Nawigacja
Strona Główna
Wiem, umiem, rozumiem
Wolontariat
TPD
Download
Galeria
Twórczość uczniów
Linki
Kontakt ze szkołą
Wyszukiwarka

Informacje
Samorząd
Rada rodziców
Punkt informacji
Nabór LO i ZSZ
Nabór gimnazjum

UKMZP
Statut
Zarząd
Członkowie
Historia

Wydarzenia

SKE
Statut
Zarząd
Cele SKE

Wydarzenia

Zainteresowania
Matematyka
Osiągnięcia

Wymiana Przemków-Ludge

Witamy
Witamy na oficjalnej stronie Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie!


Informacje
Pełna nazwa:
Dyrektor:
Wicedyrektorzy:
Rok wybudowania szkoły:
Zespół Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie
mgr Dariusz Dźwigaj
mgr E. Kaniewska, mgr A. Wałowska
1976

Zespoły szkolne:
Publiczne Gimnazjum
Liceum Ogólnokształcące
Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych
Zasadnicza Szkoła Zawodowa


UCZEŃ KLASY 2LO ZWYCIĘZCĄ KONKURSU "MAM TALENT DO NAUKI"

17 czerwca 2016r. uczeń klasy II przemkowskiego Liceum Ogólnokształcącego Krystian Teler wziął udział w finale V edycji konkursu "Mam talent do nauki" organizowanego przez Politechnikę Wrocławską. Krystian zaprezentował program komputerowy, pomagający przy doborze nastaw regulatora PID (stosowanego szeroko w automatyce i robotyce do sterowania układami, które muszą utrzymać zadane parametry, takie jak temperatura, prędkość, częstotliwość itp.) oraz skonstruował narzędzie pomagające w kalibracji magnetometru, którego działanie mogą zakłócać namagnesowane ferromagnetyki (jak choćby cewka w głośniku), ale i nienamagnesowane ferromagnetyki (np. obudowa wykonana z żelaza).
Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy polegał na przesłaniu w terminie do 31 maja 2016 r. opisu własnego, autorskiego innowacyjnego projektu badawczego lub technicznego z wybranej dziedziny nauki: matematyki, fizyki, chemii, informatyki lub szeroko rozumianej techniki. Specjalnie powołana komisja konkursowa, po dokładnym zapoznaniu się ze wszystkimi projektami, wybrała pięć najlepszych prac. W drugim - finałowym etapie, uczestnicy prezentowali swoje projekty, które oceniali naukowcy Politechniki o różnych specjalizacjach: dr Anna Hajdusianek z Wydziału Podstawowych Problemów Techniki, dr Paweł Bińkowski z Wydziału Elektrycznego, dr Jan Kędzierski z Wydziału Elektroniki, dr hab. Elżbieta Wojczyńska z Wydziału Chemicznego i dr Małgorzata Kuchta z Wydziału Matematyki.
Najwyżej oceniono pracę ucznia przemkowskiego Liceum Ogólnokształcącego Krystiana Teler. Zwycięstwo w tak ambitnym i prestiżowym konkursie umożliwia Krystianowi wzięcie udziału w programie "Wybitnie uzdolnieni na Politechnice Wrocławskiej", który zapewnia przyjęcie na Politechnikę Wrocławską, roczne stypendium w wysokości 500zł miesięcznie, miejsce w akademiku i opiekę tutora przez cały okres studiów.
Przypomnijmy, że to nie pierwsze osiągnięcie ucznia. W ubiegłym roku szkolnym Krystian Teler i Szymon Lewandowski (jako ucz. I i II klasy LO w Przemkowie) zajęli pierwsze miejsce w wojewódzkim Konkursie na Uczniowski Mini Projekt Badawczy w Zakresie Innowacyjnego Zastosowania w Praktyce Wiedzy z Obszaru Nauk Przyrodniczych pt: "Ile fizyki jest w zajęciach robotyki". Konkurs realizowany był w ramach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień.
Swoją pasję związaną z informatyką, programowaniem i robotyką Krystian rozwija w Liceum Ogólnokształcącym w Przemkowie pod kierunkiem pana Pawła Kuźmiaka.


Dariusz_Dzwigaj dnia 06/20/2016 18:02:06 · Drukuj

IV TURNIEJ PLSz

W sobotę 11 czerwca w Zespole Szkół odbył się czwarty Turniej Przemkowskiej Ligi Szachowej pod patronatem Burmistrza Przemkowa. Szachiści rywalizowali w trzech grupach. Najmłodsi w grupie A, uczniowie klas IV-VI w grupie B i najstarsi w grupie open. Rywalizacja ponownie stała na bardzo wysokim poziomie do ostatniej rundy. Nie zabrakło też emocji związanych z rywalizacją. Miłośnicy królewskiej gry przybyli do Przemkowa z m.in.: Chocianowa, Lubina, Głogowa, Niegosławic, Tomaszowa i wielu innych miejscowości. Ostatecznie w grupie A zwyciężyli: I miejsce - Michał Grzebieniowski, II miejsce - Adrian Tarawski, III miejsce - Bartłomiej Róg; w grupie B - I miejsce - Mariusz Weryszko, II miejsce - Michał Dźwigaj, III miejsce - Katarzyna Zielonka ; w grupie open - I miejsce - Szymon Dryja (uczeń gimnazjum), II miejsce - Tomasz Findysz, III miejsce - Hubert Zieliński. Gratulujemy zwycięzcom!!!

Obecny turniej dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie - Fundacja „Wrzosowa Kraina”


Dariusz_Dzwigaj dnia 06/20/2016 17:58:27 · Drukuj

III ZJAZD SZKÓŁ SENDLEROWSKICH

W dniach 8-10 czerwca odbył się w Warszawie III Międzynarodowy Zjazd Szkół Sendlerowskich. Na Zjazd przybyło około 30 szkół z całej Polski, drużyna harcerska, dwie szkoły z Niemiec i jedna szkoła z Meksyku. Pierwszego dnia odbyło się spotkanie inaugurująco-integracyjne, podczas którego nastąpiło oficjalne otwarcie III Zjazdu, przedstawienie szkół, prezentacja sztandarów i warsztaty prowadzone przez przedstawicieli Amnesty International. Nasz pierwszy dzień rozpoczął się wcześniej od zwiedzania Warszawy. Drugiego w Muzeum Żydów Polskich "Polin" odbyła się Gala wręczenia statuetek "Nieobojętni 2016".Było też spotkanie z córką Ireny Sendler, panią Janiną Zgrzembską, autorka książek o Irenie Sendler, panią Anną Mieszkowską oraz uratowanymi "dziećmi" z getta. Była to pasjonująca lekcja o życiu naszej patronki. Następnie było zwiedzanie Muzeum Polin oraz wycieczka szlakiem życia Ireny Sendler - Pawiak, cmentarz na Powązkach oraz dom na ulicy Lekarskiej, gdzie Irena Sendler ukrywała pod jabłonką "słoiki" z imionami uratowanych dzieci. Niezwykłym przeżyciem było odwiedzenie tych miejsc, bycie pod słynną jabłonką. Ostatni dzień był dla nas krótki, wjazd na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki. W III Międzynarodowym Zjeździe wzięli udział: Dariusz Dźwigaj i Iwona Łopacińska-Skraba oraz uczniowie - Paulina Czajkowska, Gabriela Nicewicz, Igor Grocholski, Marcin Frąckowiak.Dariusz_Dzwigaj dnia 06/20/2016 17:51:18 · Drukuj

XIII GALA LAUREATÓW W POLKOWICACH

7 czerwca w Auli polkowickiego Zespołu Szkół odbyła się XIII Gala Laureatów Konkursów Powiatowych. Na Galę przybyli laureaci ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Nasz Zespół Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie reprezentowało dwoje laureatów - Marcin Frąckowiak i Angelika Maszczak. Marcin jest laureatem powiatowego konkursu "Prawa człowieka we współczesnym świecie", zaś Angelika Powiatowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej. Podczas Gali Angelika zaprezentowała swój talent wokalny wykonując jedną ze swoich ulubionych piosenek. Angelika nie była jedyną uczennicą, która zaprezentowała się na XIII Gali. Utwór z filmu "Spectre" zagrała na saksofonie Klaudia Mączka. Oba występy przyjęto z ogromnym aplauzem.

Dariusz_Dzwigaj dnia 06/20/2016 17:05:02 · Drukuj

MAJOWY TURNIEJ PRZEMKOWSKIEJ LIGI SZACHOWEJ

14 maja, w sobotni ranek, Zespół Szkół ponownie gościł szachistów. Tegoż dnia odbył się trzeci Turniej Przemkowskiej Ligi Szachowej pod patronatem Burmistrza Przemkowa. Szachiści rywalizowali w trzech grupach. Najmłodsi w grupie A, uczniowie klas IV-VI w grupie B i najstarsi w grupie open. Rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie do ostatniej rundy. Wszystko w atmosferze fair play. Miłośnicy królewskiej gry przybyli do Przemkowa z m.in.: Chocianowa, Lubina, Głogowa, Niegosławic, Tomaszowa i wielu innych miejscowości. Ostatecznie w grupie A zwyciężyli: I miejsce - Bartłomiej Róg, II miejsce - Adrian Tarawski, III miejsce - Dominik Kałuża; w grupie B - I miejsce - Mariusz Weryszko, II miejsce - Katarzyna Zielonka, III miejsce - Michał Dźwigaj; w grupie open - I miejsce - Szymon Dryja (uczeń gimnazjum), II miejsce - Hubert Zieliński, III miejsce - Stanisław Barański. Gratulujemy zwycięzcom!!!


Dariusz_Dzwigaj dnia 06/20/2016 16:46:35 · Drukuj

Z KONSTYTUCJĄ 3 MAJA ZA PAN BRAT

W dniu 13.05.2016 w Zespole szkół w Przemkowie odbył się kameralny apel z niespodzianką „Z Konstytucją 3 Maja za pan brat”. Tego rodzaju apel jest już tradycją w naszej szkole. Od trzech lat apel został wpisany w Projekt Edukacyjny, do którego zrealizowania zostali zobowiązani wszyscy uczniowie klas drugich. Grupa uczniów z klasy 2a (Norkiewicz Wiktoria, Kania Kamil, Kwaśniewska Julia, Rudyk Marcel, Zimoń Weronika) dokonała modyfikacji zasad i prowadzenia apelu. Opiekunem projektu była pani Lucyna Pawłowska.
Spotkanie składało się z dwóch części: prezentacji multimedialnej (informacyjnej – historia Polski) i konkursowej (zadania, pytania ). Prezentację multimedialną przedstawiającą tło historyczne uchwalenia pierwszej polskiej konstytucji, która była drugą na świecie i pierwszą w Europie, przedstawił Marcel Rydyk. Marcel zapoznał również uczestników spotkania z głównymi twórcami Konstytucji oraz najważniejszymi postanowieniami. Część konkursową prowadziły: Zimoń Weronika i Kwaśniewska Julia. Część konkursowa łączyła w sobie naukę i zabawę, w sposób przystępny zapoznała młodych ludzi z jednym z najważniejszych wydarzeń w dziejach Polski.
Dla najlepszej pierwszej klasy (jakość wykonania zadań, kultura zachowania, pomysłowość, współpraca zespołowa) ufundowana została nagroda (torba słodyczy) i dyplom. Tą wyróżnioną klasą została klasa Ib.
Apel cieszył się dużym zainteresowaniem, jest efektywnym spotkaniem młodzieży z historią Polski.

Dariusz_Dzwigaj dnia 06/20/2016 16:27:15 · Drukuj

SUKCES GIMNAZJALISTÓW W GIMNAZJALNEJ OLIMPIADZIE PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

12 maja 2016 r. troje uczniów Publicznego Gimnazjum w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie wzięło udział w Eliminacjach Centralnych II edycji Gimnazjalnej Olimpiady Przedsiębiorczości, które odbyły się w Warszawie w Szkole Głównej Handlowej. Byli to Marcin Frąckowiak, Bartłomiej Kaliszewski i Marta Nowak. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Marcin Frąckowiak , który zajął 38 miejsce w Finale uzyskując tytuł Finalisty i dystansując od początku konkursu ponad 1300 uczniów. Droga do sukcesu była dość długa i wymagająca systematycznej i rzetelnej pracy, ponieważ najpierw odbyły się 5 listopada 2015 r. eliminacje szkolne, w których w całej Polsce wzięło udział 1400 uczestników. Uczniowie zakwalifikowani do kolejnego etapu – czyli Marcin, Bartek i Marta, w trzyosobowych drużynach od 1 do 14 marca 2016 r. brali udział w interaktywnej grze menadżerskiej i spośród 100 drużyn zakwalifikowali się, na drugim miejscu w swoim okręgu, do eliminacji centralnych. 12 maja 2016 r. w Warszawie odbyły się Eliminacje Centralne, w których wzięło udział 90 uczniów. Każdy z nich musiał w finale wykazać się wiedzą z zakresu finansów, marketingu albo zarządzania zasobami ludzkimi. Test trwał 30 minut i trzeba było odpowiedzieć na 20 pytań, bardzo trudnych, przygotowanych na poziomie studiów wyższych, jak stwierdził sam prezes Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych pan profesor Marek Rocki. Cieszymy się z sukcesu i gratulujemy Marcinowi. Opiekunem uczniów była Elżbieta Kaniewska. Zakres tematyczny Olimpiady obejmuje zagadnienia ekonomiczne z programu przedmiotu „Wiedza o społeczeństwie” oraz wybrane zagadnienia dotyczące przedsiębiorczości i zarządzania przedsiębiorstwem, a także aktualne wydarzenia gospodarcze. Poziom trudności zadań w eliminacjach kolejnych szczebli zwiększa się, co umożliwia stopniowe pogłębianie wiedzy i rozwijanie umiejętności.

Dariusz_Dzwigaj dnia 06/20/2016 08:14:23 · Drukuj

MAJ NA LUDOWO

W sobotę 7 maja w Parku Miejskim w Przemkowie odbył się Przegląd Zespołów Ludowych "Maj na ludowo" zorganizowany z inicjatywy zespołu "Marzenie". Uczniowie klasy 2 Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie zorganizowali kawiarenkę "pod chmurką" dla uczestników przeglądu. Zebrane pieniądze przeznaczyli na organizację swojej studniówki.

Dariusz_Dzwigaj dnia 06/20/2016 07:42:47 · Drukuj

MSZA ŚWIĘTA ZA OJCZYZNĘ

3 maja w 225 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Przemkowie Mszę Świętą "Za Ojczyznę" odprawił ksiądz Michał Płończak. W Mszy wzięły udział poczty sztandarowe Szkoły Podstawowej nr 1, Zespołu Szkół im. Ireny Sendler oraz przemkowskich strażaków. Poczet sztandarowy naszej szkoły reprezentowali: Marcin Frąckowiak, Gabriela Nicewicz i Patrycja Sitarek. Udział pocztów sztandarowych stał się naszą tradycją oraz żywą lekcją patriotyzmu.

Dariusz_Dzwigaj dnia 06/20/2016 07:38:55 · Drukuj

UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA NAUKI W LO I LOD

W dniu 29 kwietnia 2016 w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie roku nastąpiło uroczyste pożegnanie absolwentów Liceum Ogólnokształcącego i Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych. Apel przygotowali i poprowadzili uczniowie klasy II LO pod kierunkiem pani Moniki Dźwigaj. Uroczystość prowadziły uczennice klasy drugiej - Kamila Sykuła i Kinga Kaczor. W trakcie części oficjalnej, po rozdaniu świadectw, nie zabrakło podziękowań ze strony uczniów i słuchaczy. Życzenia od dyrektora odczytała pani wicedyrektor Elżbieta Kaniewska, zaś od pana burmistrza pani Alicja Siódmak. Wyróżniono i nagrodzono najlepszych uczniów. Najwyższą średnią ocen uzyskali Szymon Lewandowski i Daria Dębowa, którzy otrzymali nagrody rzeczowe.


Część artystyczna nawiązywała do nietypowego zebrania z rodzicami. W skeczu pt. "Wywiadówka" w krzywym zwierciadle przedstawiono zarówno rodziców, jak i nauczycieli. W rolę zatroskanego wychowawcy wcielił się Krystian Teler. W pozostałych rolach wystąpili: Aleksandra Piech, Patrycja Mazur, Katarzyna Wolak, Sofian Lekhchine, Tomasz Dziechciarek i Piotr Woraczek. Był też mini-koncert na saksofoNie w wykonaniu Klaudii Mączka. Na koniec były wspólne zdjęcia, łzy... i wspomnienia.


Dariusz_Dzwigaj dnia 06/19/2016 19:29:56 · Drukuj

WIECZORNICA ROZMOWY LITERATURY NA TEMAT... MIŁOŚCI

Dnia 26 kwietnia 2016 roku w Przemkowskim Ośrodku Kultury odbyła się Wieczornica „Rozmowy Literatury na temat Miłości” zrealizowana przy współpracy z POK przez Zespół Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie. Była to już piąta wieczornica spotkań z literaturą oraz innymi formami sztuki. Gośćmi zaproszonymi w tym dniu byli przedstawiciele władz powiatu i Gminy Przemków, dyrektorzy i pracownicy instytucji oświatowo – kulturalnych naszego miasta oraz mieszkańcy Gminy Przemków. Artyści naszej szkoły zaprezentowali gościom tematykę miłości zobrazowaną wierszami, piosenkami, tańcem, muzyką, kabaretem i pokazem multimedialnym


Mogliśmy wysłuchać przewodni motyw z filmu "Titanic"w wykonaniu trio na flet, piosenki "Wybieram się" w wykonaniu Oliwii Szweda, "Czy ten pan i pani?" w wykonaniu Martyny Słota oraz "Za każdy uśmiech Twój" Patrycji Piech. Obejrzeliśmy układy taneczne w wykonaniu Adrianny Jagielskiej, Malwiny Knutelskiej i Karoliny Zielonka, ale największy aplauz wzbudził taniec z filmu "Dirty Dancing" w wykonaniu Adrianny Jagielskiej i Damiana Mokwińskiego. Na scenie królowała poezja - "Rozmowa liryczna" Marty Nowak i Michała Mazura, "Między nami nic nie było" Martyny Wawryn czy też "Niepewność" w interpretacji Pauliny Czajkowskiej.


Były też utwory wykonane na saksofonie przez Klaudię Mączka, w tym "Writings on the Wall", była "Dumka na dwa serca", Angelika Maszczak zaśpiewała m.in. "Odkryjemy miłość nieznana". Potraktowano również temat miłości żartobliwie poprzez kabaret. Następnego dnia artyści przedstawili tę wieczornicę swoim kolegom i koleżankom Zespołu Szkół oraz Gronu Pedagogicznemu.


Za ocenę tego wydarzenia kulturalnego mogą służyć niekończące się pochwały, gratulacje, gromkie brawa odbiorców w pierwszym i drugim dniu „Rozmów Literatury …” oraz propozycje powtórzenia wieczornicy. Podczas pierwszego spotkania zaprezentowali się ponadprogramowo uczniowie I klasy ZSZ Zespołu Szkół w Przemkowie, którzy 25 kwietnia 2016 roku wzięli udział w Wojewódzkim Festiwalu Młodzieży OHP „Wiosna kulturalna” gdzie zajęli I miejsce za zaprezentowanie formy teatralnej „Kusiciel”. To dodatkowy dowód na to jak utalentowanych artystycznie uczniów ma Zespół Szkół w Przemkowie.


Autorkami wieczornicy od lat są panie: Gizela Smalec, Lucyna Pawłowska i Aneta Wójcik.Tegoroczną wieczornicę zorganizowały panie Gizela Smalec i Lucyna Pawłowska, które bardzo dziękują Dyrekcji Zespołu Szkół: panu Dariuszowi Dźwigajowi, paniom: Elżbiecie Kaniewskiej i Agnieszce Wałowskiej za stworzenie warunków organizatorkom w przygotowywaniu wieczornicy, dziękują także młodzieży, praktykantowi - panu Adrianowi Smalcowi, pracownikom naszej szkoły panom: Tadeuszowi Świtlińskiemu i Michałowi Mazurowi, pracownikom Przemkowskiego Ośrodka Kultury: pani dyrektor Bogumile Cichoszewskiej, paniom Balladynie Kamińskiej, Urszuli Bancerz, Joannie Więckowskiej, rodzicom uczniów oraz pani Monice Dźwigaj, pani Annie Norkiewicz i uczennicom II klasy LO Kindze Kaczor, Kamili Sykule i Patrycji Mazur za bardzo duży wkład w przygotowanie tego wydarzenia. Organizatorki dziękują także nauczycielom za zrozumienie nieobecności uczniów artystów na ich zajęciach. Na koniec smutna refleksja, że przedstawiciele władz Przemkowa i powiatu nie byli lub nie mogli być obecni, w związku z czym nie skorzystali z tej „Uczty duchowej” oraz że nie mogli przekonać się na własne oczy jak bardzo uzdolniona jest młodzież Zespołu Szkół w Przemkowie. Do następnej Wieczornicy.

Dariusz_Dzwigaj dnia 05/09/2016 11:41:33 · Drukuj

Strona 1 z 47 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 13
Najnowszy Użytkownik: Daria_Debowa

Copyright © Paweł Kuźmiak Zespół Szkół w Przemkowie
Powered by PHP-Fusion CMSTheme by Itanium & Eric Rekut667621 Unikalnych wizyt