Nawigacja
Strona Główna
Wiem, umiem, rozumiem
Wolontariat
TPD
Download
Galeria
Twórczość uczniów
Linki
Kontakt ze szkołą
Wyszukiwarka

Informacje
Samorząd
Rada rodziców
Punkt informacji
Nabór LO i ZSZ
Nabór gimnazjum

UKMZP
Statut
Zarząd
Członkowie
Historia

Wydarzenia

SKE
Statut
Zarząd
Cele SKE

Wydarzenia

Zainteresowania
Matematyka
Osiągnięcia

Wymiana Przemków-Ludge

Witamy
Witamy na oficjalnej stronie Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie!


Informacje
Pełna nazwa:
Dyrektor:
Wicedyrektorzy:
Rok wybudowania szkoły:
Zespół Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie
mgr Dariusz Dźwigaj
mgr E. Kaniewska, mgr A. Wałowska
1976

Zespoły szkolne:
Publiczne Gimnazjum
Liceum Ogólnokształcące
Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych
Zasadnicza Szkoła Zawodowa


POWIATOWY TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

W dniu 24 marca odbył się jubileuszowy 40 Powiatowy Turniej Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież zapobiega pożarom”, który został zorganizowany w Gimnazjum Nr 2 w Polkowicach. W turnieju udział wzięli zwycięzcy (pierwsze i drugie miejsca) eliminacji gminnych w kategorii szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu polkowickiego. Uczestnicy mieli do rozwiązania test składający się z 30 pytań testowych i 8 pytań opisowych. Nagrody zwycięzcom ufundowali Burmistrz Polkowic p. Wiesław Wabik i Starosta Polkowicki p. Marek Tramś. Kolejny rok z rzędu laureatką w kategorii szkół ponadgimnazjalnych została uczennica klasy 2 Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie - Karolina Smolarczyk. W tym roku zajęła III miejsce. Do Turnieju uczniów przygotowywała pani Magdalena Żuchowska-Jakubowska. Gratulujemy!


Dariusz_Dzwigaj dnia 04/18/2017 17:07:10 · Drukuj

NAGRODA PUBLICZNOŚCI DLA KUSICIELA

24 marca 2017 r. uczestnicy Hufca Pracy w Przemkowie wystąpili w Miejskim Ośrodku Kultury na X Przeglądzie Spektakli o Tematyce Profilaktycznej Teatrapia 2017, na którym zdobyli Nagrodę Publiczności. Maciej Smikiel, Klaudia Drabik, Arek Mackiewicz, Adrian Sykulski i Weronika Piluk (uczniowie klasy drugiej Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie) po raz koleiny podbili serca widzów skeczem pt. „Kusiciel”. Przegląd Spektakli o Tematyce Profilaktycznej TEATRAPIA jest imprezą otwartą na wszelkie formy sceniczne, a mogą w niej uczestniczyć uczniowie szkół gimnazjalnych i starsi oraz reprezentanci instytucji i stowarzyszeń prowadzących działalność edukacyjno-wychowawczą. Impreza organizowana jest przez Miejskie Centrum Wspierania Rodziny oraz Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie pod patronatem Prezydenta Głogowa oraz Starosty Głogowskiego. Ideą przeglądu jest propagowanie profilaktyki i zdrowego stylu życia. Chodzi o to, by o tych sprawach młodzież mówiła własnym językiem - dzięki temu przekaz może być dla nich bardziej zrozumiały – mówią organizatorzy festiwalu. W tegorocznej Teatrapii udział wzięło 9 grup – oprócz naszej młodzieży, reprezentującej Ochotnicze Hufce Pracy oraz Zespól Szkól w Przemkowie były to m.in. grupy teatralne z Gimnazjum, Liceum, Świetlic Środowiskowych, Domu Dziecka czy Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Wszystkie grupy otrzymały pamiątkowe statuetki i dyplomy, a na zakończenie czekała na nas słodka niespodzianka w formie tortu. Nie od dziś wiadomo, że sztuka czyni widza wrażliwym na piękno, sprawia, że świat wydaje się ciekawszy. Dzięki sztuce teatralnej życie człowieka może stawać się bogatsze w przeżycia i doznania. Uczestnictwo w spektaklu powoduje wrastanie człowieka w kulturę.


Dariusz_Dzwigaj dnia 04/18/2017 16:58:19 · Drukuj

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POEZJI

We wtorek 21 marca w Multimedialnym Centrum Informacji i bibliotece otwarto wystawę poświęconą Międzynarodowemu Dniu Poezji w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie. Wystawa ukazywała dorobek poetycki w polskiej literaturze. Były przedstawione zdjęcia i portrety znanych polskich poetów, tomiki wierzy, informacje. Część wystawy poświęcona była niedawno zmarłemu Wojciechowi Młynarskiemu. Inna część wystawy zawierała „rękopisy” naszych szkolnych poetów zgromadzone podczas kolejnych edycji Szkolnego Konkursu „Młode Talenty Pisarskie”. Wystawa była bardzo ciekawym przeżyciem i wydarzeniem. Pomysłodawcą i organizatorem wystawy jest pani Lucyna Pawłowska.


Dariusz_Dzwigaj dnia 04/18/2017 16:53:02 · Drukuj

WIOSENNE ELIMINACJE HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ

W dniu 21.03.2017 r. roku w Chocianowie odbyły się eliminacje chłopców do Wojewódzkich Mistrzostw Halowej Piłki Nożnej Drużyn OHP, które corocznie odbywają się w Legnicy.
Organizatorem rozgrywek był 1-13 Hufiec Pracy w Przemkowie. W rozgrywkach wzięły udział reprezentacje z: HP Przemków i HP Polkowice. Celem rozgrywek było wyłonienie zwycięskiej drużyny, która weźmie udział w wojewódzkich mistrzostwach organizowanych w Legnicy. Reprezentacja z Hufca Pracy w Przemkowie, wygrała 7:3 pokonując drużynę z Polkowic, i tym samym awansowała do turnieju w Legnicy. Brawa za mądrą grę, zaangażowanie zespołu podczas całego turnieju i sporo przemyślanych składnych akcji, które w rezultacie przyniosły nam zwycięstwo. Teraz przed chłopcami gorący okres przygotowań do dalszych rozgrywek. Mamy nadzieję, że przyniosą one oczekiwane efekty.


Dariusz_Dzwigaj dnia 04/18/2017 16:49:34 · Drukuj

ŚPIEWAJĄCA ANGELIKA


Jak co roku 14 lutego, bielawska scena teatralna rozbrzmiewała „miłosnymi” dźwiękami, a to za sprawą uczestników VII Festiwalu Piosenki o Miłości „Minutka”. Do konkursu zakwalifikowano 17uczestników. Wykonaniom piosenek przysłuchiwało się się jury w składzie: Agnieszka Oryńska Lisiecka – aktorka teatru muzycznego Capitol, Natalia Hiller – nauczyciel i muzykolog i Magdalena Sośnicka-Dzwonek, dziennikarz Radio Zet Gold. Po wysłuchaniu wszystkich artystów jury zdecydowało przyznać II miejsce Angelice Maszczak za wykonanie piosenki Agnieszki Osieckiej pt.: ”Miasteczko cud”.


Konkurs piosenki wykonywanej w dowolnym, obcym języku cieszy się nie tylko ogromną popularnością wśród młodych wykonawców, ale również wysokim poziomem artystycznym. O czym mogli przekonać się widzowie Koncertu Galowego Festiwalu Piosenki” Muzyka nie zna granic” organizowanym w Lesznie. Jury festiwalowe w składzie: przewodniczący – dr Robert Rachuta, wykładowca Akademii Muzycznej. Członkowie – Małgorzata Pawlak (trener wokalny), Magdalena Nowacka (nauczyciel muzyki), Krzysztof Dziuba (aktor). W burzliwych obradach wyłoniło zwycięzców konkursu. W kategorii gimnazjów drugie miejsce zdobyła uczennica Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie - Angelika Maszczak za wykonanie utworu z repertuaru Barbry Streisand.W czwartek 16.03.2017 odbyła się uroczysta Gala XIX Przeglądu Piosenki Anglojęzycznej. W sali głównej Centrum Kultury Muza spotkali się fani języka angielskiego i miłośnicy piosenki. Imprezę uświetnili przedstawiciele Lubińskiego Urzędu Miasta, Starostwa Lubińskiego, dyrektorzy szkół oraz zaproszeni goście. Jury w czteroosobowym składzie wysłuchało wyłonionych podczas sobotnich eliminacji 6 finalistów w kategorii gimnazjum oraz 6 solistów w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Po naradzie postanowiono przyznać III miejsce dla Angeliki Maszczak. Angelika otrzymała również nagrodę specjalną ufundowaną przez Centrum Artystyczo- Edykacyjne „ZG Muzyk”.

Dariusz_Dzwigaj dnia 03/22/2017 19:41:10 · Drukuj

Dzień Wiosny'2017
21 marca, jak rokrocznie, w naszej szkole władze przejęli uczniowie. O godzinie 08:21 pan Dariusz Dźwigaj, dyrektor naszego zespołu, przekazał klucze przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego - Basi Skrzyńskiej.
Po czym uczniowie odpowiedzialni za poszczególne stacje wraz z opiekunami (nauczycielami) pobrali przygotowane a niezbędne i konieczne do wykonania zadania materiały, udali się na wyznaczone miejsca i ... oczekiwali na patrole klasowe.
Wychowawcy ze swoimi uczniami, mieli za zadanie odnaleźć 13 stacji, umieszczonych w okolicach szkoły i wykonać zadania:
1. ułożyć jak najwięcej rymów do słowa wiosna
2. ułożyć jak najwięcej słów z liter słowa przedwiośnie
3. pomalować wiosenne jaja
4. namalować portret wychowawcy z zawiązanymi oczyma
5. namalować portret klasy
6. dopasować nazwy do 10 obrazków wiosennych roślin
7. rozwiązać wiosenną krzyżówkę
8. wykonać twarz Marzanny na bristolu
9. ułożyć i wykonać wiosenną piosenkę
10. pomalować wiosennie paznokcie
11. wykonać rzut do kosza 10 szyszkami
12. wykonać makijaż wiosenny
13. wykonać wianek z dostępnych materiałów
Po wykonaniu wszystkich zadań, oczywiscie punktowanych oraz po przybyciu ostatniego patrolu klasowego, jury w osobach pań dyrektorek: Agnieszki Wałowskiej i Elżbiety Kaniewskiej ustaliło kolejność patroli. Oto ona:
I miejsce
klasa III a gimnazjum - 80,5 pkt
II miejsce:
klasa I LO - 80 pkt
III miejsce
klasa II LO - 79,5 pkt.
Ostatni patrol uzyskał 68,5 pkt, niewielka różnica, co świadczy o pełnym zaangażowaniu uczniów
Wszystkim pięknie dziękujemy za udział, zaangażowanie w wykonywanie zadań oraz wspaniałą zabawę.
Opiekunowie SU

Anna Hynek
Irena Orłowska
Irena_Orlowska dnia 03/21/2017 14:07:48 · Drukuj

KLASYFIKACYJNY TURNIEJ SZACHOWY

W sobotę i niedzielę 18-19 marca Przemków ponownie gościł szachistów z całego rejonu, a nawet z dalszych od Przemkowa części Polski. Na dwudniowy Klasyfikacyjny Turniej Szachowy Przemków 2017 przybyli miłośnicy "królewskiej gry" m.in. z: Szprotawy, Lubin, Polkowic, Chocianowa, Wrocławia, Legnicy, Gościeszowic, Wiechlic, Niegosławic, Głogowa, oczywiście z Przemkowa, a nawet ze Szczecina. Organizatorami turnieju był UKS Szach-Mat Przemków i Zespół Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie. Była to kolejna wspólna impreza szachowa po wrześniowym Turnieju Klasyfikacyjnym "Szachy - Sport, Nauka, Pasja" i cyklu "Przemkowska Liga Szachowa pod Patronatem Burmistrza Przemkowa". Tym razem szachiści rywalizowali w trzech grupach podzielonych według rankingów szachowych. W każdej grupie można było uzyskać lub podwyższyć kategorię szachowe. Ogółem w trzech grupach rywalizowało 54 szachistów. Sędzią głównym zawodów był pan Artur Adamek. W grupie C (ranking 1000-1100) I miejsce zajął Albert Janik, II miejsce - Radosław Sroczyński, III miejsce - Aleksander Mydłowski. W grupie B (1200-1400) I miejsce zajął Piotr Zapolski, II miejsce - Antoni Komendecki, III miejsce Michał Wojtanowski. W grupie A walka trwała najdłużej. Ostatecznie I miejsce zajął Bartosz Patla, II miejsce - Jakub Kaczmarczyk, III miejsce Bartłomiej Róg. Zwycięzcy otrzymali puchary. Aż 20 szachistów uzyskało lub podwyższyło swoje kategorię. Wśród uczestników turnieju znalazło się czworo uczniów z Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie. Trzech uczniów z Liceum Ogólnokształcącego w Przemkowie - Damian Lewandowski, Michał Mazur i Krystian Teler (V miejsce w grupie B) oraz uczennica Publicznego Gimnazjum - Małgorzata Muszyńska. Organizatorzy przygotowali dla wszystkich uczestników poczęstunek. Serdecznie dziękujemy za odwiedzenie Przemkowa!!!


Dariusz_Dzwigaj dnia 03/20/2017 19:02:54 · Drukuj

III OLIMPIADA WIEDZY O KGHM I REGIONIE

Dnia 17 marca 2017 r. r. w Publicznym Gimnazjum w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie odbył się szkolny etap „III Olimpiady Wiedzy o KGHM i regionie”. W konkursie wzięło udział 15 uczniów. Konkurs jest organizowany przez Towarzystwo Przyjaciół im. Jana Wyżykowskiego. W szkole konkurs jest organizowany po raz trzeci. W tym roku w szkolnych eliminacjach pierwsze miejsce zajął uczeń klasy 3B Jakub Żerebecki, drugie miejsce zajęła Karolina Skalna z klasy 2C, zaś trzecie Wiktoria Szajder z 2C. Zwycięzcom gratulujemy!

Dariusz_Dzwigaj dnia 03/20/2017 18:42:23 · Drukuj

KANGUR MATEMATYCZNY

W czwartek 16 marca w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie odbył się Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”. "Kangur Matematyczny" jest adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, od klasy drugiej szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach. Rozgrywany jest sześciu kategoriach: Żaczek, Maluch, Beniamin, Kadet, Junior i Student. Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Zadania oraz termin są ustalane przez władze stowarzyszenia Kangourou Sans Frontie`res. „Kangur Matematyczny” jest organizowany od 1992 roku. W tym roku w naszej szkole udział w konkursie zgłosiło 20 uczniów z gimnazjum i liceum ogólnokształcącego. Szkolnym koordynatorem konkursu jest pani Monika Dźwigaj. Wyniki konkursu będą znane za około 5 tygodni.


Dariusz_Dzwigaj dnia 03/19/2017 19:19:09 · Drukuj

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O IRENIE SENDLER

W dniu 10 marca 2017r. odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Irenie Sendler pod patronatem Senator RP Doroty Czudowskiej. W konkursie wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie (z Publicznego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego) oraz uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Przemków. Celem konkursu było bliższe poznanie przez młodzież działalności Pani Ireny Sendler, a także przybliżenie historii holokaustu i zdobycie umiejętności odniesienia płynących z historii przesłań. Konkurs promował wartości, takie jak "miłość, tolerancja i pokora", które były najważniejsze w życiu naszej patronki, a które warto i należy uwypuklać współcześnie. Mottem konkursu ogłoszono słowa: "Aby zło zapanowała, wystarczy, aby ludzie dobrej woli wstrzymali się od czynu". Organizatorkami konkursu są: pani Iwona Łopacińska-Skraba, pani Monika Dźwigaj i pani Aneta Sołtysiak. Swoją obecnością na konkursie zaszczycili nas: Pani Senator RP Dorota Czudowska oraz Burmistrz Przemkowa Pan Jerzy Szczupak. Pani Senator obejmując patronat nad konkursem przygotowała nagrody dla laureatów oraz słodkie upominki dla wszystkich uczestników. Ze strony Burmistrza Przemkowa wszyscy uczniowie otrzymali nagrody w postaci książki dotyczącej historii naszego miasta.Poza testem sprawdzającym wiedzę uczniów na temat życia Ireny Sendler odbyła się rozmowa uczestników konkursu z gościem honorowym, Panią Senator RP. Rozmowa dotyczyła bohaterki - patronki Zespołu Szkół oraz wartości jakimi kierowała się ona w swoim życiu. Nie zabrakło również wspomnień z uroczystości nadania szkole imienia Ireny Sendler, w której Pani Senator uczestniczyła.
Na podium w konkursie stanęli:
Michał Dźwigaj (SP1 Przemków) - 1 miejsce
Patrycja Piech (LO w Zespole Szkół w Przemkowie) - 2 miejsce
Katarzyna Zielonka (SP1 Przemków) - 3 miejsce.
Nagrodzony został również najmłodszy uczestnik konkursu, którym okazał się uczeń PSP w Wysokiej - Alan Wójcik.
W miłej atmosferze, spędziliśmy piątkowe przedpołudnie, które na długo pozostanie w naszej pamięci.Dariusz_Dzwigaj dnia 03/19/2017 18:40:24 · Drukuj

APEL Z OKAZJI DNIA KOBIET

O8 marca 2017 r. odbył się w Zespole Szkół im. Ireny Sendler uroczysty apel z okazji Dnia Kobiet, który przygotowała pani Jolanta Trygar pod hasłem: „…będzie, będzie się działo…”, czyli na nutę góralską i folklorystyczną. W apelu brali udział wszyscy uczniowie klasy IA integracyjnej, której pani Jolanta jest wychowawczynią, uczeń I klasy ZSZ – Kamil Foksa oraz dwoje uczniów I klasy LO - Szymon Dryja i Basia Skrzyńska. Uroczystość była prowadzona przez Adriannę Więckiewicz i Łukasza Skroka, którzy znakomicie poradzili sobie z zadaniem bawiąc publiczność. Widowni podobał się również występ składający się z żeńskiej części artystów. Apel zakończył Szymon Dryja, który wcielił się w Andrzeja Rosiewicza i zaśpiewał „Najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”, a chłopcy z klasy pierwszej przebrani za kobiety pomagali mu w występie. Bardzo dużo pracy w organizowaniu apelu włożył Bartosz Więckiewicz, który zgrał muzykę i czuwał podczas uroczystości nad oprawą muzyczną. Jednak na pochwałę zasługują wszyscy uczniowie klasy IA integracyjnej, którzy chętnie uczestniczyli w próbach, przebrali się i nie wstydzili się wystąpić przed kolegami ze szkoły. A należy dodać, że dla niektórych był to nie lada wysiłek. Dla mnie najlepszym prezentem jest fakt, że chcą wystąpić ponownie i pytają mnie, kiedy będą mogli i za to im dziękuję.

Jolanta Trygar

Dariusz_Dzwigaj dnia 03/15/2017 18:43:21 · Drukuj

Strona 1 z 55 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 13
Najnowszy Użytkownik: Daria_Debowa

Copyright © Paweł Kuźmiak Zespół Szkół w Przemkowie
Powered by PHP-Fusion CMSTheme by Itanium & Eric Rekut758521 Unikalnych wizyt