Strona Główna · Wiem, umiem, rozumiem · Galeria · Wyszukiwarka ...
Nawigacja
Strona Główna
Wiem, umiem, rozumiem
Wolontariat
TPD
Galeria
Twórczość uczniów
Linki
Kontakt ze szkołą
Wyszukiwarka
Nabór LO i ZSZ
Witamy
Witamy na oficjalnej stronie Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie!


Informacje
Pełna nazwa:
Dyrektor:
Rok wybudowania szkoły:
Zespół Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie
mgr Monika Dźwigaj

1976

Zespoły szkolne:
Liceum Ogólnokształcące
Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych
Zasadnicza Szkoła Zawodowa

ROBOTYKA w Zespole Szkół w Przemkowie


Miło nam zaprezentować pierwsze efekty prac uczestników zajęć robotyki w Gminnym Centrum Robotyki w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie.

W związku z faktem, że w roku szkolnym 2016/2017 zajęcia ze względu na ukończenie szkoły (przede wszystkim naszego Liceum w Zespole Szkół w Przemkowie) praktycznie wszyscy (poza jednym uczniem LO, który uczęszcza drugi rok na zajęcia robotyki), dotychczasowi uczestnicy zajęć robotyki zakończyli także i te zajęcia. Przeprowadziliśmy nabór nowych członków, którzy dopiero we wrześniu 2017 roku rozpoczęli swoją przygodę z robotyką.

Po raz pierwszy poza uczniami naszego Liceum, postanowiliśmy zaangażować także uczniów młodszych, w szczególności klas 6 szkoły podstawowej. Mimo, iż pojawiały się głosy, że są to uczniowie zbyt młodzi na tego typu zajęcia (sami także byliśmy ciekawi jak się to uda) postanowiliśmy spróbować. Tym przyjemniej jest nam zaprezentować pierwsze przykładowe prace tych uczniów, których każde postępy w tej trudnej, ale nowoczesnej dziedzinie naukowej pozwalają nam patrzeć z optymizmem na przyszłość robotyki w Przemkowie i zapewne są to pierwsze prace przyszłych inżynierów automatyki, robotyki, informatyki itp.

Prezentowany projekt zrealizowany został przez ucznia klasy 6 - Jakuba Florkowskiego, należy jednak zaznaczyć, że wszyscy uczestnicy poradzili sobie z tym lub podobnymi projektami.

Jakub wykonał i oprogramował samodzielnie projekt "świateł drogowych" Przemkowskiego skrzyżowania zlokalizowanego obok Zespołu Szkół w Przemkowie.

Dodatkowo uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie - Damian Janus poradził sobie z oprogramowaniem prototypowego jak na razie robota, który już całkiem dobrze spełnia funkcję robota balansującego. Robot wykorzystuje czujniki przyspieszenia i żyroskop wykonane w technologii MEMS. Damian poradził sobie także z filtrem komplementarnym łączącym wskazania obu czujników i wzajemnie kompensującym błędy wskazań czujników, w tym dryft żyroskopu i szum wskazań akcelerometru.
O dalszych postępach będziemy sukcesywnie informować, a teraz gratulujemy postępów.

Dodatkowo postaramy się przy okazji obecnej przebudowy witryny Zespołu Szkół dodać zakładkę specjalnie dla zajęć robotyki i zbierać pojawiające się informacje w jednym miejscu.
JASEŁKA 2017
ŚWIĄTECZNY TURNIEJ GRAND PRIX

20 grudnia w świetlicy Zespołu Szkół w Przemkowie o godz. 12 rozpoczął się drugi turniej w ramach VI Grand Prix o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie. Turniej, zgodnie z regulaminem, rozegrano w dwóch grupach. W grupie A zwycięzcą został ponownie Aleksander Mydłowski z SP 2 w Przemkowie, drugie miejsce zajął Jacek Chrzanowski, a trzecie Tomasz Bartnicki z SP1 w Przemkowie. W grupie B zwyciężył Krzysztof Mydłowski z SP2 w Przemkowie, drugie miejsce zajął Adrian Tarawski, a trzecie Michał Dźwigaj z SP1 w Przemkowie. Łącznie w turnieju wzięło udział 29 zawodników. Sędzią głównym turnieju był Szymon Dryja uczeń LO w Przemkowie. Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwali Monika Dźwigaj i Paweł Kuźmiak.


TURNIEJ GIER LOGICZNO-MATEMATYCZNYCH


18 grudnia 2017r. grupa nieformalna „Logicznie myślący” we współpracy z Zespołem Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie i Przemkowskim Ośrodkiem Kultury zorganizowała Międzyszkolny Turniej Gier Logiczno-Matematycznych. Turniej był podsumowaniem trwających od września 2017 zajęć w ramach projektu „Logiczne myślenie – pierwszy krok do sukcesu”. Projekt realizowano dzięki dotacji ze środków Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Fundacja „Wrzosowa Kraina”. Imprezę poprowadzili uczniowie LO w Przemkowie Patrycja Piech i Damian Janus. Na początku przypomnieli oni główne założenia projektu i realizowane w jego ramach działania.Do udziału w turnieju zostały zaproszone wszystkie placówki oświatowe z terenu Gminy Przemków i Szkoła Podstawowa z Chocianowa. Zawodników podzielono na cztery kategorie wiekowe. Grupa A – to dzieci z klas 1-3 SP oraz przedszkolaki. W tej kategorii wystartowało 3 zawodników. Grupa B – dzieci z klas 4-6 Szkół Podstawowych- łącznie 40 zawodników. Grupa C – uczniowie klas 7 SP i klas gimnazjalnych - 38 zawodników. Grupa D – szkoły ponadgimnazjalne i osoby dorosłe – 20 zawodników. Liczba osób biorących udział w turnieju – łącznie 101 zawodników, znacznie przerosła oczekiwania organizatorów. Mimo tak dużej liczby uczestników turniej przeprowadzony został zgodnie z założeniami. Jego uczestnicy mieli możliwość podjęcia zmagań na dwudziestu czterech stanowiskach. Rozwiązywali łamigłówki logiczne i przestrzenne, stawali w szranki z potencjalnymi rywalami grając w zakupione w ramach projektu gry logiczno-matematyczne.
Po dwóch godzinach zabawy wyłoniono zwycięzców. Nagrodzono pierwsze pięć miejsc w każdej kategorii wiekowej. Organizatorzy turnieju dziękują wolontariuszom – uczniom LO w Przemkowie za prace na rzecz projektu, szczególnie pomoc w przygotowaniu turnieju i jego przeprowadzeniu. Dziękujemy również panu Jerzemu Wandyczowi, radnemu Rady Miejskiej w Przemkowie za ufundowanie nagrody głównej.

Monika Dźwigaj

OGÓLNOPOLSKA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI CARITAS

Wielu z nas ma wielkie serce! Mogli tego doświadczyć wolontariusze z Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie, którzy włączyli się w Ogólnopolską Zbiórkę Żywności Caritas w dniach 8-9 grudnia 2017. Młodzież zbierała żywność i ofiary w Biedronce i w sklepie „Odido”, które następnie przekazała ubogim rodzinom. Wolontariuszami opiekował się ksiądz Michał Płończak.MIKOŁAJKOWA TRADYCJA TRWA…

Dnia 08.12.2017r. jak co roku w przemkowskim Hufcu Pracy odbyły się Mikołajki. Już tradycją stało się, iż przemkowski hufiec obchodzi je na sportowo. W Mikołajkowym Turnieju Mini Piłki Siatkowej udział wzięła młodzież i absolwenci z Hufca Pracy, Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum. Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem. Uczniowie rywalizowali ze sobą w systemie rozgrywek – każdy z każdym do dwóch wygranych setów. W przeprowadzeniu turnieju i sędziowaniu podczas rozgrywek pomogli nam p. Adam Rusynko i p. Iwona Mokwińska nauczyciele wychowania fizycznego z Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie. Zawodnicy wykazali się dużą walecznością oraz dobrym opanowaniem techniki gry. Na twarzach młodzieży pojawiało się skupienie oraz sportowa, zdrowa rywalizacja. Celem turnieju była popularyzacja piłki siatkowej wśród młodych ludzi, jako formy aktywnego wypoczynku, integracja międzyszkolna, zachęcenie uczniów do aktywności ruchowej i sportu, wyrobienie nawyków samodzielnego usprawniania się, ukazanie zdrowotnych aspektów czynnej rekreacji i sportu w życiu człowieka. Podczas turnieju uczestnikom dopisywały dobre humory oraz miła i zdrowa rywalizacja. Turniej pokazał prawdziwą idee barona Pierre de Coubertina, w której liczy się udział a nie zajęte miejsce w zawodach a zasada fair-play jest najważniejsza. Po zaciętych setach i bardzo wyrównanej grze dotarliśmy do końca, ale jak to w turniejach bywa zwycięzca mógł być tylko jeden. Została nim drużyna „Zemsta za październik”. W czołówce uplasowała się na drugim miejscu drużyna hufca „AllPlayer”, a trzecie miejsc zajął zespół „Gwardia LO". Statuetki i nagrody zwycięzcom oraz słodkości wszystkim uczestnikom wręczył oczywiście Święty Mikołaj, którego nie mogło zabraknąć w tym dniu na sali. Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz dziękujemy za dobra zabawę i grę zgodną z zasadami fair-play.WYCIECZKA LICEALISTÓW DO WROCŁAWIA

6 grudnia 2017 roku o porannej porze wyruszyliśmy pociągiem z Głogowa na wycieczkę do Wrocławia, położonego nad Odrą. Głównym celem wycieczki było odwiedzenie bożonarodzeniowego jarmarku we Wrocławiu. Nie był to jednak jedyny punkt programu. Zwiedzanie miasta rozpoczęliśmy od Dworca Głównego we Wrocławiu, następnie spacerem przeszliśmy uliczkami miasta mijając piękne budynki Panoramy Racławickiej, Muzeum Narodowego, Urzędu Wojewódzkiego, a następnie wzdłuż koryta Odry przeszliśmy na wyspę Piasek, spacerując po magicznym Ostrowie Tumskim. Nie zabrakło czasu na zrobienie grupowych zdjęć.
Główny punktem naszej wycieczki był jarmark bożonarodzeniowy. Odbywa się on co roku na wrocławskim rynku i trwa od 17 listopada do 22 grudnia. Na rynku stoi ogromna, przepięknie oświetlona choinka. U sprzedawców można kupić świąteczne ozdoby, pierniki, strucle oraz inne tradycyjne, świąteczne wyroby. Przez kilka godzin mieliśmy przyjemność cieszyć się miłą świąteczną atmosferą oraz możliwość skosztowania wszystkich pyszności. Przepiękne, bajkowe dekoracje sprawiały, że można było zapomnieć, że żyjemy z XXI wieku. Najlepszą porą na obserwowanie jarmarku i samych dekoracji był zmrok, kiedy to wszystko rozświetlało się i wyglądało jeszcze piękniej. Wycieczkę uważamy zdecydowanie za udaną i godną zapamiętania. Mamy nadzieję i zamiar odwiedzić to magiczne miejsce za rok.FINAŁ II PRZEMKOWSKIEJ LIGI SZACHOWEJ


W sobotę 9 grudnia 2017 r. odbył się ostatni IV Turniej II Przemkowskiej Ligi Szachowej pod patronatem Burmistrza Przemkowa pana Jerzego Szczupaka. Organizatorami Przemkowskiej Ligi Szachowej są UKS „Szach-Mat Przemków” oraz Zespół Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie. Nad prawidłowym przebiegiem turniejów czuwał sędzia pan Artur Adamek. Przemkowska Liga Szachowa składała się z cyklu czterech turniejów rozgrywanych od września do grudnia. Każdy turniej rozgrywano systemem szwajcarskim po 7 rund. Inne było tempo kolejnych turniejów. I i IV rozgrywano tempem 15 minut na zawodnika, II – 30 minut, zaś III tempem 5 min, czyli tzw. blitz (szachy błyskawiczne). Każdy turniej gromadził dużą grupę entuzjastów królewskiej gry, nie tylko z Przemkowa, ale m.in. z Polkowic, Chocianowa, Głogowa, Lubina, Legnicy, Żarowa czy też z Wrocławia. Turniej rozgrywano w trzech grupach. Po każdym turnieju zwycięzcy otrzymywali medale za trzy pierwsze miejsca, zaś do klasyfikacji generalnej wliczano trzy najlepsze turnieje.Czwarty turniej rozpoczął prezes UKS „Szach-Mat” pan Józef Tarawski. Po nim głos zabrała dyrektor Zespołu Szkół pani Monika Dźwigaj, życząc wszystkim wyciągania właściwych wniosków z poniesionych porażek, zgodnie ze słowami Józefa Piłsudskiego „Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo”. W czwartym turnieju rywalizowało razem 30 szachistów. Po siedmiu pasjonujących rundach wyłoniono zwycięzców ostatniego turnieju. I tak w najmłodszej grupie A I miejsce zajął Mateusz Uhryn, II miejsce Jan Molecki, III miejsce Łukasz Uhryn. W grupie B zwyciężył Kacper Werner, II miejsce zajął Michał Wojtanowski, a III – Krzysztof Mydłowski. W grupie C-Open zwycięzcą był Hubert Zieliński, drugie miejsce zajął Mirosław Cygan, trzecie Michał Grzebieniowski.Po wręczeniu medali za ostatni turniej przyszedł moment najbardziej ekscytujący, czyli podsumowanie II Przemkowskiej Ligi Szachowej. Zwycięzcy otrzymali dyplomy, puchary oraz nagrody finansowe. Nagrody wręczali Burmistrz Przemkowa pan Jerzy Szczupak, dyrektor Zespołu Szkół pani Monika Dźwigaj i prezes UKS „Szach-Mat Przemków” pan Józef Tarawski. Walka o czołowe miejsca trwała do ostatniej rundy ostatniego turnieju. W grupie A I miejsce zajął Gabriel Karaszewski, II miejsce zajął Jan Molecki, III miejsce zajął Aleksander Mydłowski. W grupie B trzy pierwsze miejsca przypadły trzem Michałom. I miejsce zajął Michał Grzebieniowski, II – Michał Wojtanowski, zaś III miejsce Michał Dźwigaj. W grupie C-Open zwycięzcą został Hubert Zieliński, II miejsce zajął Mirosław Cygan III miejsce Stanisław Barański. W ten sposób zakończyła się II Przemkowska Liga Szachowa. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za walkę fair play, sportową rywalizację w przyjaznej atmosferze. Patrzymy na to co nas łączy, a nie dzieli! Szachy łączą pokolenia! Dziękujemy sponsorom, a szczególnie Burmistrzowi Przemkowa panu Jerzemu Szczupakowi za objęcie patronatem i wsparcie turnieju!!!


Zaproszenie na turniej gier logicznych

W dniu 18 grudnia 2017r. grupa nieformalana "Logicznie myślący" oraz Zespół Szkół w Przemkowie zapraszają uczniów przemkowskich szkół oraz chętne osoby dorosłe na "Turniej gier logicznych". Turniej odbędzie się o godz. 10:00 w sali widowiskowej POK. Będzie on podsumowaniem realizowanego od wrzeœnia 2017 projektu "Logiczne myœlenie - pierwszy krok do sukcesu", dofinansowego ze œrodków Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolnoœci realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Oœrodka Działaj Lokalnie Fundacja „Wrzosowa Kraina”.

WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE HISTORYCZNYM


Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Przemkowie wzięli udział w konkursie „Józef Piłsudski w oczach współczesnego pokolenia”. Organizatorami konkursu byli poseł na Sejm RP Wojciech Zubowski i Senator RP Dorota Czudowska. Celem konkursu była popularyzacja i utrwalenie wiedzy o historii Polski w XX wieku, przybliżenie postaci Marszałka Józefa Piłsudskiego, uczczenie 150 rocznicy urodzin J. Piłsudskiego i 99 rocznicy odzyskania niepodległości. Konkurs skierowany był do uczniów ponadgimnazjalnych z terenu powiatu polkowickiego i głogowskiego. Naszą szkołę, w kategorii prac plastycznych, reprezentowały: Anna Kawecka uczennica klasy I LO, Dominika Kowalska uczennica klasy ILO, Nikola Sikorska uczennica klasy II LO, Sandra Solska uczennica klasy III LO. Wyróżnienie i wycieczkę do Warszawy przyznano Nikoli Sikorskiej oraz Dominice Kowalskiej. Nikola wykonała pracę plastyczną przedstawiającą Józefa Piłsudskiego jako maszynistę pociągu wiozącego wolność Polakom. Dominika wysłała na konkurs portret marszałka. W Warszawie 13 grudnia 2017 roku będzie przyznana główna nagroda Gogle VR. Opiekunem uczennic była pani Iwona Łopacińska – Skraba.

PATRYCJA PIECH STYPENDYSTKĄ

30 listopada 2017 roku Patrycja Piech, uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół im Ireny Sendler w Przemkowie, odebrała stypendium Prezesa Rady Ministrów. Uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom z rejonu wrocławskiego i legnickiego odbyła się w Centrum Kultury AGORA we Wrocławiu. W uroczystości uczestniczył Dolnośląski Kurator Oświaty pan Roman Kowalczyk, który życzył uczniom wielu przeszkód, ponieważ to one motywują do działania i osiania sukcesów. O stypendium Prezesa Rady Ministrów mogli ubiegać się uczniowie, którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą średnią ocen lub uzyskując szczególne osiągnięcia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre. Patrycja spełniła pierwszy warunek uzyskując promocję z wyróżnieniem i najwyższą średnią w naszej szkole. Ma też sukcesy w Olimpiadzie Przedsiębiorczości, jest członkiem szkolnej drużyny szachowej, zastępcą przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego. Jest zaangażowana w organizację imprez i uroczystości szkolnych. Pracuje jako wolontariusz w projekcie „Logiczne myślenie – pierwszy krok do sukcesu”. Podczas uroczystości prezentowane były sylwetki wybitnych naukowców, kompozytorów i malarzy. Oprawę muzyczną przygotowali wychowankowie Centrum Kultury AGORA.


Strona 1 z 62 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 14
Najnowszy Użytkownik: z_promocji