Nawigacja
Strona Główna
Wiem, umiem, rozumiem
Wolontariat
TPD
Download
Galeria
Twórczość uczniów
Linki
Kontakt ze szkołą
Wyszukiwarka

Informacje
Samorząd
Rada rodziców
Punkt informacji
Nabór LO i ZSZ
Nabór gimnazjum

UKMZP
Statut
Zarząd
Członkowie
Historia

Wydarzenia

SKE
Statut
Zarząd
Cele SKE

Wydarzenia

Zainteresowania
Matematyka
Osiągnięcia

Wymiana Przemków-Ludge

Witamy
Witamy na oficjalnej stronie Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie!


Informacje
Pełna nazwa:
Dyrektor:
Wicedyrektorzy:
Rok wybudowania szkoły:
Zespół Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie
mgr Dariusz Dźwigaj
mgr E. Kaniewska, mgr A. Wałowska
1976

Zespoły szkolne:
Publiczne Gimnazjum
Liceum Ogólnokształcące
Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych
Zasadnicza Szkoła Zawodowa


WAKACYJNY III KLASYFIKACYJNY TURNIEJ SZACHOWY

Już w wakację, 24-25 czerwca 2017 r. (sobota i niedziela) odbył się III Klasyfikacyjny Turniej Szachowy zorganizowany przez UKS "Szach-Mat" Przemków i Zespół Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie (Monika Dźwigaj i Dariusz Dźwigaj). Uroczystego otwarcia Turnieju dokonali: dyrektor Zespołu Szkół pan Dariusz Dźwigaj i prezes UKS "Szach-Mat" pan Józef Tarawski. Pan Dariusz Dźwigaj podziękował pani Katarzynie Tarawskiej i panu Józefowi Tarawskiemu za ponad roczną współpracę z UKS. Sędzią głównym zawodów był pan Artur Adamek. Szachiści rywalizowali w czterech grupach: A -dla zawodników do FIDE (maks. 2199 elo), B1 - dla zawodników z rankingiem do 1600 PZSzach, B2 - dla zawodników z rankingiem do 1400 PZSzach i C - dla zawodników z rankingiem 1000-1100 PZSzach. Na turnieju zjawili się zawodnicy z Przemkowa, Głogowa, Gościeszowic, Niegosławic, Polkowic, Lubina, Biernatowa, Milicza, Zielonej Góry, Żarowa, Wiszni Małej, Szewce i Wrocławia. W grupie A zwycięzcami okazali się: I miejsce - Hubert Zieliński, II miejsce - Jakub Wronowicz, III miejsce - Tomasz Findysz. W grupie B1 zwycięzcami okazali się: I miejsce - Kacper Bochenek, II miejsce - Piotr Zapolski, III miejsce - Oskar Bielak. W grupie B2 zwycięzcami okazali się: I miejsce - Mateusz Uhryn, II miejsce - Aleksander Sosnowski, III miejsce - Łukasz Uhryn. W grupie C zwycięzcami okazali się: I miejsce - Adrian Szeremeta, II miejsce - Maciej Pachurka, III miejsce - Aleksander Mydłowski. Jedenastu zawodników uzyskało lub podwyższyło kategorię. Gratulujemy!!!


Dariusz_Dzwigaj dnia 07/03/2017 10:51:47 · Drukuj

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016//2017

23 czerwca 2017 r. uczniowie udali się po raz ostatni do szkoły, aby odebrać świadectwa promocji do następnej klasy. Po dziesięciu miesiącach ciężkiej i wytężonej pracy zbierają zasłużone laury. Zgodnie ze szkolną tradycją ten dzień rozpoczęliśmy Mszą Świętą w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia NMP w Przemkowie. Mszę odprawił dla uczniów przemkowskich szkół ksiądz Michał Płończak. W Mszy wzięły udział poczty sztandarowe. Zespół Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie reprezentował poczet uczniów przemkowskiego liceum w składzie: Szymon Dryja, Patrycja Piech i Klaudia Cirka.Po Mszy Świętej na sali gimnastycznej odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego oraz pożegnania absolwentów klasy trzeciej Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie. Uroczystość poprowadzili uczniowie klasy drugiej szkoły zawodowej – Weronka Piluk i Maciej Kawecki. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu Polski krótkie słowa do zgromadzonych uczniów, nauczycieli i rodziców skierował dyrektor szkoły. Na początku wręczono świadectwa ukończenia szkoły zawodowej uczniom klasy trzeciej. Najwyższą średnią ocen ukończenia szkoły uzyskała Justyna Łojewska. .Następnie dyrektor wraz z wychowawcami wręczyli świadectwa z wyróżnieniem. Otrzymali je: Patrycja Piech (1LO), Nikola Sikorska (1LO), Julia Rokosiewicz (2C), Mikołaj Rokosiewicz (2C), Maksymilian Sawicki (2C), Klaudia Kondzioła (2A), Natalia Habura (2A), Gabriela Gabryś (2A), Paula Fesz (1B), Wiktoria Sitarek (1B), Julia Sosnowska (1B), Kacper Bochnak (1C), Laura Sykuła (1C). Po wręczeniu świadectw były nagrody dla najlepszych uczniów. Najwyższą średnią ocen wśród uczniów gimnazjum, i tym samym tytuł najlepszego ucznia gimnazjum, uzyskała Klaudia Kondzioła. Najlepszym uczniem Liceum Ogólnokształcącego została Patrycja Piech, która została zgłoszona do Stypendium Prezesa Rady Ministrów, najlepszą uczennicą szkoły zawodowej została Klaudia Omietańska. Uczeń klasy pierwszej Liceum Ogólnokształcącego Szymon Dryja otrzymał nagrodę za wybitne osiągnięcia w szachach (Szymon został Mistrzem Dolnego Śląska i Mistrzem Polski)..
Wręczono również nagrodę za stu procentową frekwencję, którą osiągnęła Aleksandra Oruba z klasy 2C. Nagrodę Stowarzyszenia „Odbudujmy Sportem” dla Najlepszego Młodego Sportowca otrzymał bezapelacyjnie Szymon Dryja. Na koniec dyrektor wręczył nagrody i upominki dla uczniów klasy trzeciej szkoły zawodowej za godne reprezentowanie i sukcesy na szczeblu wojewódzkim. Nagrody za sukcesy w konkursach zawodowych otrzymały Natalia Szewczyk i Roksana Zielonka oraz Krzysztof Krawczyk, Norbert Kłosowski i Piotr Dziadyk. Również Komenda Hufca OHP w Przemkowie wręczyła podziękowania i nagrody za pracę uczniów w OHP. Po zakończeniu uroczystości uczniowie udali się z wychowawcami do klas, aby odebrać świadectwa. Udanego odpoczynku wakacyjnego!!!..Dariusz_Dzwigaj dnia 07/03/2017 10:22:12 · Drukuj

OSTATNIE POŻEGNANIE GIMNAZJALISTÓW

„Poloneza czas zacząć…” tymi słowami rozpoczęła się 22 czerwca ostatnia w historii Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie uroczystość pożegnania absolwentów Publicznego Gimnazjum. Zgodnie z tradycją rozpoczęliśmy staropolskim polonezem przygotowanym przez panią Magdalenę Żuchowską-Jakubowską. Polonez okazał się przepięknym układem wykonanym perfekcyjnie przez trzecioklasistów. Na końcu poloneza każda para została przedstawiona z imienia i nazwiska. Po polonezie uczniowie podziękowali pani Magdalenie za pracę nad układem poloneza.„Dla nas, uczniów klas trzecich gimnazjum, dzwonek szkolny zabrzmi po raz ostatni. Niebawem powiemy o sobie „Absolwenci Publicznego Gimnazjum w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie, rocznik 2017” – tymi słowami prowadzący, czyli Aleksandra Piotrowska i Patryk Skrobak, rozpoczęli oficjalną część uroczystości. Po wprowadzeniu sztandaru, słowa powitalne wygłosił dyrektor szkoły, pan Dariusz Dźwigaj. „Dzisiejszy dzień jest wyjątkowy szczególnie dla Was i Waszych rodziców, ale jest niezwykle ważny również dla nas, nauczycieli i pracowników Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie. Po raz ostatni w historii Zespołu Szkół żegnamy uczniów gimnazjum” rozpoczął swoje przemówienie dyrektor. „Staraliśmy się Wam przekazać wartości Naszej Patronki – Ireny Sendler, że „(…) ludzi dzieli się na dobrych i złych. Narodowość, rasa, religia nie mają znaczenia. Tylko to, jakim kto jest człowiekiem.” Mam nadzieje, iż te słowa Ireny Sendler będą Wam przyświecać przez całe życie” – kontynuował pan dyrektor. Cytując Edmunda Burke pan dyrektor przekazał młodzieży ważne przesłanie: „Aby zło zatriumfowało, wystarczy, by dobry człowiek niczego nie robił”, dlatego postępujcie tak, aby dobro triumfowało! Jestem głęboko przekonany, że tak będziecie żyć i postępować, i po wielu latach będą o Was mówić – to jest dobry człowiek!”.


Po przemówieniu dyrektora nastąpiło przekazanie sztandaru przez „stary” poczet sztandarowy (Damian Janus, Martyna Hubica, Izabela Denuszek) „nowemu” pocztowi sztandarowemu w składzie - Szymon Dryja, Klaudia Cirka, Patrycja Piech – wszyscy są uczniami klasy pierwszej Liceum Ogólnokształcącego. Po przekazaniu sztandaru dyrektor wraz z wychowawcami klas trzecich i Przewodniczącym Rady Miejskiej w Przemkowie, panem Januszem Matuszakiem wręczyli uczniom świadectwa z wyróżnieniem, zaś ich rodzicom listy gratulacyjne. Świadectwa z wyróżnieniem otrzymali:


Joanna Surzykiewicz 3A – 5,55
Katarzyna Wawryn 3A – 5,44
Malwina Knutelska 3A – 5,22
Jakub Żerebecki 3B – 5,22
Weronika Purgał 3B – 5,11
Angelika Maszczak 3A – 5,11
Patrycja Wątroba 3A – 5,11
Patrycja Oleksiuk 3B – 5,05
Zuzanna Furmańczyk 3B – 5,05
Julia Rybus 3C – 4,88
Józef Kaszowski 3B – 4,88
Nikola Drewniak 3C – 4,77


Po wręczeniu świadectw z wyróżnieniem uczniowie złożyli ślubowanie absolwentów. Kolejnym punktem było wręczenie nagród i podziękowań. Na początku nagrodę „Najlepszego Absolwenta”, który uzyskał najwyższą średnią ocen otrzymała Joanna Surzykiewicz. Nagrody za najwyższy wynik na egzaminie gimnazjalnym otrzymali: Malwina Knutelska, Grzegorz Smardzewski i Damian Janus. Nagrodę za działalność na rzecz Parafii Pw. Wniebowzięcia NMP w Przemkowie w imieniu księdza proboszcza wręczył ksiądz Michał Płończak. Nagrodę otrzymała Joanna Surzykiewicz. Nagrody ufundowane przez pana Zdzisława Janisio otrzymali Aleksandra Piotrowska i Patryk Skrobak za bardzo wysokie wyniki w nauce i działalność na rzecz środowiska. Podziękowania za okazaną pomoc przekazała pani Anna Krzezszewska, prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Damianowi Janus, Marcinowi Jędrzejowskiemu i Patrycji Wątroba. Podziękowanie i nagrodę od Zespołu Opiekuńczo-Wychowawczego Świetlicy Caritas Pod Dobrym Aniołem” parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Przemkowie otrzymał Tomasz Paluszek. Nagrodę „Młody Sportowiec” od Stowarzyszenia „Odbudujmy Sportem” otrzymała Agata Prus. Nagrody za pracę w Poczcie Sztandarowym otrzymali - Damian Janus, Martyna Hubica, Izabela Denuszek, zaś za pracę „szkolnego fotografa” Zuzanna Furmańczyk, nagrodę za pracę w Samorządzie Uczniowskim – Klaudia Kurkowska. Była też nagroda za stu procentową frekwencję dla Filipa Dobek, a na końcu podziękowania dla uczniów za udział i sukcesy w konkursach. Po nagrodach dla uczniów głos w imieniu rodziców zabrały: Przewodnicząca Rady Rodziców pani Katarzyna Wocial i pani Natalia Adachowska. Dyrektor szkoły wręczył podziękowania i kwiaty rodzicom najbardziej zaangażowanym w pracę na rzecz szkoły.


Część artystyczną rozpoczęły Joasia Surzykiewicz i Kasia Wawryn „Pożegnaniem”, czyli pięknymi słowami pożegnania się uczniów ze szkołą, nauczycielami i swoimi kolegami. Piosenkę „Nasza klasa” wykonał uczeń klasy 3C, Krystian Amrozy. Weronika Purgał wierszem K.I. Gałczyńskiego podziękowała nauczycielom za ich trud i pracę, zaś Klaudia Mączka wykonała na saksofonie utwór Charliego Puth „Attention”. Na koniec Angelika Maszczak zaśpiewała piosenkę Kayah „Byłam różą”. I to był ostatni akcent naszej uroczystości.Dariusz_Dzwigaj dnia 06/27/2017 10:54:43 · Drukuj

Poszerzając horyzonty....

7. czerwca 2017 w II klasie Liceum Ogólnokształcącego i grupie osób uczęszczających na zajęcia z etyki w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie Hanna Miroś przeprowadziła zajęcia w ramach projektu "O Żydach i Żydówkach". Młodzież chętnie i z zainteresowaniem poznała, jak się okazało, nową dla siebie kulturę. Po wpisaniu hasła "Żydzi" w wyszukiwarkę najpierw natknęli się na internetową encyklopedię wikipedia, a następnie na nacjonalistyczne artykuły dotyczące Żydów.
Niemałą sensację wzbudzili w szkole, gdy podczas przerwy pytali znajomych o ich trzy pierwsze skojarzenia z Żydami i Żydówkami. Okazało się, że quiz uświadomił młodzieży, jak bardzo stereotypowa jest ich wiedza na temat kultury żydowskiej. Interesujące okazały się dla młodzieży uczestniczącej w warsztatach mity i fakty, które poszerzyły ich horyzonty.
Dużą przyjemność sprawiło uczniom wypisanie stereotypów nt. Żydów, następnie wyrwanie kartki, zgniecenie jej i wyrzucenie. Zauważyłam wtedy widoczną zmianę - poprzez odrzucenie ograniczeń otwarcie się na nowe. Kolejnym krokiem było odczytanie znaczenia swoich imion. Każdy najpierw z niekłamanym zainteresowaniem przećwiczył pisownię hebrajskiego (sic! od tyłu), następnie odczytał znaczenie swojego imienia. Uczniowie byli bardzo zaskoczeni, dowiadując się, skąd się wzięła część ciała między ustami i nosem. Równie interesująca była dla nich chansa. Każdy dostał "zadanie domowe", by w domu zjeść pistacje, morele, daktyle i orzechy. Z przyjemnością przystali na taki rodzaj zadania. Następnie odsłuchaliśmy nagranie szofaru, które zrobiło na nas duże wrażenie. Przenieśliśmy się w odległe miejsca. Niemało kłopotu sprawiło uczniom połączenie kropek, by dowiedzieć się, jak wygląda Amir i jego suka. Bardzo interesujące okazały się dla uczniów tradycje dotyczące święta: Szabat i Purim. Szczególnie dziewczęta zainteresował przepis Heleny Rubinstein na peelling cukrowy oraz tradycyjne stroje Żydówek z różnych stron świata. Wspólnie zastanowiliśmy się nad źródłami hejtu w naszym świecie i możliwościami walki z nim. Każde z nas dużo wyniosło z tych warsztatów, świetnie bawiliśmy się, ucząc się o innych, otaczających nas kulturach.


Dariusz_Dzwigaj dnia 06/26/2017 18:54:54 · Drukuj

PROJEKT EDUKACYJNY UNICEF „PO PIERWSZE DZIECKO”

W czerwcu 2017r. Zespół Szkół im. I. Sendler w Przemkowie włączył się w kolejny projekt edukacyjny UNICEF, tym razem pod nazwą: „Po pierwsze dziecko”. Koordynatorem projektu został pedagog szkolny – pani Daria Sapian. Do projektu zostały wybrane trzy klasy – 2a, 1b i 1c. Projekt zajmuje się problemem dzieci uchodźców. Celem zajęć jest uświadomienie młodym ludziom skali problemu i walka ze stereotypami ciągle żyjącymi wśród społeczeństwa i podsycanymi przez media. Często zmęczone, głodne, brudne… Takie są dzieci, którym dzieciństwo zostało odebrane z powodu wojny. Zmuszone do opuszczenia swoich domów wyruszają w drogę, która, jak wierzą, przyniesie im lepsze życie. Niestety bardzo często nadzieje te okazują się płonne. Życie uchodźcy nie jest łatwe, a decyzja o ucieczce to ostateczność. UNICEF zachęca nas do poświęcenia uwagi tematowi dzieci uchodźców. Podstawą pomocy niesionej potrzebującym jest zrozumienie ich sytuacji. Wiedzę i postawy najlepiej kształtuje się od najmłodszych lat, dlatego tak ważne było, by zaangażować uczniów w dyskusję o sytuacji ich rówieśników, dla których dzieciństwo to nie zabawa i spotkania z przyjaciółmi w szkole, ale walka o przeżycie. Obecnie na świecie ponad 10 milionów uchodźców to dzieci. Największą grupę uchodźców stanowią ofiary wojny w Syrii oraz konfliktów zbrojnych w Afganistanie i Iraku. Mieszkańcy tych krajów uciekają przed wojną, prześladowaniami i reżimem. Uciekają by żyć! Warto pamiętać, że wojna wszędzie jest taka sama – bez względu na szerokość geograficzną, zawsze destabilizuje życie milionów ludzi. Przynosi cierpienie, ból, strach

Dariusz_Dzwigaj dnia 06/20/2017 20:04:24 · Drukuj

TURNIEJ GIER I ZABAW LOGICZNO-MATEMATYCZNYCH

12 czerwca uczniowie klasy pierwszej Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie pod opieką pani Moniki Dźwigaj zorganizowali „Turniej gier i zabaw logiczno-matematycznych”. Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego udzielali instrukcji na każdym z szesnastu stanowisk. Turniej był skierowany do uczniów szkół podstawowych. W turnieju wzięło udział 24 uczniów klas IV-VI Szkoły Podstawowej nr 1 pod opieką nauczycieli matematyki: Danuty Cwen i Ewy Kuźmiak. Przy każdym stoliku na uczestników Turnieju czekała inna gra matematyczna lub logiczna, były to: AntyWirus, Zwojnica, Wąż – wielościan, Othello, Kolorowy kod, Tanagram, Drewniana kostka sześcienna, Kwadrat z drewnianych elementów, IQ LINK, Kostka happy, 4 w rzędzie, Kamelot, Kostki sześcienne (łamigłówka z KANGURA), BLOKUS, Pentomino, Piramida – Tabliczka mnożenia. Przy każdym zadaniu uczniowie otrzymywali punkty, które zapisywane były na przygotowanych indywidualnych kartach uczestników. Jedenastu uczniów z najwyższym wynikiem otrzymało dyplom oraz upominki. Wyróżnijmy trzy czołowe miejsca, które zajęli: I miejsce – Michał Dźwigaj (kl. V B), II miejsce – Kamil Grygorczyk (kl. IV B) i III miejsce – Paula Komarnicka (kl. VI B). Turniej pokazał, iż można wspaniale bawić się matematyką i grami logicznymi. Turniej wzbudził na tyle emocji, że ponad dwie godziny zabaw upłynęły za szybko. Gry pochodziły z prywatnych zasobów uczniów, zasobów Zespołu Szkół, Szkoły Podstawowej nr 2 w Przemkowie oraz dzięki uprzejmości Państwu Przychockim ze sklepu „MARATO D. Przychocka, R. Przychocki”. Serdecznie dziękujemy!


Dariusz_Dzwigaj dnia 06/20/2017 19:58:52 · Drukuj

ROZMOWY LITERATURY NA TEMAT MAMY

Ósme „Rozmowy Literatury na temat…” rozpoczął piękny walc w wykonaniu Wiktorii i Mikołaja. Prowadzący Maciej Mazur i Julia Kwaśniewska serdecznie powitali wszystkich obecnych na naszej Wieczornicy. „Dzisiejsze poświęcone zostanie motywowi bliskiemu sercu każdego człowieka, czyli MAMIE” – rozpoczęła Julia. „MAMA – to synonim miłości i dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia, wierności i przywiązania, przyjaźni i wiary w to wszystko, co piękne i szlachetne. Była natchnieniem dla poetów, artystów i kompozytorów. Opiewano ją w pieśniach, utrwalano na płótnie. I tę spracowaną i tę uśmiechniętą, radosną ze swojego macierzyństwa, i tę, która radość oddała swoim dzieciom”. Po oficjalnym rozpoczęciu uczennica klasy pierwszej Liceum Ogólnokształcącego w Przemkowie, Oliwia Zgrzebska wyrecytowała wiersz „Mojej Matce”. Tylko Ona na dźwięk słów ”Mamo smutno tu i obco…”, przytuli, utuli, otrze łzy, doradzi i pocieszy. Nic więc dziwnego, że i po latach każde dziecko, jak mówią słowa piosenki „W sercu swą matkę kołysze”. Angelika Maszczak zaśpiewała utwór wielkiej artystki Wioletty Villas „Do Ciebie Mamo”.„Dzień Mamy” – to święto które, wszystkie dzieci i te pozostające jeszcze pod skrzydłami mamy i te, które już się usamodzielniły, powinny traktować jak Sacrum. Dlaczego? Odpowiedź znaleźliśmy w dwóch wierszach i piosence. Utwory zaprezentowali Joasia Surzykiewicz, Patrycja Wątroba i zespół ze Szkoły Podstawowej nr 1 pod opieką pani Barbary Kowalskiej w piosence „A ja wolę moją mamę”. Po zespole Małgosia Muszyńska zaprezentowała wiersz pt. „Kroniki” Konstantego Ildelfonsa Gałczyńskiego.


Mama! Za wszystko odpowiedzialna, bierze na siebie trudy dnia. Kocha miłością troskliwą. Dlatego ma prawo mądrze wymagać od nas, ma też prawo popełniać błędy. Często sobie tego nie uświadamiamy, doprowadzając do wielu nieporozumień. A przecież to jej obecność daje nam siłę, wiarę, poczucie bezpieczeństwa. Kolejne teksty literackie wykonani Mikołaj Rokosiewicz, Julia Rokosiewicz i Nikola Sikorska, a po nich obejrzeliśmy miniaturę teatralną w wykonaniu Patrycji Piech, Szymona Dryja i Oliwii Zgrzebskiej, a następnie zatańczyła Malwina Knutelska. Kolejna piosenka na temat mamy została wykonana w duecie mamy i córki, czyli pani Aneta Maszczak i Angelika Maszczak.


Wszyscy wiemy, że gra na instrumentach muzycznych to niełatwa sprawa. Jeśli jednak staje się ona pasją to wszystko musi się udać. Utwór na saksofonie wykonała Klaudia Mączka. Po niej wystąpił najmłodszy aktor Olgierd Więckowski. Po Olgierdzie wysłuchaliśmy kolejnych pięknych słów na temat Mamy w wierszach w wykonaniu Kasi Wawryn, Malwiny Knutelskiej, Barbary Skrzyńskiej i w piosence zaśpiewanej przez Patrycję Piech. Następnie obejrzeliśmy skecz z repertuaru kabaretu „Hrabi” w wykonaniu Julki, Karoliny i Mikołaja pt. „Mama Wandzia jedzie windą”. Monodram satyryczny, który przedstawił Hubert Masternak jest potwierdzeniem, iż troska o dziecko nie mija. Nawet gdy jest ono już dorosłe.Na koniec wysłuchaliśmy mini koncertu w wykonaniu Angeliki Maszczak, Krystiana Amrozego, Szymona Dryja („List do M.” z repertuaru zespołu Dżem). Na koniec dyrektor Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie pan Dariusz Dźwigaj podziękował za piękne i wzruszające przedstawienie, za ogromny talent młodych artystów oraz za wysiłek włożony w powstanie tak wspaniałego przedstawienia. Podziękował również paniom, które kolejny rok realizują „Rozmowy Literatury na temat…”, czyli pani Gizeli Smalec, pani Lucynie Pawłowskiej i pani Anecie Sołtysiak. Z wielu zaproszonych gości na nasze przedstawienie przybyli: Przewodniczący Rady Miejskiej pan Janusz Matuszak, radni Rady Miejskiej – pan Olgierd Zielonka, pani Irena Orłowska, pan Andrzej Wilczacki i pan Andrzej Wantuch, radni powiatowi – pani Wanda Żuchowska i pan Zdzisław Janisio, dyrektorzy szkół podstawowych. Serdecznie dziękujemy za przyjęcie naszego zaproszenia!!!


Dariusz_Dzwigaj dnia 06/20/2017 19:01:09 · Drukuj

PO RAZ KOLEJNY "ZNAM DZIEJE PRZEMKOWA"

6 czerwca 2017 r. odbył się po raz czternasty Gminny Konkurs Historyczny „Znam dzieje Przemkowa” pod patronatem Burmistrza Przemkowa. Organizatorem tegorocznej edycji konkursu była Szkoła Podstawowa nr 2 im. Wojska Polskiego w Przemkowie. W konkursie wzięły udział 3-osobowe drużyny reprezentujące szkoły z Gminy Przemków: Szkołę Podstawową nr 1, Szkołę Podstawową nr 2, Publiczną Szkołę Podstawową w Wysokiej oraz Publiczne Gimnazjum. Uczniowie rywalizowali w dwóch osobnych kategoriach: szkoły podstawowe oraz ponadpodstawowe. Wszystkie drużyny uczestniczyły w trzech konkurencjach: test wiedzy, „mapa i zabytki Przemkowa” oraz turniej wiedzy nt. postaci, wydarzeń i zabytków. Pracę uczniów na bieżąco obserwowało i oceniało jury pod przewodnictwem pana Wirgiliusza Babireckiego. Na zakończenie konkursu p. Kamila Tutko, reprezentująca Burmistrza Przemkowa oraz p. Wirgiliusz Babirecki, przewodniczący komisji konkursowej wręczyli uczestnikom konkursu puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe. Ostateczna punktacja w kategorii szkół podstawowych wyglądała następująco: szkoły podstawowe: 1 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Przemkowie, 2 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Przemkowie, 3 miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa w Wysokiej. W kategorii szkół ponadpodstawowych rywalizowali między sobą uczniowie Publicznego Gimnazjum podzieleni na trzy drużyny. I miejsce zajęła drużyna w składzie: Klaudia Kondzioła, Gabriela Gabryś i Maksymilian Sawicki. II miejsce – Natalia Habura, Rafał Czarnieńki, Kacper Bochnak. III miejsce – Joanna Surzykiewicz, Katarzyna Wawryn, Patryk Skrobak. Nagrody ufundowane zostały przez Burmistrza Przemkowa, Przemkowski Ośrodek Kultury i Bibliotekę, Spółdzielnię Mieszkaniową "Przemko" oraz Bank Spółdzielczy w Przemkowie. Gratulujemy wszystkim młodym uczestnikom konkursu ogromnej wiedzy na temat historii swojego miasta.


Dariusz_Dzwigaj dnia 06/20/2017 17:39:19 · Drukuj

WYCIECZKA DO WARSZAWY

Dnia 25 maja uczniowie Publicznego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego z Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie pod opieką p. Elżbiety Righi uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do stolicy naszego kraju – Warszawy. Głównym celem wycieczki było przede wszystkim poznanie kultury stolicy Polski, najsłynniejszych miejsc i infrastruktury miejskiej miasta Warszawa, praktyczne poznanie transportu drogowego, lotniczego, kolejowego i miejskiego oraz zwiedzanie zabytków Warszawy. Z Przemkowa o godzinie 3:45 wyjechaliśmy busem do Wrocławia. Wycieczka rozpoczęła się nieco nerwowo z powodu nieprzewidzianych korków i utrudnień na autostradzie, a droga do lotniska wydłużyła się w czasie, ale szczęśliwie dotarliśmy na odprawę do samolotu na czas. Podróż lotnicza samolotem linii Ryanair odbyła się zgodnie z planem. Na lotnisku im. F. Chopina wylądowaliśmy o godz.7:40, a do centrum miasta pojechaliśmy pociągiem. Po mieście poruszaliśmy się zarówno autobusami, metrem jak i duże odcinki trasy pokonywaliśmy na pieszo. Zwiedzanie miasta rozpoczęło się od pałacu Kultury i Nauki, a następnie wędrowaliśmy Traktem Królewskim, który jest najbardziej reprezentacyjną trasą miasta łączącą dawne rezydencje królewskie. Dodatkowo zwiedziliśmy Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, dokumentujące wielowiekową historię Żydów w Polsce. Po czym pojechaliśmy zwiedzić Łazienki Królewskie, które o tej porze roku prezentują się wyjątkowo pięknie. Oprócz budynków, pawilonów oraz wolnostojących rzeźb tam znajdujących się zwiedziliśmy ogrody: Królewski, Romantyczny, Modernistyczny oraz Chiński. Na obszarze Łazienek zobaczyliśmy oczywiście słynny Pałac na Wodzie, Teatr na Wodzie, Pałac Myśliwski, Starą Pomarańczarnię, Biały Domek, Ermitaż, Świątynię Egipską, pomnik Fryderyka Chopina oraz słynną limuzynę Józefa Piłsudskiego oraz zwiedziliśmy galerię rzeźb. Następnie wyruszyliśmy w kierunku Starówki. Po drodze widzieliśmy Pałac Prezydencki, Stadion Narodowy, Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta, jeden z najpiękniejszych kościołów, Kościół Akademicki św. Anny i dotarliśmy do rynku i Syrenki Warszawskiej, gdzie zaopatrzyliśmy się w pamiątki. Od rynku przeszliśmy do centrum handlowego Złote Tarasy na ciepły posiłek. Po krótkiej przerwie wróciliśmy pociągiem na lotnisko aby zdążyć na lot powrotny do Wrocławia. Lot powrotny odbył się zgodnie z planem bez żadnych utrudnień. We Wrocławiu czekał na nas bus, którym zmęczeni ale pełni wrażeń wróciliśmy do Przemkowa ok. godz. 21:30. Wycieczka do Warszawy choć jednodniowa zapewniła nam niesamowite wspomnienia, które na zawsze pozostaną w naszej pamięci nie tylko dzięki licznym pamiątkowym zdjęciom.


Dariusz_Dzwigaj dnia 06/20/2017 17:31:04 · Drukuj

Wymiana Młodzieży Polsko - Niemieckiej'2017
W ubiegłym tygodniu 14 uczniów naszej szkoły z klas: Ib, II a, II c gimnazjum oraz 4 uczniów z SP Nr 2 im. Wojska Polskiego brali udział Wymianie Młodzieży Polsko - Niemieckiej'Lugde2017 r.
Oto krótkie sprawozdanie:
- 29 maja: wyjazd do Lugde, powitanie, omówienie programu, odbiór młodzieży przez rodziny niemieckie
- 30 maja: spotkanie w szkole, obserwacja i udział młodzieży polskiej w 5 lekcjach (np matematyka, j. angielski, religia, sztuka), obiad w szkole, zwiedzanie miasta, grill oraz obserwacja spektaklu szkolnego,
- 31 maja: wyjazd do Heide Parku,
- 01 czerwca: spotkanie w szkole, obserwacja apelu dyscyplinującego, obserwacja lekcji, wyjazd do Detmold. Zwiedzanie pomnika Wilhelma i miasta.
- 02 czerwca: wspólne śniadanie w szkole, omówienie wymiany, powrót do Przemkowa.
Kierownikiem wymiany był pan Jerzy Janas. opiekunami były panie: Joanna Bochnak i Irena Orlowska.
Głównym sponsorem finansowym był PNWM (Polsko - Niemiecka Współpraca Młodzieży)
Niebawem przedstawimy sprawozdanie fotograficzne.


Irena_Orlowska dnia 06/03/2017 18:12:10 · Drukuj

DZIEŃ SPORTU

W czwartek 1 czerwca cała szkoła obchodziła Dzień Dziecka, który w naszej szkole jest tradycyjnie Dniem Sportu. I inicjatywy uczniów odbył się na Stadionie Miejskim finał naszej Ligi Mistrzów, w którym zmierzyły się drużyny Atletico Madryt i Juventusu Turyn. Pogoda była idealna do gry, a mecz pełen emocji, bramek, strzałów i zwrotów akcji. Po pierwszej połowie Atletico prowadziło 1:0 po bramce z karnego Łukasza Łabana. W drugiej połowie Atletico podwyższyło na 2:0 po golu Juliana Wojtowicza. Wydawało się, że jest po meczu, ale gola kontaktowego zdobył pod koniec meczu Konrad Bałabuch, a w ostatnich minutach wyrównał Radek Kozłowski. O zwycięstwie decydowały karne, w których lepsza okazałą się drużyna Atletico.
Potem na sali gimnastycznej odbył się mecz siatkówki Uczniowie (Oskar Jamioł, Szymon Dryja, Paula Fesz, Karolina Oruba, Krzysztof Krawczyk, Marcin Zielonka) kontra Nauczyciele (Iwona Mokwińska, Hanna Miroś, Dorota Semeniuk, Adam Rusynko, ks. Michał Płończak, Dariusz Dźwigaj). Po pasjonujących trzech setach 3:0 wygrała drużyna Nauczycieli. Brawo!!!


Dariusz_Dzwigaj dnia 06/02/2017 11:29:00 · Drukuj

Strona 1 z 57 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 13
Najnowszy Użytkownik: Daria_Debowa

Copyright © Paweł Kuźmiak Zespół Szkół w Przemkowie
Powered by PHP-Fusion CMSTheme by Itanium & Eric Rekut766799 Unikalnych wizyt