizowali w naszej szkole spotkanie z uczniami i pracownikami szkoły informując o zasadach postępowania w czasie zagrożenia pozarowego, o drogach ewakuacji itp. Przy obecnie postepującej budowie hali sportowej takie informacje są szczególnie potrzebne. Następnie nauczyciele w klasach jeszcze raz zapoznali uczniów z zasadami i drogami ewakuacji. W czwartek w czasie drugiej lekcji zapozorowano pożar (dym na korytażach). Na sygnał alarmowy (trzy krótkie dzwonki) uczniowie i pracownicy szkoły rozpoczęli ewakuację. Została wezwana straż pożarna. Wszyscy zostali ewakuowani w wyznaczone miejsce. Do pożaru przybyły jednostki straży pożarnej z Przemkowa i Polkowic. Strażacy sprawnie zapoznali się z sytuacją, przeprowadzili ewakuację osób pozostających w zagrożonych miejscach. Cała akcja przebiegała bardzo sprawnie i profesjonalnie. W szeregach OSP Przemków w akcji brali udział nasi uczniowie z ZSZ i LO: Marcin Sinkowski, Maciej Muszyński i Michał Rozkocha.
Serdecznie dziekujemy OHP Przemków, OSP Przemków i PSP Polkowice za przeprowadzenie próbnego alarmu przeciwpożarowego.
Zespół ds Promocji i Kontaktów









   
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

13 października 2009 r. uczniowie klasy 2 Liceum Ogólnokształcącego (z pomocą kolegi z klasy 1LO) wraz z panią Moniką Dźwigaj i panem Pawłem Kuźmiakiem zaprezentowali przedstawienie z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystości pojawili się m.in.: pan Sekretarz Gminy Leszek Frąckowiak, pani Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Przemkowie Dorota Sołoducha i pani Komendant OHP w Przemkowie Aneta Maszczak oraz oczywiście nauczyciele i pracownicy szkoły i uczniowie. Uroczystość prowadzili Elżbieta Węgrzyn i Szymon Światłowicz. Po hymnie państwowym pan Sekretarz Leszek Frąckowiak w imieniu Burmistrza Przemkowa - Stanisława Pępkowskiego wręczył Nagrodę Burmistrza Przemkowa pani Monice Dźwigaj. Po tym miłym akcencie uczniowie Liceum zaprezentowali zgromadzonym przedstawienie pt. "Próba apelu z okazji DEN", w którym uczniowie musieli sami przygotować apel, ponieważ pani nauczyciela " pośliznęła się na ścieżce rozwoju zawodowego i złamała nogę". Uczniowie sami próbują zorganizować apel: przedstawiają wiersze, dowcipy itp. Publiczność szczególnie rozbawiły uwagi nauczycieli wpisywane uczniom do dzienniczków. Na koniec Damian Turijew zaśpiewał "Nauczycielu mój" na melodie "Przyjacielu mój" K. Krawczyka, która wzbudziła aplauz wśród publiczności. Na koniec przedstawienia licealiści w imieniu wszystkich uczniów złożyli nauczycielom życzenia: " Dziękujemy za najpiękniejszy dar, za wiedzę. To dzięki Wam, szanowni Pedagodzy, mówiąc słowami poetki Marii Urbańskiej: "nie okłamałem chmur, nie oszukałem wiatru, nie okaleczyłem niczyich marzeń - dzięki Wam, Nauczyciele".Na koniec pani Komendant OHP Aneta Maszczak i pani pedagog Małgorzata Zawiłowicz wręczyły nagrody za konkurs plastyczny z okazji Święta Młodzieży Wrzosowej Krainy.


Monika Dźwigaj
Paweł Kuźmiak





   
WYBRALISMY NOWY ZARZĄD SU

Dnia 12 października 2009 roku odbyły się wyboru do Zarządu Samorządu Uczniowskiego w Zespole Szkół w Przemkowie, w którym wzięli udział również nasi nauczyciele oraz przedstawiciele administracji i obsługi (31 osób).
Na poziomie gimnazjum w głosowaniu brały udział klasy: I a, I b, I c, I d, I e, II a, II b, II c, II d, III a, III b, III c, III d. Ważnych głosów oddano 298.
Wyniki:
Marcin Smikiel, klasa III d – 81 głosów (przewodniczący)
Joanna Kasprzak, klasa III d – 52 głosy (zastępca przewodniczącego)
Magdalena Śmieszek, klasa III d – 42 głosy (zastępca przewodniczącego
Paulina Polegaj, klasa III c – 40 głosów (skarbnik)
Julita Śliwa, klasa III d – 32 głosy (grupa logistyczna)
Klaudia Kotlicka, klasa III d – 30 głosów (grupa logistyczna)
Ewelina Wandycz, klasa III c – 21 głosów (grupa logistyczna)
Na poziomie szkół średnich głosowały klasy: I LO, II LO, III LO, IZSZ. Ważnych głosów oddano 77.
Wyniki:
Szymon Światłowicz, klasa II LO – 32 głosy (przewodniczący)
Krzysztof Panicz, klasa II LO – 19 głosów (zastępca przewodniczącego)
Michał Rozkocha, klasa III LO – 18 głosów (zastępca przewodniczącego)
Wojciech Nisteruch, klasa I LO – 8 głosów.
Nieważnych głosów oddano 10. Cztery osoby wstrzymały się od głosowania.
Przy wyborach do Samorządu Uczniowskiego dzielnie pracował sztab wyborczy z klasy III LO w sile:
Anna Medźwiedziuk
Aleksandra Grzybek
Przemysław Kosiński



Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego:
Anna Hynek
Danuta Żeleźniak

   
ZaMet Volley Party

W dniu 3 pażdziernika 2009 roku w Zespole Szkół w Przemkowie odbył się Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt pod nazwą: „ ZaMet Volley Party”. Patronat nad imprezą objął Starosta Powiatu Polkowickiego Pan Marek Tramś.
Organizatorem imprezy był Zespól Szkół w Przemkowie oraz Miejsko Gminny Klub Sportowy ZAMET Przemków – sekcja piłki siatkowej.
W turnieju uczestniczyło pięć zespołów :
1) Gimnazjum w Gaworzycach,
2) Gimnazjum w Chocianowie,
3) Gimnazjum w Grębocicach,
4) Gimnazjum w Przemkowie - gospodarz turnieju,
5) Drużyna MGKS „ZAMET” Przemków.
Drużyny rozgrywały mecze wg systemu : „każdy z każdym”. Mecze były bardzo emocjonujące i wyrównane. Ostateczna kolejność turnieju wyglądała:
I – MGKS „ZAMET” Przemków - 8 pkt.
II – Gimnazjum w Przemkowie - 7 pkt.
III – Gimnazjum w Grębocicach - 6 pkt.
IV – Gimnazjum w Chocianowie – 5 Pkt.
V – Gimnazjum w Gaworzycach – 4 pkt.
Drużyny występujące w turnieju były reprezentowane przez następujące zawodniczki :
Gimnazjum Gaworzyce :
Wnuk Dominika, Rygiel Milena, Szałęga Barbara, Wożniak Małgorzata, Mamot Klaudia, Szulgacz Paulina, Nucińska Paulina, Sicińska Angelika.
Opiekunem zespołu jest pani Małgorzata Andruszkiewicz.
Gimnazjum Chocianów :
Wąs Ewelina, Guzik Paulina, Siekierska Izabela, Krzeszowska Angelika, Marek Anita, Michalska Patrycja, Tomczyszyn Patrycja, Urban Kinga, Piechocińska Aleksandra, Sadowska Barbara.
Opiekunem zespołu jest pan Jarosław Mołodyński.
Gimnazjum Grębocice:
Tchir Klaudia, Chuda Paulina, Rybak Adrianna,Kapica Magdalena, Pietrzak Lidia, Tchir Gabriela, Jabłońska Paulina, Szymańska Karolina, Myślińska Sylwia, Nelec Dajana.
Opiekunem zespołu jest pani Izabela Czaja.
MGKS „ZAMET” Przemków :
Agata Woraczek, Magdalena Walner, Anna Derkacz, Sylwia Plinta, Klaudia Nogal, Anna Pawelec, Karolina Salomon, Natalia Urbaniak, Patrycja Kostecka, Elwira Krawczyk, Klaudia Gliszczyńska, Agnieszka Kuczma, Ewelina Urbaniak.
Opiekunem zespołu jest pani Iwona Mokwińska.
Gimnazjum Przemków
Justyna Grzybek, Laura Mokwińska, Jogoda Bober, Magdalena Śmieszek, Klaudia Pracowita, Klaudia Kotlicka, Joanna Sadowska, Agnieszka Tesarska, Kinga Grocholska.
Opiekunem zespołu jest pani Arleta Jaroszyńska
W uroczystości otwarcia uczestniczyli :
Dariusz Dźwigaj - Dyrektor Zespołu Szkół w Przemkowie
Waldemar Urbaniak - V-ce Prezes Miejsko Gminnego Klubu Sportowego
ZAMET Przemków
Dzięki sponsorowi turnieju drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy oraz nagrody rzeczowe – torby sportowe, piłki oraz skarpety siatkarskie.
Drobnymi upominkami zostali także nagrodzeni opiekunowie wszystkich zespołów. Organizator zadbał też o słodycze i napoje dla wszystkich uczestników.


Organizator turnieju:
Waldemar Urbaniak

   
OTRZĘSINY 2009

W czwartek 2 października 2009AD po raz dziewiąty odbyła się - z poślizgiem (spowodowanym przez kapryśną pogodę)-uroczystość OTRZĘSIN klas pierwszych gimnazjum, liceum i zasadniczej szkoły zawodowej oraz nowych nauczycieli. Na początku król (Damian Turijew) i królowa (Klaudia Kotlicka) powitali dyrekcję szkoły, nauczycieli i uczniów, w szczególności pierwszaków. Po powitaniu Dyrektor szkoły Dariusz Dźwigaj życzył wszystkim pierwszoklasistom powodzenia i wytrwałości w pokonywaniu zmyślnych przeszkód przygotowanych przez klasy drugie. Następnie wychowawcy klas pierwszych złożyli przysięgę:
- Nie będę przychodzić na lekcje swoje.
- Nie wezmę dziennika w ręce moje.
- Dzień Wagarowicza będę święcić.
- O uczeniu nigdy nie będę ględzić.
- Nie będę stawiać jedynek i dwój.
- Pamiętam, że uczeń to brat mój.
- Nie będę skarżył na ucznia mego.
- Nie będę zakłócać mu czasu wolnego.
- Pozwolę spać podczas moich lekcji.
- I nie powiem o niczym dyrekcji.
Po przysiędze wychowawców nastąpiło ślubowanie pierwszoklasistów: "My, koty ślubujemy posłuszeństwo starszym kolegom i koleżankom, panu Dyrektorowi, paniom dyrektorkom i nauczycielom, wszystkim pracownikom szkoły. Przyrzekamy pogłębiać swoją wiedzę, wytrwale dążyć do celu, służyć pomocą potrzebującym oraz dbać o dobro i honor szkoły. PRZYRZEKAMY!" Ale to nie był koniec ślubowań! Po klasach pierwszych w obroty wzięto panią Małgorzatę Borejko i panią Anete Wójcik, które również musiały złożyć ślubowanie:"Sumiennie chodzić do szkoły, nosić uczniom toboły, nie zrywać się z lekcji, nie biegać o byle co do dyrekcji, o komfort psychiczny dbać naszych uczniów, po otrzęsinach pomóc nam posprzątać". Po ślubowaniu obie panie zmierzyły się z słowołamaczami, co wyszło im całkiem dobrze. W nagrodę otrzymały dypolm przejścia Otrzęsin. Po tym wszystkim do dzieła przystąpiły klasy drugie. Pierwszoklasiści musieli wykazać się umiejętnością przejścia po ławkach gimnastycznych, przejścia po drabinie i zaśpiewania wybranej piosenki, przejścia slalomem pomiędzy słupkami, założenia kotu ogona z zawiązanymi oczami i wielu innych atrakcji. Na koniec każdy pierwszak podchodził do dworu królewskiego oddając pokłon, zaś kat z pomocnikiem pozbawiali pierwszaków ogonów. Na sam koniec "ochrzczeni" pierwszoklasiści udawali się do herolda i pisarza, aby potwierdzić swój udział w Otrzęsinach.
Dwór królewski tworzyli: damy dworu - Paulina Misiak, Martyna Smolec, Magdalena Śmieszek, Natalia Werwińska i Julita Śliwa; katem była Milena Gliszczyńska, zaś jej pomocnikiem - Agnieszka Tesarska; sekretarzami króla byli - Anna Medźwiedziuk, Paweł Zimoląg i Przemysław Kosiński. Całą uroczystośc przygotowali opiekunowie SU - pani Anna Hynek i pani Danuta Żeleźniak.
Ucznniowie naszej szkoły od 2000 roku kultywują średniowieczną tradycję otrzęsin. Każdego roku drugoklasiści wymyślają tor przeszkód, trzecie klasy przygotowują dwór królewski. Otzręsiny stały się trwałym elementem tradycji naszej szkoły.








   
PRACE PORZĄDKOWE NA PONIEMIECKIM CMENTARZU W KARPIACH

Po raz jedenasty członkowie Uczniowskiego Klubu Miłośników Ziemi Przemkowskiej wzięli udział w porządkowaniu poniemieckiego cmentarza we wsi Karpie. Początki tego cmentarza sięgają drugiej połowy XIX wieku, kiedy to został założony. Był on użytkowany do końca II wojny światowej. Po zakończeniu wojny popadał w ruinę i zniszczenie, systematycznie okradany, niszczony i demolowany. Jest jednak jednym z najlepiej zachowanych poniemieckich cmentarzy na terenie Gminy Przemków. Od 2006 roku UKMZP opiekuje sie tym cmentarzem, co rocznie porzadkując go. Pierwsza wyprawa porządkowa odbyła się 28 kwietnia 2006 roku. Dzięki naszym pracom cmentarza nie porastają krzaki i chwasty, groby są uporządkowane. Członkowie systematycznie opracowują dokumentację historyczną cmentarza.
W tej wyprawie wzięło udział 16 uczniów z klasy 3D i 2C - M. Ziemniak, M. Fijałkowski, M. Cwen, P. Żeliźniak, M. Smikiel, P. Grabowski, M. Smolec, M. Śmieszek, J. Śliwa, J. Kasprzak, B. Kwoka, K. Kotlicka, S. Dołęga, P. Cymbalak, S. Tkaczyk i A. Denuszek. Opiekunami prac byli D. Dźwigaj i P. Kuźmiak. Tym razem tradycyjnie oczyściliśmy cmentarz z wszystkich śmieci (dwa worki), krzaków i chwastów. Za kilka tygodni walczyć będziemy głównie z liśćmi. Na koniec obok cmentarza rozpaliliśmy ognisko, w którym spaliłiśmy zebrane gałęzie i liście, a na koniec upiekliśy kiełbaski. Dodamy, iż pogoda była sprzyjająca - nie padało i świeciło słońce, ale było chłodno. Następna wyprawa do "Spalonej Wsi".





   
Święto Młodzieży Wrzosowej Krainy

"Niechaj narodowie wżdy postronni znają,
że staropolską gościnność spotykają!
Dziś Wrzosowa Kraina świętem młodzieży słynie!”

Już po raz drugi młodzież Zespołu Szkół w Przemkowie w przeddzień inauguracji X DOLNOŚLĄSKIEGO ŚWIĘTA MIODU i WINA - 25.09.2009r. gościła w Przemkowskim Ośrodku Kultury wybitnych artystów - młode talenty.
II ŚWIĘTO MŁODZIEŻY WRZOSOWEJ KRAINY uświetniły występy aż 105 artystów. Jako pierwszy zaprezentował się zespół Z2T – Karol Pacierz i Łukasz Korus – uczniowie Zespołu Szkół, następnie Zespół wokalno-taneczny „TĘCZA” z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Wł. R. z Wysokiej prowadzony przez Panią Marzeną Białą, uczniowie klasy 2a Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przygotowywani przez Panią Małgorzatę Herbut, uczniowie klasy 1b ZSP, z którymi pracuje Pani Elżbieta Kowalska, uczniowie klasy 3a ZSP prowadzeni przez Panią Ewę Kułagę, uczennica Magdalena Tyliszczak z klasy 4b ZSP pod opieką Pani Ewy Dworzyńskiej w wierszu „Czapla”, Dominika Jagielska w wierszu „Wieloryby”, chór DZIECIAKI ŚPIEWAKI ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Wojska Polskiego, którym dyrygował Pan Paweł Juchom, zespół wokalno-taneczny MOZAIKA prowadzony przez Panią Katarzynek Krawczonek, teatr młodzieżowy „PATRIUS” z Gryfowa Śląskiego w przedstawieniu DON KICHOT, uczniowie Zespołu Szkół: Martyna Smolec i Paulina Misiak we fragmencie „Balladyny”, Magdalena Śmieszek w humorystycznym tekście, Klaudia Kotlicka, Mateusz Fijałkowski, Joanna Gliszczyńska, Laura Mokwińska, Nika Cichoszewska, Bartłomiej Żerebecki – wszyscy wyżej wymienieni uczniowie przygotowywani byli przez Panią Danutę Żeleźniak, zespół wokalno – taneczny CYKADY prowadzony przez Panią Joannę Więckowską, uczennica ZS Paulina Polegaj pod opieką Pani Gizeli Smalec, Monika Wojdyło z ZS przygotowywana przez Panią Hannę Stróżyńską. Jako ostatni zaprezentował się zespół romski „ROMA”, w którym wystąpili nasi uczniowie: Elwira Hajdacz, Justyna Szoma i Denis Kopias, a także Katarzyna Siwak. Zespół poprowadził Pan Artur Norek.
W tym roku kontynuowaliśmy zapoczątkowaną rok temu tradycję integracji artystów wszystkich przemkowskich szkół, współpracę z gminami ościennymi oraz promocję Zespołu Szkół.
Nie byłoby tego dnia i świętowania we Wrzosowej Krainie, gdyby nie artyści, wspaniała publiczność, jak również zaproszeni goście, którzy w tym roku niestety nie dopisali ze względu na nawał swoich obowiązków. Cieszymy się, że naszą uroczystość uhonorowali: Dyrektor Przemkowskiego Ośrodka Kultury – Pani Bogumiła Cichoszewska, Komendant Ochotniczego Hufca Pracy w Przemkowie – Pani Aneta Maszczak, Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Władysława Reymonta w Wysokiej Pani Kornelia Dworczyńska, radna Gminy Przemków – Pani Maria Dalecka.
Pan Dariusz Dźwigaj - Dyrektor Zespołu Szkół, Pani Bogumiła Cichoszewska – Dyrektor POK, Pani Aneta Maszczak – Komendant OHP w Przemkowie (współorganizatorzy imprezy) uroczyście otworzyli II Święto Młodzieży Wrzosowej Krainy.
W tym roku imprezę poprowadziły szczęśliwie nam odnalezione we Wrzosowej Krainie „wrzosowe ludki, wesołe krasnoludki”, czyli Damian Turijew z klasy I LO oraz Elwira Turijew z klasy 2e Publicznego Gimnazjum.
Wszystkie artystyczne występy odbywały się na tle przepięknej dekoracji przygotowanej przez Panią Iwonę Wolanin, Lucynę Pawłowską, Annę Bober i Jolantę Trygar z pomocą Szkolnego Klubu Wolontariatu (Jowita Jagielska, Joanna Samborska, Agnieszka Tesarska, Paulina Fraszczyńska, Milena Gliszczyńska, Angelika Stolarska) i Kółka Plastycznego.
Podczas trwania tej wspaniałej imprezy we Wrzosowej Kawiarence goście mogli zakosztować przepysznych wypieków serwowanych przez uczniów klasy II a: Jan Błaszczyk, Emilia Bober, Magdalena Harabin, Marlena Rydzanicz, Paulina Oruba, którymi opiekowała się Pani Jolanta Trygar.
Fotoreporterem, a także realizatorem II Święta Młodzieży Wrzosowej Krainy była Pani Daria Sapian – pedagog Zespołu Szkół. Tradycyjnie odbył się konkurs plastyczny „MŁODZI WE WRZOSOWEJ KRAINIE” (rozstrzygnięcie i rozdanie nagród nastąpi podczas apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowe)j, fundatorem nagród jest Ochotniczy Hufiec Pracy, którego Komendantem jest Pani Aneta Maszczak.
Autorem i realizatorem projektu Święta Młodzieży Wrzosowej Krainy jest Pani Małgorzata Zawiłowicz – pedagog Zespołu Szkół, która składa serdeczne podziękowania wszystkim artystom, wspaniałej publiczności i współorganizatorom imprezy.
Małgorzata Zawiłowicz, Daria Sapian






   
Jedziemy na wycieczkę !!!
Niniejszym informujemy, że w dniach 12 - 16 maja 2010 roku organizujemy 5 - dniową wycieczkę do;
Gniezna, Torunia, Gdańska, Sopotu, Gdyni, Oliwy, Malborka i Warszawy.
Chętni proszeni są o kontakt z mgr Gizelą Smalec, mgr Danutą Zeleźniak lub mgr Ireną Orłowską.
w/w panie udzielą również szczegółowych informacji n.t. planowanej wycieczki. W październiku przewidujemy spotkanie z rodzicami zainteresowanych wyjazdem uczniów.
   
OPIEKUNOWIE SAMORZĄDU
8 września uczniowie Zespołu Szkół zgodnie z Regulaminem Samorządu Uczniowskiego dokonali wyboru opiekunów. Udział w wyborach wzięli wszyscy nauczyciele Zespołu Szkół, a organizacją wyborów zajęli pani Iwona Mokwińska i pan Adam Rusynko - ubiegłoroczni opiekunowie Samorządu. Walka o zwycięstwo była zacieta i trwała do ostatnich minut głosowania. Ostatecznie wybrano panią Annę Hynek i panią Danutę Żeleźniak. Serdecznie gratulujemy wyboru! Przed opiekunami pierwsze zadania - opracowanie regulaminu i harmonogramu dyżurów uczniowskich oraz zorganizowanie wyborów do Zarządu Samorządu Uczniowskiego oraz otrzęsin. Powodzenia!!!
   
WITAMY W NOWYM ROKU SZKOLNYM

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele i Pracownicy Szkoły!
1 września jest bardzo ważnym dniem w życiu każdego młodego człowieka, każdy 1 września rozpoczyna nowy rozdział życia. Wracamy po wakacjach wypoczęci, pełni chęci i marzeń. W ciagu nowego roku szkolnego zdobywamy nowe doświadczenia, wiedzę i umiejętności. Zawieramy nowe, często trwałe przyjaźnie. Zawsze początek roku wyzwala w nas plany na przyszłość, zamierzenie które chcemy zrealizować, coś wielkiego osiągnąć.
1 września, jak i cały wrzesień, to wielkie rocznice. Obecny rok 2009 i przyszły rok 2010 - to wielkie rocznice. 70. rocznica wybuchu II wojny światowej, 20. rocznica obrad okrągłego stołu, 20. rocznica powołania rządu Tadeusza Mazowieckiego.
W 2009 r. obchodzimy także 10. rocznicę powstania Publicznego Gimnazjum w Przemkowie. 1 września 1999 r. 195 uczniów w 8 klasach rozpoczęło naukę w nowopowstałym gimnazjum. Uroczyste otwarcie nastąpiło dnia 1 września 1999 roku. Dokonała go pani dyrektor mgr Władysława Kearney wraz z burmistrzem Przemkowa, panem Leszkiem Frąckowiakiem, poprzez przecięcie biało-czerwonej wstęgi. Uroczystość została uświetniona występem młodzieżowej orkiestry dętej pod batutą pana Antoniego Sokoła .
Pierwsza kadra pedagogiczna Publicznego Gimnazjum w Przemkowie: Władysława Kearney, Janina Szczupak, Adam Kearney, Małgorzata Kotlicka, Anna Rekut, Irena Orłowska, Gizela Smalec, Ewa Cieślak, Maria Broda, Jolanta Falkowska, Zygmunt Kearney, Urszula Fijałkowska, Iwona Mokwińska, ks. Wojciech Woźny, Janusz Bolechowski, Małgorzata Zawiłowicz, Lucyna Pawłowska, Urszula Bogucka, Agnieszka Marciniak, Dariusz Dźwigaj, Barbara Kowalska i Czesława Łazaj.
Od 1999 do 2009 roku Publiczne Gimnazjum w Przemkowie ukończyło 1128 uczniów 9 roczników. Wszystkim Naszym Absolwentom życzymy powodzenia w ich życiu i nich pamiętają o swojej szkole.
Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy powodzenia, cierpliwości i sukcesów w nowym roku szkolnym 2009/2010..




   
I MIEJSCE W POLSCE UCZNIÓW LO

W marcu br. uczniowie naszego Liceum Ogólnokształcącego przystąpili do udziału w projekcie "Moja firma w mojej gminie", finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego - Program Operacyjny Kapitał Ludzki. Projekt został stworzony przez Fundację VIRIBUS UNITIS z Katowic, przy współpracy z wykładowcami Akademii Ekonomicznej w Katowicach, Europe Direct w Legnicy oraz z Dolnośląską Izbą Rolniczą.
Głównym celem projektu było rozwijanie kompetencji uczniów w zakresie przedsiębiorczości oraz technologii informacyjno-komunikacyjnych. Realizacja projektu polegało na wykonaniu trzech zadań, ocenianych przez ekspertów z Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Zadania dotyczyły opisu dwóch firm, mających szansę na odniesienie sukcesu na lokalnym rynku. Uczniowie przeprowadzili również badania marketingowe i przedstawili plan marketingowy jednej z firm. Za każde zadanie mozna było uzyskać 100 punktów. Drużyna przemkowskich licealistów uzyskała łącznie 292 punkty na 300 możliwych do zdobycia. Dało to drużynie Liceum Ogólnokształcącemu w Przemkowie I miejsce w Polsce. Koordynatorem projektu była pani Monika Dźwigaj. Zwycięstwo przyniosła nam firma MiniCentrum Apiterapii "Dary Pasieki", krórej misja brzmi: "Nasz miód - przemkowski cud. wspólnie odkrywajmy wartości miodu - naturalnie dbajmy o zdrowie, piekno i dobre samopoczucie". Uważamy, że wykorzystanie waloró naszego regionu da potencjalnym inwestorom możliwość odniesienia sukcesu nie tylko na lokalnym rynku.
Dnia 18 czerwca szkołe odwiedzili przedstawiciele Fundacji VIRIBUS UNITIS z Katowic wręczając szkole główną nagrodę - 42calowy telewizor PHILIPS LSD HD. Wszyscy uczestnicy projektu otrzymali dyplomy za zajęcie I miejsca i certyfikaty udziału w projekcie oraz nagrody rzeczowe.






   
Strona 59 z 72 << < 56 57 58 59 60 61 62 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 14
Najnowszy Użytkownik: z_promocji