Nawigacja
Strona Główna
Wiem, umiem, rozumiem
ROBOTYKA
Wolontariat
TPD
Galeria
Twórczość uczniów
Linki
Kontakt ze szkołą
Wyszukiwarka
RODO
Nabór LO i BS I st.
BIP
Dzień Przedsiębiorczości w Zespole Szkół w Przemkowie

W dniu 12.01.2011r. uczniowie klasy I Liceum Ogólnokształcącego w Przemkowie podsumowali realizowany od września 2010 projekt "Moja Firma w Mojej Gminie". Podsumowaniem tym była organizacja uroczystego apelu DZIEN PRZEDSIĘBIORCZOŚCI, który odbył się w naszej szkole po raz trzeci.
Projekt „Moja firma w mojej gminie”, finansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego - Program Operacyjny Kapitał Ludzki. Został on stworzony przez Fundację VIRIBUS UNITIS z Katowic, we współpracy z wykładowcami Akademii Ekonomicznej w Katowicach, Europe Direct w Legnicy oraz Dolnośląską Izbą Rolniczą.

W dniu 12.01.2011r. od godziny 8:00 uczniowie klasy I LO , pod opieką Pani Moniki Dźwigaj rozpoczęli ostatnie przygotowania i próby generalne przed uroczystością Dnia Przedsiębiorczości.
Przed godziną 12 przybyli pierwsi goście. Swoją obecnością zaszczycili nas m.in.:
- Burmistrz Przemkowa - Pan Stanisław Pępkowski;
- Przedstawiciel Dolnośląskiej Izby Rolniczej Europe Direct Legnica - Koordynator Terenowy Projektu "Moja Firma w Mojej Gminie" - Pan Grzegorz Jucewicz;
- Przewodniczący Rady Powiatu w Polkowicach - Pan Tadeusz Kowalski;
- Radni Powiatu Polkowickiego - Panie Wanda Żuchowska, Kornelia Dworczyńska ;
- Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Wysokiej Pani Kornelia Dworczyńska;
- Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Przemkowie - Pani Ewa Skrypak;
- Dyrektor Publicznego Przedszkola nr 1 w Przemkowie - Pan Wirgiliusz Babirecki;
- Dyrektor Przemkowskiego Ośrodka Kultury - Pani Bogumiła Ornatowska- Cichoszewska;
- Radni Rady Miejskiej w Przemkowie: Zdzisław Janisio, Stanisław Mazurek, Waldemar Urbaniak, Tomasz Kuncik, Janusz Matuszak, Piotr Rudyk;
- rodzice uczniów klasy I LO.


   
Dyskoteka karnawałowa
Dnia 18. stycznia 2011 roku w naszej szkole odbyła się dyskoteka karnawałowa, którą zorganizował Samorząd Uczniowski. W zabawie brali udział uczniowie klas gimnazjalnych a także licealnych. Dyskoteka zaczęła się o godzinie 17, a nad trzygodzinną imprezą czuwali nauczyciele i pan dyrektor. Uczniowie bawili się z uśmiechami na twarzach, więc wnioskujemy, że wszystkim się podobało.




   
Zaproszenie
W dniach od 15 do 19 kwietnia 2011 roku odbędzie się wycieczka do
* Oœwięcimia
* Krakowa
* Wadowic
* Zakopanego
* Wieliczki

Noclegi oraz posiłki (œniadania i obiadokolacje) przewidziane sš w Zawadzie Lanckorońskiej, schronisku młodzieżowym Biura Turystycznego KLEKS z Głogowa.

Tamże planowane sš wieczorne integracyjne ogniska oraz wycieczki nad Dunajec.

Chętni uczniowie proszeni sš o kontakt z p. Irenš Orłowskš, która udzieli szczegółowych informacji.

Koszt wycieczki wynosi:
- przy 30 uczniach – 380 zł plus wejœciówki
- przy 40 uczniach – 320 zł plus wejœciówki


   
K O N K U R S
I Powiatowy Turniej Interdyscyplinarny
dla uczniów szkół gimnazjalnych i pierwszych klas szkół pandgimnazjalnych

W I E M,    U M I E M,    R O Z U M I E M


Serdecznie zapraszamy reprezentacje szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w turnieju organizowanym przez Zespół Szkół w Przemkowie pod patronatem STAROSTY POWIATU POLKOWICKIEGO.

Wszelkie informacje na temat zasad, zgłoszeń oraz przykładowych zadań znajdziecie Państwo:

.:: T U T A J ::.

Biorącym udział gwarantujemy świetną zabawę, nagrody oraz miłą atmosferę.

Serdecznie zapraszamy - NAPRAWDĘ WARTO!



Organizatorzy

   
Stypendium Premiera Donalda Tuska dla uczennicy przemkowskiego Liceum Ogólnokształcącego


Dnia 26 listopada 2010r. w Auli Jana Pawła II Uniwersytetu Przyrodniczego uczniom dolnośląskich szkół ponadgimnazjalnych zostały wręczone stypendia Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej. Z rąk Pani Lilli Jaroń – Podsekretarza Stanu w Ministerskie Edukacji Narodowej i Pani Beaty Pawłowicz - Dolnośląskiego Kuratora Oświaty stypendia Prezesa Rady Ministrów otrzymali uczniowie, którzy uzyskali w ubiegłym roku szkolnym promocję z wyróżnieniem lub wykazali szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre. W województwie dolnośląskim na rok szkolny 2010/2011 wytypowano 276 stypendystów.
Wśród tej nielicznej grupy znalazła się uczennica klasy III Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół w Przemkowie – Elżbieta Węgrzyn. Sylwetkę naszej stypendystki stypendium Prezesa Rady Ministrów przybliży krótki wywiad, który przeprowadzono z Elą.
- Za co otrzymałaś stypendium?
- Stypendium Premiera Donalda Tuska otrzymałam za najwyższą średnią w Liceum [średnia 5,00 – przypis autora]. Dyrekcja Zespołu Szkół zdecydowała, że zgłoszą mnie do stypendium. Zgłoszenie zostało wysłane do Ministerstwa Edukacji Narodowej w czasie wakacji.
- Kiedy i gdzie zostało wręczone Ci to stypendium?
- Uroczystość miała miejsce 26 listopada w piątek we Wrocławiu w Auli Jana Pawła II Uniwersytetu Przyrodniczego. Stypendia były wręczane przez panią wiceminister Lillię Jaroń i panią Kurator Beatę Pawłowicz.
- Jak się czujesz po tak wielkim wyróżnieniu?
- Bardzo się cieszę, że moja ciężka praca została doceniona. Na pewno jest mi miło z tego powodu, motywuje mnie to do dalszej nauki, pracy i działań.
- Jaka była Twoja reakcja, kiedy dowiedziałaś się, że masz otrzymać stypendium?
- Nie spodziewałam się tego i nie wierzyłam, że uda mi się je otrzymać. Dopiero jak otrzymałam zaproszenie na uroczystość wręczenia stypendiów, to dopiero wtedy uwierzyłam.
- Jak zareagowali Twoi bliscy, przyjaciele i nauczyciele?
- Nauczyciele oczywiście mi gratulowali, cieszyli się wraz ze mną. Było mi bardzo miło z tego powodu, że ich wysiłek nie poszedł na marne. Moi bliscy byli ze mnie bardzo dumni, a przyjaciele cieszyli się moim szczęściem.
- Jakie są zasady wypłaty Twojego stypendium?
- Szczerze mówiąc, dokładnie sama nie wiem. Wydaje mi się, że będą to dwie raty w tym roku, które zostaną wpłacone na moje konto. Jak na razie dostałam już pierwszą wpłatę.
- Masz już plan, w jaki sposób wydasz te pieniądze?
- Na razie pomysłów nie mam, poczekam z decyzją na co je przeznaczyć.
- Czy sądzisz, że otrzymane przez Ciebie stypendium wpływa pozytywnie na promocję szkoły, do której uczęszczasz? [LO w Zespole Szkół w Przemkowie]
- Na pewno. Moje stypendium jest dowodem, że nawet uczniowie z tak małej miejscowości jak Przemków mogą się wybić, być docenieni, otrzymywać stypendia i nagrody. Pokazuje to też dobre przygotowanie uczniów naszego liceum do nauki, matury i dalszego życia.

Tak w tym krótkim wywiadzie mówi o sobie Ela. Jest pierwszą uczennicą przemkowskiego Liceum wyróżnioną stypendium Prezesa Rady Ministrów. Pokazuje też, iż ucząc się w małej miejscowości można zdobyć niezbędną wiedzę, i nie trzeba wcale jeździć do dalekich szkół. Nasi Licealiści mają zapewnioną świetnie przygotowaną kadrę pedagogiczną, która chce ich nauczyć i przygotować do matury oraz codziennego życia. I efekty tej wspólnej pracy – nauczycieli i uczniów – widać.



Natalia Urbaniak, Dariusz Dźwigaj, Paweł Kuźmiak




   
Konkurs recytatorski w Gaworzycach
Dnia 26 listopada 2010 roku odbył się X Powiatowy Konkurs Recytatorski w Gaworzycach o tematyce patriotycznej "Kocham Cię, Ojczyzno". Naszą szkołę reprezentowały: Agata Woraczek, Patrycja Kostecka, Anna Strychalska, Laura Mokwińska, Malwina Kozłowska oraz Monika Wojdyło. Do konkursu przystąpiło 6 szkół. Uczestnikami byli uczniowie klas I, II, III gimnazjum. W pierwszej kategorii byli uczniowie klas I, a w drugiej uczniowie klas II i III. W sumie było 34 recytujących.
Jadąc na konkurs, byłyśmy zdenerwowane i czułyśmy szczyptę adrenaliny. Jedne stresowały się więcej, drugie mniej. W głowach siedziało nam powtarzanie tekstu i strach wyjścia na środek ze świadomością bycia w centrum uwagi, strach sprzed porażką, aby nie zawieść szkoły i opiekunów, którzy z całego serca wierzyli w nas, dopingowali i poświęcali nam swój czas.
Do konkursu przygotowywały nas : pani G. Smalec, pani D. Żeleźniak, pani H. Strużyńska i pani A. Wójcik.
Po skończeniu recytacji przez wszystkich uczestników rozpoczęły się obrady Jury, a w jej skład wchodzili: K. Stachów, Kaczmarowski, E. Bak - Łuczyńska.
Mieliśmy okazję porozmawiać z członkiem jury, panem Kaczmarowskim, aktorem grającym w teatrze ok. 26 lat. Opowiadał nam o swojej pracy i życiu i jak bardzo kocha to, co robi. Szczery i uśmiechnięty pan, mający podejście do dzieci i młodzieży. Brał pod uwagę dobór tekstu i jego interpretację. Dowiedziałam się, że ważne jest to, aby nam się ten utwór spodobał i żebyśmy przy jego recytacji mogli czuć się swobodnie i naturalnie, a wtedy recytowany przez nas wiersz będzie wyrażał prawdziwych nas. Wiele Wskazówek i dobrych rad otrzymaliśmy od pana Kaczmarowskiego, również i w jego stronę posypała się lawina pytań.
Po zakończonej naradzie Jury wytypowało zwycięzców konkursu. Niestety żadna uczennica naszej szkoły nie "stanęła na podium", lecz dwie zostały wyróżnione, były nimi: Patrycja Kostecka i Anna Strychalska. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy, a wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami uczestnictwa i drobnym upominkiem.
To był przyjemny i pożytecznie spędzony czas.

P. Kostecka
   
Turniej piłki siatkowej
W sobotę 08.11.2010r. w naszej szkole odbył się turniej piłki siatkowej dziewcząt. Do Przemkowa przyjechały trzy drużyny z Polkowic, Grębocic i Chocianowa. W turnieju wzięły udział dziewczęta z klubu "Zamet" Przemków pod opieką pani Arlety Jaroszyńskiej. Mecze były rozgrywane sposobem "każdy z każdym" po jednym secie do 30-stu punktów, aby łatwiej i szybciej można było wybrać zwycięzce. W skład naszej drużyny chodziły: Anna Derkacz, Anna Pawelec, Patrycja Kostecka, Magda Cymbalak, Sylwia Plinta, Klaudia Gliszczyńska, Elwira Krawczyk, Agata Woraczek, Daria Dębowa, Paulina Baranowska, Agnieszka Kuczma oraz Natalia Urbaniak.



Po wszystkich rozegranych meczach nastąpiło ogłoszenie wyników i rozdanie nagród ufundowanych przez starostę powiatu polkowickiego p. Marka Tramsia. Oto wyniki:


I miejsce - "Zamet" Przemków
II miejsce - Gimnazjum nr 2 Polkowice
III miejsce - Gimnazjum w Chocianowie
IV miejsce - Gimnazjum w Grębocicach



Każda z drużyn otrzymała puchar, a także w każdej drużynie wybrana przez swojego opiekuna najlepsza zawodniczka dostała nagrodę rzeczową, w tym wypadku nakolanniki.

Turniej przebiegał w miłej i przyjaznej atmosferze. Naszym siatkarkom gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.




   
Witaj wolna Ojczyzno!
Śpiewne uczczenie Święta Niepodległości’2010

W 1918 roku, po 123 latach zaborów państwo polskie odrodziło się i wybiło na niepodległość.

Jesienią 1918 roku dobiegała końca I wojna światowa, która przyniosła klęskę wszystkim trzem zaborcom.

Dla nas, Polaków, była to niepowtarzalna szansa, aby móc odzyskać utracony byt państwowy.

Przejęliśmy władzę na terenie Galicji i Śląska Cieszyńskiego, walczyliśmy z Ukraińcami, rozbroiliśmy wojska okupacyjne na Lubelszczyźnie i Kielecczyźnie.
Do kraju powrócił z więzienia Józef Piłsudski, entuzjastycznie witany przez Warszawiaków, co doprowadziło do rozbrojenia okupanta na terenie całej Kongresówki.

11 listopada Józef Piłsudski został Naczelnym Dowódcą Wojska Polskiego, po trzech dniach przekazaliśmy mu całą władzę cywilną.

22 listopada Józef Piłsudski ogłosił się Naczelnikiem Państwa.

O utrwalenie i utrzymanie dopiero co odzyskanej niepodległości przyszło nam toczyć boje w Powstaniu Wielkopolskim na zachodzie , z Ukraińcami i bolszewikami na wschodzie, w trzech Powstaniach Śląskich na południu. Przypieczętowaniem dzieła odrodzenia była Bitwa Warszawska.

Dzień 11 listopada został, po niemal 20 latach, w roku 1937 oficjalnie ogłoszonym Świętem Narodowym. Jednakże od 1919 roku był obchodzony jako Święto Niepodległości. Od tego czasu jest jednym z najważniejszych świąt obchodzonych przez Polaków w kraju i za granicą.

Po II wojnie światowej władze Polski Ludowej usunęły je z kalendarza, ale nie z naszych serc.

Dopiero w 1989 roku Sejm IX Kadencji przywrócił nam to święto.
Dzień ten jest dniem wolnym od pracy. Główne obchody, z udziałem najwyższych władz państwowych, odbywają się w Warszawie na placu Józefa Piłsudskiego, przed Grobem Nieznanego Żołnierza

Dziś zapraszamy państwa na montaż muzyczny z tej okazji, w którym usłyszymy pieśni z tego okresu. Są to znane nam utwory, więc zachęcamy do wspólnego pieśnią świętowania.” (… )

Tymi słowy, dzisiaj, 10 listopada 2010 roku, młodzież z Zespołu Szkół w Przemkowie rozpoczęła obchody Święta Niepodległości. Uroczystość miała miejsce o godzinie 10:00 w Przemkowskim Ośrodku Kultury. Program przygotowała pani mgr Barbara Kowalska we współpracy z mgr Ireną Orłowską. Ułożony został chronologicznie z pieśni patriotycznych z tamtego okresu, tworząc montaż muzyczny z elementami gry aktorskiej Głównymi aktorami byli uczniowie klas pierwszych i drugich naszego gimnazjum. To ci młodzi ludzie stworzyli urzekającą atmosferę swoimi strojami, postawą i śpiewem. Wprowadzili publiczność w czas bitew, bohaterstwa, głębokiego patriotyzmu, w czas niebywałej wśród innych nacji miłości do ojczyzny. Przypomnieli o powinnościach Polaka w dobie walki i pokoju. Zasiali nastrój smutku, zadumy i radości.
Przedstawienie zostało bardzo serdecznie przyjęte przez widzów: uczniów i grono pedagogiczne szkoły oraz rodziców.

Żal, że nie zaszczycił uroczystości nikt z władz samorządowych, wszak na prośbę pana burmistrza nastąpiła zmiana godziny spektaklu.
   
zmiana terminu kólka matematycznego "Na dworze Królowej Nauk"
Zajęcia naszego KOŁA odbywać sie będą w sali 06
we wtorki o godzinie 8:00 oraz o godzinie 14:10.
   
Zaproszenie

Zapraszamy młodzież naszego gimnazjum na pięciodniową wycieczkę do Krakowa, Wieliczki, Zakopanego, Oświęcimia, Wadowic.

Wycieczka odbędzie się w dniach od 15 do 19 kwietnia 2011 roku.

Koszt wycieczki:
przy 30 osobach - 380 zł + wejściówki
przy 40 osobach - 320 zł + wejściówki

Zapisy prowadzą panie: mgr Gizela Smalec, mgr Danuta Źeleźniak, mgr Irena Orłowska
   
"MOJA FIRMA W MOJEJ GMINIE" - PONOWNIE W ZESPOLE SZKÓŁ W PRZEMKOWIE

Już we wrześniu 2010 rozpoczęły się w Zespole Szkół w Przemkowie "przymiarki " do realizacji kolejnej edycji projekty "Moja Firma w Mojej Gminie". Projekt finansowany jest przez Unię Europejską w ramach EFS Program Operacyjny Kapitał Ludzki. Twórcami projektu i jego głównymi realizatorami jest Fundacja VIRIBUS UNITIS z Katowic. W tym roku szkolnym projekt realizowany będzie w 5 województwach, a udział w nim weźmie około 50 szkół ponadgimnazjalnych. Szkoły te będą ze sobą rywalizować w rozwiązywaniu trzech zadań po uprzednim odbyciu szkoleń tradycyjnych i e-learningowych.
Głównym celem realizacji projektu - poza odrobiną rywalizacji i chęcią wygrania cennej nagrody dla szkoły - jest rozwijanie umiejętności z zakresu przedsiębiorczości oraz technologii informacyjno-komunikacyjnych.
Z zadami konkursowymi rozwiązywanymi w ramach projektu zmierzą się, w tym roku szkolnym, uczniowie z klasy I LO. Nad zmaganiami uczniów czuwać będzie nauczyciel podstaw przedsiębiorczości Monika Dźwigaj. Pracą 20 osobowego zespołu uczniów kierować będą dwie uczennice z klasy 1 LO - Justyna Grzybek i Kinga Grocholska, które zostały liderami projektu w szkole.
Dwie liderki wraz z nauczycielem uczestniczyły już w pierwszym szkoleniu tradycyjnym. Szkolenie odbyło się 5 października 2010 w Wyższej Szkole Zarządzania Polish Open University, Oddział Dolnośląski w Legnicy. Po wysłuchaniu wykładu, prowadzonego przez Panią dr Justynę Matysiewicz z Katedry Polityki Rynkowej i Zarządzania Marketingowego Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, uczennice wiedzą, czym jest Strategia Rozwoju Gminy oraz jakie informację można z niej czerpać przy rozpoczynaniu działalności gospodarczej. Nabyły również umiejętności opracowania formularza ankietowego, przeprowadzenia badania oraz analizy wyników. Teraz zdobytą wiedzą i umiejętnościami podzielą się z pozostałymi uczniami. Pomocą przy prowadzeniu zajęć w szkole będzie szkolenie e-learningowe.
Przed licealistami z przemkowskiego Zespołu Szkół stoi niełatwe zadanie. Ambicje tegorocznych uczestników projektu podsycają sukcesy starszych kolegów. Przypomnijmy tylko, że w I edycji projektu Zespół Szkół w Przemkowie zajął I lokatę w kraju, a w II edycji uczniowie wywalczyli IV miejsce. Z jaką branżą zmierzą się tegoroczni "młodzi przedsiębiorcy"? - jest to na razie w fazie dyskusji i opracowań. Po pierwszych zajęciach warsztatowych młodzież ustaliła co motywuje ją do prowadzenia działalności gospodarczej i jakie cechy osobowości oraz predyspozycje powinna mieć osoba chcąca odnieść sukces w prowadzeniu własnej firmy.

Monika Dźwigaj



   
Strona 53 z 72 << < 50 51 52 53 54 55 56 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 14
Najnowszy Użytkownik: z_promocji