Nawigacja
Strona Główna
Wiem, umiem, rozumiem
ROBOTYKA
Wolontariat
TPD
Galeria
Twórczość uczniów
Linki
Kontakt ze szkołą
Wyszukiwarka
RODO
Nabór LO i BS I st.
BIP
WRZOSOWE ŚWIĘTO MŁODZIEŻY

28 września 2018 r. w Przemkowskim Ośrodku Kultury odbyło się VIII już Święto Młodzieży Wrzosowej Krainy. Niezwykłe to tegoroczne - 2018 roku wrzosowisko. 11 listopada 1918 roku nastąpiło odzyskanie niepodległości po 123 latach niewoli. Dlatego przed miodowymi pląsami przeprowadzona została krótka lekcja historii. Zebrani chwilą ciszy wyrazili swą wdzięczność i uznanie tym, którzy walczyli i zginęli za naszą wolną Polskę... . "...Tym, co zmarli za Ojczyznę,
Hołd wdzięczności Polska składa,
Im to bowiem zawdzięczamy
Wolność-polską mowę w szkole
To, że tylko z kart historii
Poznajemy dziś niewolę..."
Angelika Maszczak, absolwentka Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie, w piosence "Historie nieznane" podkreśliła wyjątkowość tegorocznego Wrzosowego Święta.
Wrzosowe ludki tradycyjnym zawołaniem -
"Niechaj narodowie wżdy postronni znają,
że staropolską gościnność spotykają!
Dziś Wrzosowa Kraina świętem młodzieży słynie!"
z zadumy nad losami uciemiężonej Ojczyzny przeniosły nas w krainę miodowych doznań artystycznych. Prainauguracji XIX dolnośląskiego Święta Miodu i Wina dokonała Pani Monika Dźwigaj dyrektor Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie z panią Anetą Maszczak komendantką Ochotniczego Hufca Pracy w Przemkowie. Zaproszeni goście w osobach: Ksiądz Kanonik Krzysztof Mrukowicz proboszcz parafii rzymsko-katolickiej pw. WNMP w Przemkowie, pani Marzena Biała - dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Wł. St. Reymonta w Wysokiej, pani Lucyna Marciniak - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Woj. Polskiego, pan Janusz Matuszak - przewodniczący Rady Miejskiej w Przemkowie uświetnili to artystyczne wydarzenie.
Święto Młodzieży Wrzosowej Krainy to jedyna okazja, by swoje talenty zaprezentowali uczniowie ze wszystkich szkół gminy Przemków. Jak co roku mogliśmy podziwiać tradycję ludową, wniesioną na scenę przez zespół "Tęcza" z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Wysokiej. Opiekunami tej wokalno-tanecznej grupy jest Marzena Biała i Monika Rychlewicz.
Uczennice Publicznej Szkoły Podstawowej im. Wł. St. Reymonta w Wysokiej Julia Łeńska, i Paulina Skalna zaprezentowały się w niebezpiecznym tańcu wygibańcu do utworu Iza And Elle, natomiast ich koleżanka Milena Kamoda pokazała, jak można ujarzmić wirującą taśmę. Muzyczne ewolucje na gitarze elektrycznej w utworze "Highway to hell" zespołu AC/ DC wykonał perfekcyjnie Jakub Krawczonek uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej im. Wł. St. Reymonta w Wysokiej. Linda Jasic uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 im. Wojska Polskiego w Przemkowie z prawdziwą gracją udowodniła, że kości ludzkie potrafią wyginać się jak plastelina, dziewczyna zaprezentowała prawdziwie nieziemski popis gimnastyczny. Ignacy Jersz uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 im. Wojska Polskiego w Przemkowie i Szkoły Muzycznej I stopnia w Szprotawie po mistrzowsku wykonał Sonatę G dur Dmitrija Bartmińskiego. Z samego Rimini we Włoszech, zwycięzca wielu konkursów tanecznych m. In. I i II miejsce na festiwalu "Czeska Bajka" w Pradze 2017r. przybył na wrzosową scenę prowadzony przez panią Joannę Więckowską zespół "Cyk...Cyk...Cykady" i jak co roku dał cudowny popis tanecznych talentów. Alicja Niemczyk ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka uwiodła nas dźwiękami etiudy na wiolonczeli.
Po raz kolejny Angelika Maszczak absolwentka Zespołu Szkół im. Ireny Sendler udowodniła, że w Przemkowie istnieją talenty wokalne pokroju Adel, Alexis Jordan. Paulina Rapkowska, Martyna Sławicz oraz Izabela Banyś ze Szkoły Podstawowej nr 1im. Janusza Korczaka przejmującą grą na fletach opowiedziały o tragicznej historii Tytanika. Dla poprawy nastroju uczennica Zespołu Szkół w Przemkowie Adrianna Jagielska wytańczyła dla nas autorki układ taneczny. W świat marzeń piosenką przeniosły nas uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka Antonina Kearney, Anastazja Cisek oraz Julia Cichocka. Gra na skrzypcach to nie byle jaka sztuka, zarezerwowana dla nielicznych, ale Zuzanna Prokopczak ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka opanowała ten kunszt po mistrzowsku. W podobnym, melancholijnym tonie był występ Huberta Masternaka z Zespołu Szkół w Przemkowie, który przy akompaniamencie gitary wykonał piosenkę "Chryzantemy złociste". Kolejną, klimatyczną piosenkę, tym razem o leśnej rodzinie wdzięcznie wyśpiewały uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka: Nicola Kuśnierz, Hanna Kearney, Edyta Kołodziej, Joanna Miszkiewicz. Dla podkreślenia tematyki naszej uroczystości Klaudia Drożdż z Zespołu Szkół im. Ireny Sendler perfekcyjnie wyrecytowała wiersz "Wrzosy"
Smutne byłoby życie , świat gdyby ludzie nie potrafili śmiać się, żartować. Szczególne poczucie humoru w skeczu "Dziadziunio" zaprezentowali mistrzowie kabaretu: Hubert Masternak, Patryk Skrobak, Jakub Panicz z Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie. Dla wyrównania rytmu serca przyspieszonego kabaretowymi dialogami Daria Kozłowska, Julia Mała, Malwina Lipiec oraz Zuzanna Świdzińska z Zespołu Szkół im. Ireny Sendler nostalgicznie wyrecytowały wiersz o znaczącym tytule "Jesienne wrzosy".
Martyna Sławicz i Dawid Łojewski ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka przygotowali wystawę swoich prac plastycznych, które pokazały jak wybitnie utalentowana jest nasza młodzież. . Uczniowie wszystkich szkół wzięli również udział w konkursie plastycznym "Młodzi we Wrzosowej Krainie". I miejsce w kategorii wiekowej klasy I-IV zajęły Aleksandra Majewska i Laura Kuźmierczyk z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Wł. St. Reymonta w Wysokiej, w kategorii wiekowej V-VIII i III gimnazjalne I miejsce zajęła: Adrianna Więckiewicz z klasy IIIa gimnazjalnej i Martyna Sławicz z klasy VIIa , II miejsce Fabian Sawicki z Klasy VII i Oliwia Strojek z VIb Publicznej Szkoły Podstawowej im Wł. St. Reymonta w Wysokiej oraz Angelika Kalota z klasy IIIc gimnazjalnej, Alicja Niemczyk z klasy VIIa Szkoły Podstawowej nr 1 im Janusza Korczaka, natomiast III miejsce w tejże kategorii zajęli: Emilia Bakalarczyk z klasy IIIc gimnazjalnej, Wiktoria Szoma z klasy VIIa, Konrad Litwa z klasy VIIb Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Przemkowie oraz Daria Tomoń z klasy VIb Szkoły Podstawowej nr 2 im. Wojska Polskiego w Przemkowie. Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie serdecznie dziękujemy, ich prace były prawdziwą ozdobą podczas VIII Święta Młodzieży Wrzosowej Krainy.
Wszystko co dobre niestety szybko się kończy "Level level love" zespołu Kult to tytuł piosenki, którą zagrał i zaśpiewał Hubert Masternak z Zespołu Szkół.
Wrzosowe Ludki Ola Piotrowska, Patryk Skrobak, Damian Janus z Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie z pełną gracją, perfekcją, kreatywnie, cudownie i "brak słów" jak mioduśnie poprowadzili to VIII świętowanie Młodzieży Wrzosowej Krainy. Kolejne takie wydarzenie za rok.

   
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 14
Najnowszy Użytkownik: z_promocji