Strona Główna · Wiem, umiem, rozumiem · Download · Galeria · Wyszukiwarka ...
Nawigacja
Strona Główna
Wiem, umiem, rozumiem
Wolontariat
TPD
Download
Galeria
Twórczo¶ć uczniów
Linki
Kontakt ze szkoł±
Wyszukiwarka
Informacje
Samorz±d
Rada rodziców
Punkt informacji
Nabór LO i ZSZ
Nabór gimnazjum
UKMZP
Statut
Zarz±d
Członkowie
Historia

Wydarzenia
SKE
Statut
Zarz±d
Cele SKE

Wydarzenia
Zainteresowania
Matematyka
Osi±gnięcia

Wymiana Przemków-Ludge
Witamy
Witamy na oficjalnej stronie Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie!


Informacje
Pełna nazwa:
Dyrektor:
Wicedyrektorzy:
Rok wybudowania szkoły:
Zespół Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie
mgr Dariusz DĽwigaj
mgr E. Kaniewska, mgr A. Wałowska
1976

Zespoły szkolne:
Publiczne Gimnazjum
Liceum Ogólnokształc±ce
Liceum Ogólnokształc±ce dla Dorosłych
Zasadnicza Szkoła Zawodowa

107-ROCZNICA URODZIN IRENY SENDLER

Unikała rozgłosu. Wspominała w swym życiorysie: „Unikałam dziennikarzy, aby po pierwsze nie zrobili wielkiego „szumu” koło mojej osoby…”. Do końca swoich dni była to bardzo skromna osoba, zawsze patrząca na drugiego człowieka z miłością, zawsze mu pomagająca. Taka była Nasza Patronka, Irena Sendler. 15 lutego obchodzimy 107 rocznice urodzin pani Ireny Sendler. Irena Sendler przyszła na świat 15 lutego 1910 roku w Otwocku, jako córka Stanisława i Julii Krzyżanowskich. Irena Sendler zmarła 12 maja 2008. Miała 98 lat. W czasie II wojny światowej uratowała z warszawskiego getta ponad 2500 dzieci. Oprócz pomocy Żydom Irena Sendler współtworzyła domy dziecka i domy starców oraz dzienne pogotowia dla dzieci. Opiekowała się kobietami z marginesu społecznego. Zorganizowała dla nich Dom Pomocy w Henrykowie. Tworzyła domy dla sierot i starców, poradnie życia rodzinnego, dzienne pogotowia dla dzieci. Szkoliła opiekunów społecznych. Na emeryturę przeszła w 1967 roku, jednak do 1984 wciąż pracowała, tym razem, w szkolnej bibliotece. "Takich ludzi, którzy się sami narażają dla innych, dla słabych, jest bardzo mało. Gdyby było ich więcej byłby lepszy świat" – mówił o Irenie Sendler Marek Edelman.


Irena Sendler jest patronką Zespołu Szkół od 24 listopada 2011 roku. Wybór był najlepszy z najlepszych. Jej tatą nauczył Ją, iż ludzi dzieli się na dobrych i złych, bez względu na rasę czy religię oraz że każdemu potrzebującemu należy podać rękę. My też chcemy żyć według tych zasad i nauczać ludzi żyć tak jak chciała Irena Sendler.Na pierwszym zdjęciu od lewej - dwa "słoiki", w których były ukrywane karteczki z nazwiskami uratowanych przez Irenę Sendler dzieci. Na trzecim zdjęciu jabłonka na ulicy Lekarskiej, pod którą Irena Sendler zakopała "słoiki" .

Po feriach, 9 marca odbędzie się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Irenie Sendler. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych. Zapisy do 2 marca u pani Iwony Łopacińskiej-Skraba i pani Moniki Dźwigaj. Zapraszamy!

LICEALIADA W PIŁCE RĘCZNEJ


W czwartek 9 lutego w Chocianowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Polkowickiego w Piłce Ręcznej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych w ramach Dolnośląskiej Licealiady Młodzieży. Nasz „ogólniak” reprezentowała drużyna w składzie: Szymon Dryja 1LO, Patryk Kraska 2LO, Maciej Bakalarczyk 2LO, Krystian Teler 3LO, Piotr Woraczek 3LO, Tomasz Dziechciarek 3LO, Andrzej Wocial 3LO i Sofian Lekhchine 3LO (bramkarz). Opiekunami drużyny byli: pan Dariusz Dźwigaj i pan Adam Rusynko. Nasi licealiści rywalizowali z drużynami z Chocianowa i Polkowic. Dla nas był to premierowy turniej. W pierwszym meczu walczyliśmy z drużyną z Chocianowa. Pierwsza połowa zbyt nerwowa spowodowała straty nie do odrobienia, druga połowa była o wiele spokojniejsza i lepsza. W drugim pojedynku z drużyną z Polkowic nasi licealiści pokazali charakter, chart ducha i wolę walki. Mecz był zacięty, ale w duchu fair play. Sofian obronił dwa rzuty karne. Ostatecznie większe doświadczenie polkowiczan wzięło górę i to oni wygrali tą rywalizację. W ostatnim meczu Chocianów okazał się lepszy od Polkowic. Nasza drużyna zajęła III miejsce. Bramki dla przemkowskiego „ogólniaka” zdobyli: Szymon Dryja, Patryk Kraska i Andrzej Wocial. Należy pochwalić całą drużynę za okazaną wolę walki!!!


GMINNE MISTRZOSTWA SZACHOWE W GOŚCIESZOWICACH

W niedzielę 5 lutego w Gościeszowicach odbyły się III Gminne Mistrzostwa Szachowe o Puchar Wójta Gminy Niegosławice. Szachiści rywalizowali w trzech grupach wiekowych. Najsilniej była obsadzona grupa A, czyli urodzeni do 2001 roku. Byli tu zawodnicy z kategorią I++, I, II czy też III. Rywalizacja w grupie A była niezwykle trudna. W rywalizacji w tej grupie wzięło udział troje uczniów Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie – Małgorzata Muszyńska 3A, Damian Janus 3A i Damian Lewandowski 1LO. Uczestnicy grali siedem rund systemem szwajcarskim. W całym turnieju uczestniczyło 67 miłośników „Królewskiej Gry”. Małgorzata Muszyńska okazała się najlepszą zawodniczką w swojej grupie i została nagrodzona pucharem. Gratulujemy!


WIECZÓR GIER LOGICZNO-MATEMATYCZNYCH

Późnym popołudniem 03 lutego 2017r uczniowie Publicznego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół w Przemkowie spotkali się na "Wieczorze gier logiczno-matematycznych". Przez ponad dwie godziny mogli rozwijać logiczne myślenie, wyobraźnię przestrzenną i opracowywać strategię. Inspiracją do organizacji tej akcji był grudniowy wyjazd licealistów na Uniwersytet Zielonogórski, gdzie poznaliśmy część wykorzystanych w czasie wieczoru gier.Uczestnicy imprezy zbierali punkty stanowiskach, na których rolę sędziów pełnili uczniowie klasy I LO (Damian Lewandowski, Klaudia Cirka, Patrycja Piech, Nikola Sikorska, Oliwia Zgrzebska, Małgorzata Muszyńska) oraz zafascynowany matematyką i rozwiązywaniem logicznych łamigłówek uczeń SP1 Michał Dźwigaj. Część gier, wykorzystanych w czasie wieczoru, Michał zakupił w ramach uzyskanego w tym roku szkolnym stypendium zDolny Śląsk. Po ponad dwugodzinnych zmaganiach wyłoniliśmy finałową czwórkę, która rozegrała ze sobą jedną partię BLOKUSA. Biorąc pod uwagę punkty uzyskane w pierwszej części wieczoru wyłoniliśmy mistrzów logicznego myślenia. Zostali nimi: Aleksandra Holata z klasy 1b PG, Jakub Żerebecki z klasy 3c PG, Damian Janus (kl. 3aPG) oraz Weronika Purgał (kl. 3bPG).Wieczór gier logiczno-matematycznych na pewno zostanie powtórzony po feriach zimowych. Organizatorzy składają również podziękowania Pani Joannie Bochank (nauczycielowi matematyki z SP2 w Przemkowie) za wypożyczenie klocków Happy i gry Rubikon.

APEL PODSUMOWUJĄCY

W piątek 3 lutego 2017 r. odbył się apel podsumowujący pierwsze półrocze w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie. Taki apel stał się już tradycją naszej szkoły. Uczniowie za swoje osiągnięcia i prace otrzymują nagrody i podziękowania. Tegoroczny apel poprowadził uczeń klasy 1 Liceum Ogólnokształcącego – Szymon Dryja. W tym roku apel rozpoczął się nietypowo, ponieważ od przedstawienia satyrycznego przygotowanego przez uczniów klasy 3 Liceum Ogólnokształcącego pod opieką pani Moniki Dźwigaj. Premiera tegoż przedstawienia miała miejsce 20 stycznia w czasie balu studniówkowego. W piątek wersję poszerzoną mieli okazję obejrzeć wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie. A wszystko zaczęło się tak:

„Dawno, dawno temu do pewnego zaczarowanego królestwa, króla Darkusa Pierwszego, przybyło dwudziestu kilku młodych ludzi.
Słyszeli oni bowiem, że w krainie tej można zdobyć znak cudowny maturą zwany i zapragnęli gorąco na własność go posiąść.
Król owego kraju, ujrzawszy tylu młodzieńców, spojrzał na nich groźnie i spytał: Czy wszyscy chcecie pozostać na lat trzy w królestwie moim? Chcemy! – odparli głosem drżącym z trwogi i przejęcia”.
Oprócz króla Darkusa pojawili się inni madzy i czarownice: czarownica Monikus – która znęcała się nad nimi okrutnie i życie im bez ustanku uprzykrzała, wiele wycierpieli oni od tej czarownicy różnymi dziwnymi liczbami się zajmującej, waliła ich sinusem, poprawiała cosinusem a wykańczała tangensem i cotangensem, księżna Hanna, czarownica Anna i Joanna, czarownica Renatus, mag Iwona wszczepiała im miłość do ojczyzny, po krainie rozszerzonej geografii, jako przewodnik poprowadziła ich wróżka Anna, byli też magowie okrutni Urszulus, Magdalenus, Adamus i Iwonus Wuefusami zwani, którzy z biednych uczniów litry potu wylewali oraz mag Michalus, przed którym wszyscy respekt czuli. Przedstawienie wszystkim bardzo się spodobało.[DALSZA CZĘŚĆ - W CZYTAJ WIĘCEJ]
FINAŁ V GRAND PRIX W SZACHACH SZYBKICH

31 stycznia 2017 r. odbył się piąty Zimowy Turniej V Grand Prix w Szachach Szybkich o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie. Pierwszy turniej rozegrany został pod koniec września ubiegłego roku. Co miesiąc młodzi szachiści rywalizowali ze sobą w Turniejach: Wrzosowym, Jesiennym, Niepodległościowym, Mikołajkowym i na koniec w Zimowym. W każdym turnieju rywalizacja była niezwykle zacięta. Szachiści zbierali punkty w każdym turnieju zliczane do klasyfikacji generalnej z odjęciem najsłabszego wyniku z jednego turnieju. W młodszej grupie po podliczeniu czterech turniejów między pierwszym a drugim miejscem była różnica jednego punktu, walka tez miała stoczyć się o trzecie miejsce. W starszej grupie niezachwianą pierwszą pozycję miał uczeń klasy pierwszej przemkowskiego „ogólniaka” Szymon Dryja. Zacięta walka miała stoczyć się o drugie i trzecie miejsce. Turniej Grand Prix pokazał duże zainteresowanie królewską grą ze strony dzieci i młodzieży. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia młodych entuzjastów szachów ze strony ich rodziców, którzy mocno wspierają rozwój swoich dzieci. Dużym wsparciem jest też okazana pomoc ze strony pana Stanisława Stępińskiego, wieloletniego trenera i przemkowskiego szachisty. W ostatni dzień stycznia do rywalizacji przystąpiło razem w dwóch grupach 33 szachistów. Tradycyjnie już walka o miejsca trwała do ostatniej, siódmej rundy. W grupie młodszej ostatni turniej wygrał Michał Dźwigaj zdobywając komplet punktów, drugie miejsce zajęła Katarzyna Zielonka, zaś trzecie miejsce zajął Krzysztof Mydłowski. W starszej grupie – tradycyjnie – 1 miejsce zajął z kompletem punktów Szymon Dryja, drugie - Adrian Tarawski, trzecie – Krystian Teler. Po zakończeniu ostatniej rundy ostatniego Turnieju nastąpiło podliczenie punktacji generalnej.Po podliczeniu okazało się, że zwycięzcą V Grand Prix w Szachach Szybkich o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie w grupie młodszej został Michał Dźwigaj – stypendysta „Stypendium Zdolny Śląsk”. Drugie miejsce zajął Michał Marciniak. Trzecie miejsce zajął Krzysztof Mydłowski. Wśród dziewcząt 1 miejsce zajęła Katarzyna Zielonka, drugie - Małgorzata Rapkowska, trzecie – Aleksandra Jakubowska. W „starszakach” zwycięzcą tegoroczny finalista Mistrzostw Polski Juniorów w Szachach Szymon Dryja. Drugie miejsce wywalczył Adrian Tarawski (uczeń Szkoły Podstawowej nr 1). Trzecie miejsce uzyskał stypendysta „Stypendium Prezesa Rady Ministrów” Krystian Teler. Wśród dziewcząt 1 miejsce zajęła Małgorzata Muszyńska, drugie - Patrycja Piech (uczennica przemkowskiego liceum), trzecie – Aleksandra Jas. Pozostali uczestnicy Grand Prix: Radosław Kozłowski, Sofian Lekhchine, Natalia Habura, Maciej Rosa, Bartosz Więckiewicz, Damian Janus, Damian Lewandowski, Damian Foksa, Michał Mazur, Bartosz Skrzyński, Dawid Nogal, Tomasz Dziechciarek, Hubert Popek, Dawid Osiadły, Łukasz Skrok, Zuzanna Jas, Jakub Głogowski, Weronika Purgał, Waldemar Fijoł, Dawid Miszkiewicz.Nagrody w postaci pucharów za pierwsze miejsca oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe zostały ufundowane przez dyrektora Zespołu Szkół pana Dariusza Dźwigaj. Serdecznie dziękujemy panu Stanisławowi Stępińskiemu, pani Monice Dźwigaj, pani Monice Marciniak, panu Ryszardowi Mydłowskiemu oraz wszystkim rodzicom naszych młodych szachistów za okazane wsparcie i pomoc.

STUDNIÓWKA 2017

Studniówka 2017 maturzystów z Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie odbyła się 20 stycznia 2017r. Ponieważ jednym z ważniejszych zadań szkoły jest kształtowanie w uczniach postawy szanowania tradycji i obyczajów, na Studniówce nie zabrakło poloneza.

Po słowach dyrektora szkoły, Pana Dariusza Dźwigaja:

" „(…)Podkomorzy rusza i z lekka zarzuciwszy wyloty kontusza,
i wąsa podkręcając, podał rękę Zosi i skłoniwszy się grzecznie w pierwszą parę prosi(…)”

Drodzy uczniowie, powtarzając za Wieszczem:

„Poloneza czas zacząć”!!!"

uczniowie wraz z wychowawczynią, Panią Moniką Dźwigaj, odtańczyli staropolski taniec, będący od wielu już lat, symbolem balów studniówkowych w całej Polsce. W tym roku poloneza urozmaiciła (przerwała) „Belgijka” - taniec integracyjny. Polonez połączony z Belgijką wzbudził ogromny aplauz obecnych na Sali nauczycieli i rodziców naszych licealistów.Bezpośrednio po Polonezie połączonym z Belgijką mieliśmy możliwość wysłuchania przemówień dyrektora szkoły Pana Dariusza Dźwigaja oraz Przewodniczącej Rady Rodziców - Pani Katarzyny Wocial. Nie zabrakło podziękowań z naszej strony, w kierunku dyrekcji, grona pedagogicznego i rodziców.Po oficjalnych podziękowaniach uczniowie klasy III LO zaprezentowali swoje aktorskie talenty w krótkiej części artystycznej. Rzeczywistość szkolna zawsze była ciekawa i zabawna. My przyjrzeliśmy się jej z bliska. Przenosząc się do zaczarowanego królestwa króla Darkusa I. Przypomnieliśmy trudy życia nauczycieli - magów i czarownic i uczniów klasy maturalnej. Występy uczniów rozbawiły publiczność do łez. Szkoda, że tak późno odkryliśmy aktorskie umiejętności niektórych maturzystów.Po oficjalnej części i przedstawieniu był czas na wspólne-pamiątkowe zdjęcia, aby czas nie zatarł wspomnień.Noc na balu minęła niesamowicie szybko, ale na długo pozostanie we wspomnieniach tych, którzy w tym balu uczestniczyli.
Uczniowie i wychowawca klasy III LO składają serdeczne podziękowania Pani Magdalenie Żuchowskiej - Jakubowskiej za przygotowanie układu Poloneza i cierpliwość w trakcie prób. Serdecznie dziękujemy również rodzicom za ich wkład w organizację imprezy, a szczególnie Pani Renacie Sykuła i Pani Katarzynie Wocial.

„Bo coś w szaleństwach jest z młodości,
Wśród lotu, wichru, skrzydeł szumu,
Co jest mądrzejsze od mądrości
I rozumniejsze od rozumu”
PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI ŚWIĄTECZNEJ

Dnia 27 stycznia 2017 roku o godzinie 9.00 w Przemkowskim Ośrodku Kultury odbył się Przegląd Twórczości Świątecznej, w której udział wzięła reprezentacja Zespołu Szkół
w Przemkowie. Przegląd zgromadził siedem grup reprezentujących przedszkola, szkoły i sale wiejskie Gminy Przemków, które prezentowały twórczość związaną z Świętami Bożego Narodzenia. Naszą szkołę reprezentowała klasa IIIA Gimnazjum i klasa I Liceum Ogólnokształcącego pod opieką katechety, ks. Michała Płończaka.


SZKOLENIE ANTYTERRORYSTYCZNE

26 stycznia 2017 r. cała społeczność naszej szkoły – uczniowie gimnazjum, liceum i szkoły zawodowej, wzięła udział w szkoleniu nt. „Zasad postępowania w przypadku zagrożenia antyterrorystycznego". Szkolenie zostało przeprowadzone przez pracowników Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach z komisariatu w Przemkowie. Ataki terrorystyczne na świecie, do których doszło w ostatnim czasie powodują, że nie tylko przed Policją, ale całym naszym społeczeństwem stają nowe wyzwania i obowiązki. Celem przeprowadzonego szkolenia było wypracowanie dobrych praktyk i podniesienie poziomu wiedzy uczestników projektu w zakresie zapobiegania oraz reagowania w przypadku wystąpienia ataków terrorystycznych.
Uczniowie obejrzeli film, a po obejrzeniu wysłuchali prelekcji. Tematyka prelekcji i filmu szkoleniowego obejmowała: zasady postępowania osób przebywających na terenie szkoły na wypadek wtargnięcia napastnika - w przypadku zarządzenia ewakuacji, podczas ewakuacji, jeżeli bezpieczna ewakuacja nie jest możliwa, podczas działań służb ratowniczych, sposoby rozpoznawania osób, które mogą by potencjalnymi terrorystami- samobójcami, zasady zachowania w przypadku pozostawionych bez opieki przedmiotów.

WAŻNE NUMERY ALARMOWE:
112 - Centrum Powiadamiania Alarmowego
999 - Pogotowie Ratunkowe
998 - Straż Pożarna
997 - Policja
992 - Pogotowie GazoweW OK PARKU

W czwartek 26 stycznia uczniowie z klas 1C i 2A gimnazjum odwiedzili OK Park w Głogowie. Uczniowie pod opieką pani Małgorzaty Kotlickiej i pani Karoliny Furmanowicz najpierw próbowali swych sił podczas jazdy na łyżwach. Lodowisko dla większości okazało się łaskawe, zaś zimowa zabawa przednia. Radości i śmiechu było co niemiara. Następnie rywalizacja przeniosła się do kręgielni. Nie zawsze było łatwo, ale zabawa udała się. Chwila oddechu przy mile spędzonym czasie po długim półroczu przyniosła wszystkim uczestnikom wycieczki mnóstwo wspaniałych wspomnień.

PONOWNIE USYPALIŚMY GÓRĘ GROSZA!


W dniach 28 listopada – 9 grudnia 2016r. odbywała się w naszej szkole akcja Góra Grosza. Wolontariusze zbierali do puszek monety, które zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Dzięki zebranym pieniądzom powstaną programy, które umożliwią powrót dzieciom do domu, powstaną miejsca, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programy, które pozwolą dzieciom spokojnie dorastać. Pieniądze w kwocie 86,44zł zostały zliczone przez wolontariuszy Szkolnego Klubu Wolontariusza i wysłane do Towarzystwa Nasz Dom. Wszystkim uczniom biorącym udział w tej charytatywnej akcji serdecznie dziękujemy! Akcję w naszej szkole koordynowała pani Daria Sapian.

Strona 1 z 53 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wy¶lemy nowe, kliknij TUTAJ.
Użytkowników Online
Go¶ci Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 13
Najnowszy Użytkownik: Daria_Debowa