Nawigacja
Strona Główna
Wiem, umiem, rozumiem
Wolontariat
TPD
Download
Galeria
Twórczość uczniów
Linki
Kontakt ze szkołą
Wyszukiwarka
Informacje
Samorząd
Rada rodziców
Punkt informacji
Nabór LO i ZSZ
Nabór gimnazjum
UKMZP
Statut
Zarząd
Członkowie
Historia

Wydarzenia
SKE
Statut
Zarząd
Cele SKE

Wydarzenia
Zainteresowania
Matematyka
Osiągnięcia

Wymiana Przemków-Ludge
Witamy
Witamy na oficjalnej stronie Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie!


Informacje
Pełna nazwa:
Dyrektor:
Wicedyrektorzy:
Rok wybudowania szkoły:
Zespół Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie
mgr Dariusz Dźwigaj
mgr E. Kaniewska, mgr A. Wałowska
1976

Zespoły szkolne:
Publiczne Gimnazjum
Liceum Ogólnokształcące
Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych
Zasadnicza Szkoła Zawodowa

WRZEŚNIOWY V TURNIEJ PLSz

W sobotę 10 września w Zespole Szkół odbył się wrześniowy V Turniej Przemkowskiej Ligi Szachowej pod patronatem Burmistrza Przemkowa. Tak jak w poprzednich turniejach, szachiści rywalizowali w trzech grupach. Najmłodsi w grupie A, uczniowie klas IV-VI w grupie B i najstarsi w grupie open. Rywalizacja ponownie stała na bardzo wysokim poziomie do ostatniej rundy. Nie zabrakło też emocji związanych z rywalizacją. Miłośnicy królewskiej gry przybyli do Przemkowa z m.in.: Chocianowa, Lubina, Głogowa, Niegosławic, Leszna Górnego, Tomaszowa i wielu innych miejscowości. Ostatecznie w grupie A zwyciężyli: I miejsce - Bartłomiej Róg z Chocianowa, II miejsce - Adrian Tarawski, III miejsce - Dominik Kałuża z Chocianowa; w grupie B - I miejsce - Kacper Werner z Polkowic, II miejsce - Mariusz Weryszko, III miejsce - Michał Wojtanowski z Lubina; w grupie open - I miejsce - Stanisław Barański z Niegosławic, II miejsce - Szymon Dryja (uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Przemkowie), III miejsce - Tomasz Findysz z Leszna Górnego. Gratulujemy zwycięzcom!!!

Obecny turniej dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie - Fundacja „Wrzosowa Kraina”


   
V TURNIEJ PRZEMKOWSKIEJ LIGI SZACHOWEJ
   
DOLNOŚLĄSKIE ŚWIĘTO MIODU I WINA 2016
PROGRAM DOLNOŚLĄSKIEGO ŚWIĘTA MIODU I WINA

   
TURNIEJ KWALIFIKACYJNY

03.-04 września 2016 r., w ramach projektu "Szachy - sport, nauka, pasja" realizowanego w ramach projektu "odDolny Śląsk" dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich realizowanego przez Legnickie Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich i Fundację „Wrzosowa Kraina”, przeprowadzony został Turniej Klasyfikacyjny „Szachy – sport, nauka, pasja”. W Turnieju wzięło udział 29 zawodników w dwóch grupach, głównie z Przemkowa, ale byli również młodzi szachiści z Legnicy, Chocianowa, Polkowic, Głogowa i Lubina. Zawodnicy mieli możliwość zdobycia lub podwyższenia kategorii szachowej. Udało się to aż 13 zawodnikom, którzy zdobyli IV lub V kategorię szachową!!! W grupie A pierwsze miejsce zajął Bartłomiej Róg z Chocianowa, II miejsce – Michał Grzebieniowski z Głogowa, III miejsce – Adrian Tarawski z Przemkowa. W grupie B pierwsze miejsce zajął Krystian Teler z Przemkowa, II miejsce – Michał Marciniak z Przemkowa, III miejsce – Dominik Kałuża z Chocianowa. Zwycięzcom i wszystkim zawodnikom gratulujemy umiejętności i gry fair play. Uczeń przemkowskiego Liceum Ogólnokształcącego Szymon Dryja podczas zawodów pełnił funkcję asystenta sędziego głównego pana Tomasza Sowa. Dziękujemy wszystkim uczestnikom – dzieciom, młodzieży i ich rodzicom – za udział w projekcie.


   
STYPENDIUM "ZDOLNY ŚLĄSK"

Uwaga uzdolnieni uczniowie i absolwenci Zespołu Szkół w Przemkowie!

Przypominamy, że istnieje możliwość ubiegania się o przyznanie stypendium w ramach Programu Stypendialnego "zDolny Śląsk" Fundacji Edukacji Międzynarodowej w ramach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień.
Szczegóły dostępne na stronie internetowej:

http://www.fem.org.pl/new/pl/aktualnoci/1644-xvi-konkurs-stypendialny-qzdolny-lskq.htmlInformacji o stypendium udziela w szkole Pani Monika Dźwigaj

Zespół ds. Wspierania Uzdolnień i Rozwoju Ucznia

   
ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO

Obecny rok szkolny rozpoczęliśmy uroczyście 1 września. Rano została odprawiona Msza Święta w kościele pw. WNMP w Przemkowie. Uroczystość w szkole poprowadziły uczennice klasy maturalnej Liceum Ogólnokształcącego – Kamila Sykuła i Kinga Kaczor.

„Wybiła już godzina.
Dzwonek! Rok szkolny się zaczyna.
Znów dni popłyną pracowite
Nad książką szkolną, nad zeszytem....
Życzę wam wszystkim na początek
Szkolnego roku-samych piątek!”

Tymi słowami rozpoczęto nowy rok szkolny. Serdeczne słowa powitania skierowano do wszystkich uczniów ze szczególnym wyróżnieniem uczniów klas pierwszych. Podczas uroczystości znalazły się chwile poświęcone pamięci wybuchu II wojny światowej i żołnierzom polskim walczącym w drugiej wojnie światowej. Uczniowie mieli okazję wysłuchać i obejrzeć prezentację multimedialną przygotowaną przez dyrektora Zespołu Szkół, pana Dariusza Dźwigaj opowiadającą o czynie zbrojnym Polaków w czasie drugiej wojny światowej. Na koniec słowa skierowane do nauczycieli i uczniów: „Przy odrobinie waszej wyrozumiałości i naszej chęci do nauki, ten nowy rok szkolny na pewno będzie dla nas wszystkich udany”.


   
WAKACJE PRZY SZACHOWNICY

UKS „Szach-Mat” Przemków wraz z Zespołem Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie realizował projekt zakładający rozwój i promocję gry w szachy na terenie naszej gminy, a także w regionie.
"Szachy - sport, nauka, pasja" to zadanie realizowane w ramach projektu "odDolny Śląsk" dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich realizowanego przez Legnickie Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich i Fundację „Wrzosowa Kraina”.
W projekt zakładał m.in. przeprowadzenie cyklu zajęć "Wakacje przy szachownicy" w następujących grupach (słabo zaawansowani oraz zaawansowani) dla osób w wieku 5-18 lat. Zajęcia odbywały się w dwóch ostatnich tygodniach wakacji. Dla każdej z grup w ramach projektu przewidziano 8h zajęć. Ich głównym celem było zachęcenie uczniów do nauki gry w szachy w trakcie kolejnego roku szkolnego oraz udział w turnieju klasyfikacyjnym. Pierwsze spotkanie, połączone z krótką prezentacją i dyskusją pod hasłem "Wpływ szachów na rozwój dziecka?", odbyło się 22.08.2016r w świetlicy szkolnej w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie. W kolejnych dniach młodzi adepci królewskiej gry spotykali się w Zespole Szkół przyswajając zasady gry, matowanie, zapisy...


   
REMONTY, REMONTY...

Wrzesień, czyli nowy rok szkolny – jak każdy początek – pełen jest niepewności, nadziei, optymizmu i oczekiwań. Co nam przyniesie? Ale rok pracy szkoły nie rozpoczyna się z dniem 1 września. W Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie prace trwały całe wakacje. Szkoła przeszła gruntowne porządki, malowano klasy i korytarze. Gruntowny remont przeszedł korytarz na pierwszym piętrze dzięki owocnej pomocy Urzędu Miejskiego w Przemkowie. W kilku klasach, dzięki pomocy firmy Kronopol Sp. z o.o. z siedzibą w Żarach, położono nowe panele dając świeży i estetyczny wygląd. Z każdym rokiem dzięki życzliwości wielu organizacji i firm oraz osób prywatnych i rodziców udaję się nam poprawiać wygląd szkoły i klas, a także pozyskiwać nowoczesne wyposażenie, które służy naszym uczniom w zdobywaniu wiedzy i umiejętności.


   
ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY

Koniec lipca był czasem wielkich duchowych przeżyć naszego kraju. Wielu Polaków spotkało się z Ojcem Świętym Franciszkiem, który odwiedził Polskę i uczestniczył w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie. W dniach 29-31 lipca młodzież naszej parafii z ks. Michałem Płończakiem wzięła udział w XXXI Spotkaniu Młodych w Krakowie.
W piątek, 29 lipca słuchaliśmy katechezy skierowanej do młodzieży przez biskupa pomocniczego diecezji wrocławskiej Andrzeja Siemieniewskiego, a następnie modliliśmy się rozważaniami Drogi Krzyżowej na Krakowskich Błoniach. Kolejny dzień to długa piesza wędrówka na Campus Misericordiae, by wraz z innymi uczestnikami ŚDM czuwać przez całą noc w oczekiwaniu na Mszę Posłania, która odbyła się w niedzielny poranek.
ŚDM były wyjątkowym czasem umocnienia wiary, spotkania z papieżem Franciszkiem i ludźmi różnych kontynentów. Młodzież przyznawała iż ma pragnienie wcielenia w życie słów Franciszka.
Wśród osób uczestniczących w Światowych Dniach Młodzieży byli uczniowie i absolwenci naszej szkoły: Anna Mydłowska, Bartłomiej Kaliszewski, Klaudia Mączka, Gabriela Nicewicz, Barbara Skrzyńska, Bartłomiej Skrzyński, Aleksandra Piotrowska, Szymon Dryja, Bakalarczyk Maciej, Maria Kuncik, Marcelina Solan, Maria Franczyk, Marcin Jędrzejowski, Joanna Surzykiewicz.


   
ZAPRASZAMY NA TURNIEJ KLASYFIKACYJNY
TURNIEJ KLASYFIKACYJNY

   
ZAPRASZAMY!!!
SZACHY - SPORT, NAUKA, PASJA

   
Strona 1 z 48 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 13
Najnowszy Użytkownik: Daria_Debowa