Strona Główna · Wiem, umiem, rozumiem · Download · Galeria · Wyszukiwarka ...
Nawigacja
Strona Główna
Wiem, umiem, rozumiem
Wolontariat
TPD
Download
Galeria
Twórczo¶ć uczniów
Linki
Kontakt ze szkoł±
Wyszukiwarka
Informacje
Samorz±d
Rada rodziców
Punkt informacji
Nabór LO i ZSZ
Nabór gimnazjum
UKMZP
Statut
Zarz±d
Członkowie
Historia

Wydarzenia
SKE
Statut
Zarz±d
Cele SKE

Wydarzenia
Zainteresowania
Matematyka
Osi±gnięcia

Wymiana Przemków-Ludge
Witamy
Witamy na oficjalnej stronie Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie!


Informacje
Pełna nazwa:
Dyrektor:
Wicedyrektorzy:
Rok wybudowania szkoły:
Zespół Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie
mgr Dariusz DĽwigaj
mgr E. Kaniewska, mgr A. Wałowska
1976

Zespoły szkolne:
Publiczne Gimnazjum
Liceum Ogólnokształc±ce
Liceum Ogólnokształc±ce dla Dorosłych
Zasadnicza Szkoła Zawodowa

DAWAĆ TO LEPIEJ NIŻ BRAĆ
Samorz±d Uczniowski zorganizował Mikołajkow± Zbiórkę pluszaków na rzecz dzieci ze ¦wietlic CARITAS z naszej gminy. Przygotowane paczki z darami serca od naszej młodzieży przekazali maluchom członkowie SU.
Darczyńcom pięknie dziękujemy!
ANDRZEJKI
29 listopada Samorz±d Uczniowski zorganizował Dyskotekę Andrzejkow±. W zabawie uczestniczyło pięćdziesi±t uczniów z naszej szkoły. Uczniowie przygotowali Wróżby Andrzejkowe, do nabycia wypieki i napoje. Tańce trwały od 16 do 20 godziny. Młodzież dobrze bawiła się i już czeka na zabawę z okazji karnawału'2017.
MIKOŁAJKOWY TURNIEJ W PRZECŁAWIU


6 grudnia 2016 r. w Przecławiu odbył się I Mikołajkowy Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Niegosławice. Turniej odbywał się w kategorii szkół podstawowych i szkół gimnazjalnych. Gminę Przemków reprezentowało 11 młodych szachistów ze przemkowskich szkół, w tym pięcioro uczniów Szkoły Podstawowej nr 1, dwóch uczniów przemkowskiej „dwójki” i czworo uczniów z Publicznego Gimnazjum w Zespole Szkół. Opiekunem i trenerem naszej drużyny był pan Dariusz Dźwigaj. Grano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund po 15 minut na zawodnika. W grupie A (gimnazjum) grało czternastu szachistów. Faworytem był uczeń tamtejszego gimnazjum Mariusz Weryszko, który nie zawiódł wygrywając turniej. Jednak przez pewien czas musiał drżeć o pierwsze miejsce po porażce z Małgosią Muszyńską z przemkowskiego gimnazjum. Uczniowie Publicznego Gimnazjum w Przemkowie wypadli bardzo dobrze, pomimo iż większość z nich uczy się gry w szachy od września. III miejsce na podium zajął Damian Janus, długo walcząc o pierwsze miejsce rozgrywając wiele znakomitych partii. Na czwartym miejscu uplasowała się Małgosia Muszyńska, na V miejscu Radosław Kozłowski, zaś na XII miejscu Natalia Habura. Nasi gimnazjaliści pokazali się z bardzo dobrej strony. Gratulujemy znakomitego wyniku i postawy!

GRUDNIOWY FINAŁ PRZEMKOWSKIEJ LIGI SZACHOWEJ


4 grudnia br. odbył się VIII Turniej Przemkowskiej Ligi Szachowej rozgrywanej pod patronatem Burmistrza Przemkowa pana Jerzego Szczupaka. Przemkowska Liga Szachowa to wspólna impreza UKS „Szach-Mat” Przemków, Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie, Urzędu Miejskiego w Przemkowie i Przemkowskiego Ośrodka Kultury. Przemkowska Liga Szachowa 2016 składała się z cyklu ośmiu turniejów. Pierwszy turniej odbył się 12 marca. Po każdym turnieju zawodnicy, którzy zajęli 1, 2 i 3 miejsce otrzymywali medale. Do klasyfikacji finałowej zaliczano siedem najlepszych wyników z ośmiu turniejów. Poprzez osiem turniejów przewinęło się 62 szachistów, w grupie A 17, w grupie B – 11 i w grupie C „open” aż 34.


W VIII Turnieju Przemkowskiej Ligi Szachowej w grupie A (najmłodszej) ponownie zwyciężył Bartłomiej Róg z Chocianowa, drugie miejsce zajął Adrian Tarawski z Przemkowa, zaś trzecie miejsce zajął Michał Grzebieniowski z Głogowa. Dalsze miejsca Przemkowian: V miejsce Michał Marciniak, VI miejsce – Krzysztof Mydłowski, VII – Aleksander Mydłowski, VIII – Małgorzata Rapkowska, IX – Krzysztof Golonko. W grupie B pierwsze miejsce zajął Mariusz Weryszko z Niegosławic, II miejsce Michał Wojtanowski z Lubina, III miejsce Michał Dźwigaj z Przemkowa, a IV miejsce Katarzyna Zielonka z Przemkowa. W grupie C zwycięzcą został Hubert Zieliński z Tomaszowa, II miejsce zajął uczeń przemkowskiego Liceum Ogólnokształcącego Szymon Dryja, III miejsce Jakub Kaczmarczyk z Lubina. W grupie C grało jeszcze dwóch uczniów Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie – Krystian Teler (stypendysta Stypendium Premiera RP) i Alan Szatkowski. V miejsce w grupie C zajął pan Stanisław Stępiński, który pomagał również w sędziowaniu.

Ostatni turniej Przemkowskiej Ligi Szachowej budził ogromne emocje jeszcze przed rozpoczęciem pierwszej rundy, ponieważ o czołowe miejsca walczono do ostatniej rundy, do ostatniego posunięcia pionkiem. Dla niektórych szachistów emocje sięgały zenitu, ale wszystko odbywało się w duchu fair play. Jednak na koniec trzeba było wyłonić zwycięzców, ale każdy kto grał przez tyle turniejów jest zwycięzcą. Za trzy pierwsze przyznawano puchary ufundowane przez Burmistrza Przemkowa oraz nagrody rzeczowe (m.in. wieże, telefony, tablety) ufundowane przez organizatorów. Każdy z uczestników otrzymał oprócz dyplomu nagrodę rzeczową.
W klasyfikacji generalnej w grupie A zwycięzcą został Bartłomiej Róg, drugie miejsce zajął Adrian Tarawski, trzecie miejsce zajął Krzysztof Mydłowski. W grupie B pierwsze miejsce zajął Mariusz Weryszko, drugie miejsce – Michał Dźwigaj, trzecie – Katarzyna Zielonka. W grupie C zwycięzcą został Hubert Zieliński, drugie miejsce zdobył Szymon Dryja, trzecie – Stanisław Barański, IV miejsce zajął Stanisław Stępiński, zaś szóste – Krystian Teler.

RYWALIZACJA SZACHISTÓW W CHOJNOWIE


W piątek 2 grudnia odbył się półfinał wojewódzki strefy legnickiej Dolnośląskiej Gimnazjady w Szachach Drużynowych w Chojnowie. W turnieju wzięły udział drużyny z Legnicy, Lubina, Chojnowa, Polkowic, Pielgrzymki i Przemkowa. Publiczne Gimnazjum w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie reprezentowała drużyna w składzie: Radosław Kozłowski, Damian Janus, Małgorzata Muszyńska i Aleksandra Jas. Nasi "młodzi" szachiści (dwoje uczy się grać w szachy od trzech miesięcy) pokazali charakter, wolę walki do ostatniej rundy. Pokonaliśmy drużynę z Chojnowa i w ostatniej drużynę Gimnazjum nr 2 z Lubina, która do tego momentu była bez porażki i zajmowała drugie miejsce dające im awans do finału wojewódzkiego. Ale porażka 3:1 z naszymi gimnazjalistami spowodowało spadek na trzecie miejsce i brak awansu. Pomimo szóstego miejsca możemy być dumni z naszej drużyny. Gratulujemy pięknych pojedynków!

FINAŁ PRZEMKOWSKIEJ LIGI SZACHOWEJ
KRYSTIAN PONOWNIE Z STYPENDIUM PREMIERA


29 listopada 2016 r. sali widowiskowej Zespołu Szkół Nr XIV we Wrocławiu odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów na rok 2016/17. Mamy przyjemność ogłosić, że tegorocznym stypendystą z Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie ponownie został Krystian Teler. Stypendia wręczał osobiście Dolnośląski Kurator Oświaty pan Roman Kowalczyk, który również wygłosił klika ciepłych słów skierowanych do stypendystów, ich rodziców, nauczycieli i dyrektorów. Krystian Teler jest uczniem klasy trzeciej. Już w ubiegłym roku otrzymał stypendium Prezesa Rady Ministrów. Jest też laureatem I miejsca Ogólnopolskiego Konkursu „Mam talent do nauki” zorganizowanego przez Politechnikę Wrocławską oraz laureatem I miejsca Wojewódzkiego Konkursu na najlepszy Uczniowski Mini Projekt Badawczy z fizyki we Wrocławiu. Interesuje go matematyka, informatyka, robotyka, muzyka, gra w szachy, czyli człowiek renesansu!. Gratulujemy!

SZACHOWA LICEALIADA W LUBINIE


W poniedziałek 28 listopada odbył się półfinał wojewódzki strefy legnickiej Dolnośląskiej Licealiady w Szachach Drużynowych w Liceum Ogólnokształcącym nr 1 w Lubinie. W turnieju wzięły udział drużyny z Legnicy, Lubina, Jawora i Przemkowa. Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie reprezentował drużyna w składzie: Szymon Dryja, Krystian Teler, Damian Lewandowski i Patrycja Piech. Biorąc pod uwagę fakt, iż w skład większości drużyn wchodzili uczniowie grający w szachy od wielu lat, a w naszej sukcesami mógł się pochwalić tylko Szymon, to postawa i walka naszych licealistów zasługuje na słowa pochwały. W ostateczności wywalczyliśmy V miejsce. Gratulujemy!

ŚWIĄTECZNE WARSZTATY TWÓRCZE

W dniu 25.11.2016 r. w Zespole Szkół w świetlicy szkolnej odbyły się, już tradycyjnie przed okresem świąt Bożego Narodzenia, warsztaty twórcze. Przygotowała je i prowadziła pani Barbara Kowalska. Tym razem podstawą pracy był ...zwykły słoik po ogórkach, z którego grupa 11 uczniów z klas pierwszych i drugich wyczarowała świąteczne lampiony. Dopełnieniem twórczej pracy było ozdabianie butelek oraz bombek w technice decoupage. Wykonane prace zostały wyeksponowane na wystawie w świetlicy szkolnej i... zrobiło się tak świątecznie!

RECYTOWALI W GAWORZYCACH

21 listopada 2016r. w Gaworzycach odbył się już 16 Konkurs Poezji Patriotycznej „Kocham Cię Ojczyzno”, organizowany przez Dom Kultury Jowisz. Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie, którzy zdobyli podium oraz wyróżnienia w etapie szkolnym: Katarzyna Wawryn, Joanna Surzykiewicz, Zuzanna Furmańczyk, Weronika Purgał, Jakub Panicz i Hubert Masternak. Jak zwykle podczas konkursu panowała miła, ale zarazem podniosła atmosfera. Tematyka niejednokrotnie zmuszała słuchaczy do wzruszenia i chwili refleksji. Wszyscy uczniowie reprezentowali bardzo wysoki poziom, dlatego zajęcie trzeciego miejsca przez Kasię Wawryn oraz wyróżnienie Zuzanny Furmańczyk i Weroniki Purgał okrzyknąć należy ogromnym sukcesem. Uczennice pokazały naprawdę ogromny talent recytatorsko – aktorski. Przejmująco i prawdziwie opowiadały o miłości do Ojczyzny, o bólu z nią związanym, o urokliwych miejscach i rozczarowujących zachowaniach ludzi. Jednak należy podkreślić, że również Joasia Surzykiewicz, Jakub Panicz i Hubert Masternak, pomimo iż nagród nie zdobyli, potrafili opowiedzieć piękne historie, w których nie zabrakło emocji, dykcji i właściwej interpretacji. W gronie zwycięzców znaleźli się uczestnicy II kategorii:
Katarzyna Wawryn – III miejsce
Weronika Purgał – wyróżnienie
Zuzanna Furmańczyk - wyróżnienie
Wszystkim ogromnie gratulujemy odwagi i talentu. Życzymy kolejnych sukcesów.


AWANS SZACHISTÓW DO STREFY!


We wtorek 22 listopada odbyły się powiatowe eliminacje szkół gimnazjalnych Dolno¶l±skiej Gimnazjady Młodzieży w Szachach Drużynowych. Niestety do etapu półfinałowego województwa (strefy legnickiej) mogły awansować tylko dwie drużyny. Publiczne Gimnazjum w Zesple Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie reprezentowała drużyna w składzie: Radosław Kozłowski (3B), Małgorzata Muszyńska (3A), Damian Janus (3A) i Aleksandra Jas (3C). Niestety nasza drużyna jest drużyn± amatorów-pasjonatów "królewskiej gry", a w turnieju mierzyli się z zawodnikami posiadaj±cymi wieloletnie do¶wiadczenie turniejowe i posiadaj±cych kategorie szachowe. W eliminacjach powiatowych wzięły udział drużyny ze szkół gimnazjalnych - Gimnazjum nr 1 z Polkowic, Gimnazjum w Chocianowie i nasza szkoła. Po porażce z drużyn± Polkowic w pierwszym starciu i porażce drużyny z Chocianowa z Polkowicami, drużyna z Gimnazjum nr 1 z Polkowic zdobyła awans z 1 miejsca. O awansie miał decydować pojedynek naszej drużyny z drużyn± z Chocianowa. Nasi szachi¶ci zagrali bardzo dobrze i pokonali swoich rówie¶ników z Chocianowa 3:1. Tym samym zajęli II miejsce i zdobyli awans do strefy legnickiej. Gratulujemy zaciętej i fair play walki!!!

Strona 1 z 51 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wy¶lemy nowe, kliknij TUTAJ.
Użytkowników Online
Go¶ci Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 13
Najnowszy Użytkownik: Daria_Debowa