Zespół Szkół w Przemkowie
Nawigacja
Strona Główna
Wiem, umiem, rozumiem
ROBOTYKA
Wolontariat
TPD
Galeria
Twórczość uczniów
Linki
Kontakt ze szkołą
Wyszukiwarka
Nabór LO i ZSZ

Witamy
Witamy na oficjalnej stronie Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie!


Informacje
Pełna nazwa:
Dyrektor:
Rok wybudowania szkoły:
Zespół Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie
mgr Monika Dźwigaj

1976

Zespoły szkolne:
Liceum Ogólnokształcące
Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych
Zasadnicza Szkoła Zawodowa


15 LAT MINĘŁO...

Marzenia stały się motywem przewodnim uroczystości 15-lecia Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie, która odbyła się w dniu 17 października 2018 r. w Przemkowskim Ośrodku Kultury. Uroczystość połączona została z obchodami Dnia Edukacji Narodowej i uświetniona wydaniem książki opisującej 15 lat działalności Zespołu Szkół w Przemkowie.
Swoją obecnością zaszczycili nas: Burmistrz Przemkowa - Jerzy Szczupak; Posłanka na Sejm RP - Ewa Drozd; Proboszcz Parafii pw. WNMP ks. kanonik Krzysztof Mrukowicz; Janusz Matuszak - Przewodniczący Rady Miejskiej w Przemkowie; Radni Rady Miejskiej w Przemkowie: Helena Krupska, Aleksander Rozkocha oraz Waldemar Urbaniak; Prof. Stefan Dudra - jako przedstawiciel Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Przewodniczący Społecznej Rady Oświaty; Ewa Skrypak - Dyrektor SP nr 1 w Przemkowie, Marzena Biała - Dyrektor PSP w Wysokiej, Lucyna Marciniak SP nr 2 w Przemkowie, Renata Wolanin - Dyrektor Przedszkola nr 2 w Przemkowie, Bogumiła Ornatowska-Cichoszewska - dyrektor POK i Biblioteki; Bogumiła Niemasz - dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radwanicach; Aneta Maszczak - Komendant Ochotniczego Hufca Pracy w Przemkowie; Maciej Turała - Naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Przemkowie; Anna Krzeszewska - Prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Przemkowie i słuchacze uniwersytetu, Genowefa Jabłońska, prezes przemkowskiego oddziału Stowarzyszenia Dzieci Wojny w Przemkowie; Eugeniusz Habura - Przewodniczący Koła Stowarzyszenia Łemków w Przemkowie, Ewa Więcek - Prezes Oddziału ZNP w Chojnowie; Teodor Jagielski - Przewodniczący Rady Rodziców; Józef Tarawski - prezes UKS "Szach-Mat Przemków"; pracownicy Urzędu Miejskiego. Na uroczystość przybyli również współpracujący z ZS mieszkańcy gminy Przemków, byli i obecni nauczyciele i pracownicy szkoły, absolwenci, uczniowie i ich rodzice.
Około 200 gości przywitała piosenką "Siła marzeń" Aleksandra Piotrowska, uczennica klasy II LO w Przemkowie. Po wysłuchaniu utworu głos zabrali prowadzący Patrycja Piech i Damian Janus, jakże znamiennymi słowami Marka Twaina: "Trzymaj się z dala od ludzi, którzy tłamszą Twoje marzenia. Mali ludzie zawsze to robią. Jednak naprawdę wielcy sprawiają, że Ty także możesz stać się wielki".
Po przywitaniu zebranych przez dyrektora szkoły Monikę Dźwigaj wysłuchaliśmy wielu miłych słów i życzeń od przybyłych na uroczystość gości. Odczytano również listy gratulacyjne od osób, które nie mogły przybyć na uroczystość. Byli to: Elżbieta Stępień - posłanka na Sejm RP, Marzena Machałek - Podsekretarz Stanu w Kancelarii MEN, prof. Jarosław Dudek - Dziekan Wydziału Humanistycznego UZ oraz Starosta Powiatu Polkowickiego Marek Tramś.
W trakcie apelu odbyło się również ślubowanie uczniów klas pierwszych. Jednym z artystycznych akcentów, który był jednocześnie życzeniami dla wszystkich pracowników ZS była piękna recytacja wiersza "Trzeba marzyć" w wykonaniu uczennic klasy I LO Zuzanny Świdzińskiej i Malwiny Lipiec.

W dalszej części eksperymenty kuchenne - a właściwie pedagogiczne - Huberta Masternaka i Patryka Skrobaka doprowadziły nas do autoprezentacji uczniów klasy II LO Dominiki Kowalskiej i Dariusza Góralskiego. Autoprezentacja uczniów była w całości ich autorstwa. I jak słusznie zaznaczyli prowadzący, z takimi eksperymentami są w stanie wytrzymać wyłącznie anioły, czyli nauczyciele ZS. Z dedykacją dla byłych i obecnych pedagogów wysłuchaliśmy piosenki "A ja będę Twym Aniołem" w wykonaniu Oli Piotrowskiej i Szymona Dryja. Na naszej akademii nie zabrakło humoru. Mieliśmy możliwość obejrzenia premiery autorskiego kabaretu "Pawełek" uczniów klasy I LO. W kabarecie wystąpili: Igor Grocholski, Jakub Panicz i Julian Wojtowicz. Po sporej dawce humoru zaprosiliśmy na chwilę refleksji. Najpierw obejrzeliśmy taniec Adrianny Jagielskiej uczennicy klasy III LO.


Następnie wysłuchaliśmy profesjonalnego wykonania utworu Czesława Niemena przez Panią Karolinę Furmanowicz, która uczyła języka angielskiego w ZS w latach 2007 - 2017. Występy poprzedziły prezentację historii 15 lat naszej szkoły. Prezentacja została połączona przez dyrektora szkoły Monikę Dźwigaj z promocją publikacji wydanej na okoliczność 15 lat działalności ZS. W tej części uroczystości, poza Panią dyrektor głos zabrali również współautorzy książki prof. Stefan Dudra i Paweł Kuźmiak. Podzielili się oni swoją refleksja na temat pracy nad książką i podziękowali wszystkim, którzy przyczynili się do jej powstania. "Pisanie książek jest dla mnie wielkim wyzwaniem i przygodą intelektualną. Traktuję to jako pewien obowiązek, którego celem jest zatrzymanie w "kadrze kartki" tej odległej i bliskiej przeszłości. Przeszłości, która jest jednocześnie ważnym elementem budowania teraźniejszości". - Powiedział prof. Stefan Dudra - "Takim wyzwaniem była praca z moimi przyjaciółmi, nad prezentowaną dzisiaj monografią, która stała się dla mnie osobiście odkrywaniem dziejów tego co działo się w Zespole Szkół w ostatnim piętnastoleciu. A działo się naprawdę dużo. Jestem dumny, że dzisiaj mogę powiedzieć o Zespole Szkół, że jest to "Nasza Szkoła", o którą należy dbać, aby w dalszym ciągu mogła się rozwijać". Autorzy złożyli podziękowania dyrektorom, którzy kierowali Zespołem Szkół, wszystkim nauczycielom, którzy z zaangażowaniem włączyli się w pracę dydaktyczną i pozadydaktyczną Zespołu oraz uczniom, którzy zdecydowali się kontynuować edukację w Przemkowie. Do tych podziękowań dyrektor szkoły dołączyła serdeczne podziękowania dla Burmistrzowi Przemkowa - Pana Jerzego Szczupaka za sfinansowanie wydania publikacji.
W czasie prezentacji historii 15 lat działalności ZS, wspominana uroczystość Nadania Szkole Imienia Ireny Sendler, została podkreślona recytacją wierszy ku czci Patronki w wykonaniu Nikoli Sikorskiej, Huberta Masternaka oraz Patryka Skrobaka. Ogrom wartości edukacyjnych i wychowawczych, jakie niosą za sobą wszystkie realizowane w szkole działania, przedstawione w prezentacji przez dyrektora szkoły Monikę Dźwigaj, wymownie podsumowała słowami Elizy Orzeszkowej Joanna Mackiewicz - uczennica klasy II LO. Isabel Allende powiedziała "Opisuj to, co nie powinno zostać zapomniane". "Niech ta publikacja będzie zwieńczeniem pewnego dzieła, niech stanie się naszym hołdem dla wszystkich pracowników i uczniów ZS w Przemkowie" - zakończyła swoją wypowiedź dyrektor Monika Dźwigaj i zaprosiła wszystkich do lektury.
Ostatnim artystycznym akcentem wieczoru był występ naszego marzyciela Szymona Dryja w piosence "Chcę tu zostać".
Podsumowując uroczystość Pani Dyrektor powiedziała: "Podążajcie za swoimi marzeniami i nie pozwólcie by ktokolwiek zawrócił was ze ścieżki, którą wybraliście. Wierzcie w siebie i nie bójcie się realizować swoich planów. Możliwe, że będziecie musieli podjąć ryzyko i bardzo się napracować, ale dzięki temu odnajdziecie satysfakcję i spokój wewnętrzny. Spełniajcie swoje marzenia!"Wszyscy obecni na uroczystości otrzymali wydaną na uroczystość 15-lecia Zespołu Szkół książkę. Po części oficjalnej autorzy rozdawali autografy.


Wspomnienia związane z pracą i z nauka w ZS miały również miejsce przy filiżance kawy po zakończeniu oficjalnej części uroczystości.


Dyrektor Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie serdecznie dziękuje wszystkim za przybycie na uroczystość. Dziękuję nauczycielom i uczniom za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie święta. Szczególne podziękowania kieruję do wymienionych w artykule młodych artystów oraz nauczycieli: Danuty Nowakowskiej, Renaty Podgórskiej, Iwony Łopacińskiej-Skraba, Jolanty Trygar, Małgorzaty Zawiłowicz oraz Adama Rusynko i Magdaleny Żuchowskiej-Jakubowskiej.
Dziękuję współautorom prezentowanej publikacji: prof. Stefanowi Dudrze i Pawłowi Kuźmiakowi za ogrom pracy włożony w jej powstanie i wiarę w to, że "marzenia się spełniają" oraz Burmistrzowi Przemkowa - Jerzemu Szczupakowi za sfinansowanie wydania książki.

Monika Dźwigaj

z_promocji dnia 10/21/2018 19:17:31 · Drukuj

PIERWSZY ZJAZD ABSOLWENTÓW

W związku z obchodami 15-lecia Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie, w dniu 13 października 2018 r., odbyło się w murach naszej szkoły spotkanie absolwentów Liceum Ogólnokształcącego i Zasadniczej Szkoły Zawodowej.
Absolwentów i ich wychowawców przywitała dyrektor szkoły Monika Dźwigaj. Po krótkiej prezentacji historii 15 lat funkcjonowania Zespołu Szkół w Przemkowie nadszedł czas na luźne rozmowy i wspomnienia.
Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali książkę, wydaną z okazji 15-lecia Zespołu Szkół w Przemkowie autorstwa pani Moniki Dźwigaj, pana Pawła Kuźmiaka i pana prof. Stefana Dudry.
z_promocji dnia 10/21/2018 13:23:25 · Drukuj

WIEM, UMIEM, ROZUMIEM

10 października 2018 r. w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie odbył się VIII Powiatowy Turniej Interdyscyplinarny dla uczniów szkół z powiatu polkowickiego "WIEM, UMIEM, ROZUMIEM..." POD PATRONATEM STAROSTY POLKOWICKIEGO.
Organizatorem imprezy był Zespół Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie.

Turniej zgromadził 28 uczestników (16 uczniów ze Szkół Podstawowych oraz 12 uczniów ze Szkół Ponadpodstawowych) - łącznie 7 czteroosobowych drużyn ze szkół powiatu polkowickiego.

Przebieg konkursu: Konkurs został przeprowadzony zgodnie z regulaminem. Rozpoczął się o godzinie 9:00. Uczestnicy konkursu zostali przywitani przez dyrektora Zespołu Szkół w Przemkowie i jednocześnie głównego organizatora konkursu Monikę Dźwigaj. Pani dyrektor poinformowała uczestników o tym, że patronat nad konkursem objął po raz kolejny Starosta Powiatu Polkowickiego. Następnie, po krótkim występie artystycznym Huberta Masternaka - ucznia klasy 1 LO w Zespole Szkół w Przemkowie i przypomnieniu głównych założeń konkursu uczniowie przystąpili do rozwiązywania zadań.
Pierwsza konkurencja polegała na drużynowym rozwiązaniu testu, następnie uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące teorii matematyki, fizyki, chemii i informatyki na wzór teleturnieju 1 z 10. Kolejna konkurencja polegała na rozwiązaniu krzyżówki skojarzeniowej. Najtrudniejsza dla uczniów okazała się ostatnia konkurencja z I części dotycząca zadań typu Udowodnij, że... . Po podsumowaniu wyników części pierwszej nadszedł czas na finał. W finale uczniowie drużynowo rozwiązywali zadania z czterech przedmiotów objętych konkursem.


Wyniki konkursu:
W kategorii szkół podstawowych:
I miejsce - drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Przemkowie (klasa VIII)
II miejsce - drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Przemkowie (klasa III gimnazjum)
III miejsce - drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Polkowicach (klasa VIII)
IV miejsce - drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Przemkowie (klasa VIII)

W kategorii szkół ponadpodstawowych:
I miejsce - drużyna z Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie (klasa II LO)
II miejsce - drużyna z Zespołu Szkół w Chocianowie
III miejsce - drużyna z Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie (klasa I LO)

Zespół Szkół w Przemkowie reprezentowały dwie drużyny. W skład drużyny zwycięskiej (klasa 2 LO) weszli: Aleksandra Jas, Damian Janus, Dariusz Góralski i Patryk Skrobak.
Skład drużyny z klasy 1 LO to: Igor Grocholski, Jakub Panicz, Aleksandra Oruba i Jakub Hybner.

z_promocji dnia 10/21/2018 12:57:27 · Drukuj

15-lecie Zespołu Szkół w Przemkowie

Dyrektor, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie serdecznie zapraszają na Uroczystość 15-lecia Zespołu Szkół, która odbędzie się dnia 17 października 2018 r.(środa) o godzinie 16:30 w Przemkowskim Ośrodku Kultury.

Podczas uroczystości odbędzie się promocja książki "Zespół Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie 2003-2018", którą otrzyma każdy z uczestników spotkania.

z_promocji dnia 10/15/2018 16:55:43 · Drukuj

Spotkanie absolwentów LO i ZSZ

Dyrektor i nauczyciele Zespołu Szkół im. Ireny Sednler w Przemkowie serdecznie zapraszają wszystkich chętnych absolwentów Liceum Ogólnokształcącego i Zasadniczej Szkoły Zawodowej na Spotkanie Absolwentów, które odbędzie się w sobotę 13 października o godzinie 16:00 w murach szkoły ul. Leśna Góra 3, Przemków.
Spotkanie jest elementem obchodów 15-lecia Zespołu Szkół w Przemkowie. Stanie się okazją do miłych wspomnień i podsumowań. Uczestnicy spotkania otrzymają książkę opisującą 15 lat działalności Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie.


Monika Dźwigaj

z_promocji dnia 10/06/2018 07:37:29 · Drukuj

"MŁODZIEŻ KONTRA"... SPOTKANIE Z BURMISTRZEM PRZEMKOWA

3 października 2018 roku uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół w Przemkowie mieli możliwość spotkania się z Burmistrzem Przemkowa - Jerzym Szczupakiem. Odbyło się ono w ramach projektu "Przemkowski Licealista - aktywny obywatel w niepodległej Polsce", który zakłada m.in. organizację spotkań z lokalnymi władzami samorządowymi.
Pan Burmistrz odpowiedział na pytania licealistów dotyczące jego motywacji do pełnienia funkcji włodarza miasta i gminy, swoich osiągnięć w I kadencji i planów na kolejną kadencję. Poruszone zostały również problemy nurtujące zarówno młodzież, jak i starszych mieszkańców gminy, np. brak wystarczającej liczby połączeń autobusowych z miastem powiatowym, czy opieka zdrowotna w gminie.
Spotkanie z Burmistrzem Przemkowa rozpoczęło cykl spotkań pod hasłem "Młodzież kontra"... uczniów "Koła Młodego Politologa" z lokalnymi władzami samorządowymi i politykami naszego regionu.
Dyrektor szkoły Monika Dźwigaj, członkowie koła i ich opiekun prof. Stefan Dudra dziękują Burmistrzowi Przemkowa-Jerzemu Szczupakowi za poświęcony czas i konstruktywną rozmowę.


z_promocji dnia 10/04/2018 21:07:54 · Drukuj

ZESPÓŁ SZKÓŁ PODCZAS ŚWIĘTA MIODU I WINA

XIX Dolnośląskie Święto Miodu i Wina w Przemkowie to również wydarzenia związane z Zespołem Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie. W piątek 28 września odbyło się w POK VIII Święto Młodzieży Wrzosowej Krainy. To wspaniała okazja do prezentacji artystycznych uzdolnień uczniów z terenu naszej gminy. O godzinie 16:00 dyrektor szkoły Monika Dźwigaj wraz z Radną Gminy Przemków, Panią Ireną Orłowską otworzyły III Turniej Brydżowy Par o Czarkę Miodu w Zespole Szkół w Przemkowie.

W sobotę 29 września Rada Rodziców w asyście dyrekcji, nauczycieli i uczniów po raz kolejny rozstawiła kiermasz domowych wypieków w Parku Miejskim w Przemkowie, tym razem na parkingu przed UM już od 7:30 rozpoczęła się sprzedaż ciast, kawy i herbaty.
Dyrekcja zespołu Szkół składa serdeczne podziękowania rodzicom Państwu Agnieszce i Teodorowi Jagielskim, nauczycielom i uczniom ZS za zaangażowanie w tegoroczny kiermasz.W dniach 29-30 września 2018 r. w ZS w Przemkowie miał miejsce drugi turniej III Przemkowskiej Ligii Szachowej. Był to turniej klasyfikacyjny, na którym pojawiło się 55 szachistów. Głównym organizatorem turnieju był UKS "Szach-Mat Przemków".


z_promocji dnia 10/04/2018 21:02:08 · Drukuj

Po raz trzeci brydżyści świętowali XIX Dolnośląskie Święto Miodu i Wina!

W piątek, 28 września 2018 roku o godzinie 16:00 w świetlicy Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie przy ul. Leśna Góra 3, rozpoczął się III Turniej Brydżowy Par: "O Czarkę Miodu".
Turniej zorganizowała Sekcja Brydżowa KARO ZAMET PRZEMKÓW przy współudziale Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie, który kolejny raz udzielił nam gościnę. Turniej odbył się pod patronatem Burmistrza Przemkowa, pana Jerzego Szczupaka i został zorganizowany jako impreza towarzysząca XIX Dolnośląskiego Święta Miodu i Wina.
Brydżystów powitała dyrektor Zespołu Szkół, pani Monika Dźwigaj, która życzyła uczestnikom sukcesów, "dobrej karty" i zabawy. Sędzią turnieju był pan Tomasz Baj.
W turnieju brało udział 15 par z Przemkowa, Lubina, Szprotawy i Żagania. Oto wykaz par wg listy startowej:
1. Janusz Dąbek i Jan Wytrychowski (Żagań)
2. Czesława Skowrońska i Franciszek Miazga (Lubin)
3. Piotr Brzeziński i Kazimierz Staniów (Szprotawa)
4. Roman Chudzik i Roman Zieliński (Szprotawa)
5. Jan Dyba i Aleksander Piaskowy (Szprotawa)
6. Radosław Szwaja i Zdzisław Zygmunt (Szprotawa)
7. Lesław Grabowicz i Bolesław Szkodziński (Lubin)
8. Grzegorz Kania i Remigiusz Cynacewicz (Przemków)
9. Zenon Hasiej i Krzysztof Sinicki (Żagań)
10. Edward Maluszycki i Ryszard Kowalski (Przemków)
11. Bronisław Wójcik i Jerzy Krakar (Szprotawa)
12. Krystyna Baj i Dariusz Kolibabaka (Lubin)
13. Władysław Baranowski i Marian Baj (Lubin)
14. Jan Pijaj i Ryszard Bartosz (Przemków)
15. Irena Orłowska i Henryk Fienger (Przemków)
Pary zajęły miejsca przy stolikach. Wszystkie pary grały ze sobą 2 rozdania na zapis maksymalny (tzw. maksy). Brydż sportowy to odmiana brydża, w której dzięki specjalnej organizacji rozgrywek poszczególne rozdania rozgrywane są na wielu stołach przez różnych graczy. Wynik osiągnięty przez jedną parę graczy porównywany jest z wynikami innych par rozgrywających to samo rozdanie z tym samym układem kart. Końcowy wynik rozgrywek ustalany jest na podstawie tego porównania. Zatem osiągnięte rezultaty nie zależą od jakości otrzymanej karty, ale od sposobu jej wykorzystania, czyli od umiejętności graczy. W ten sposób eliminowany jest czynnik szczęścia związany z przydziałem kart i stwarzane są warunki do współzawodnictwa sportowego. W turnieju sędzia wykorzystał program do kompleksowej obsługi brydża sportowego - w tym przygotowania pilotek, startówek, liczenia wyników, prezentowania ich na bieżąco oraz udostępniania w Internecie. Prezentacja multimedialna bieżących wyników dodała grze kolorytu. Turniej przebiegł w dobrej, sportowej atmosferze. W międzyczasie uczestnicy raczyli się kawą, herbatą i napojami.
Sędzia, jak zwykle, sprawnie i szybko dokonał posumowania wyników:
I miejsce - zajęła para Piotr Brzeziński i Kazimierz Staniów
II miejsce - para Władysław Baranowski i Marian Baj
III miejsce - para Bronisław Wójcik i Jerzy Krakar
Organizatorzy, pragnąc rozpowszechnić te formę relaksu wśród Przemkowian docenili nasze pary, i tak:
I miejsce wśród nas zajęła para Irena Orłowska i Henryk Fienger, która ponadto była najlepszą parą mikstową turnieju i zajęła ostatecznie 5 miejsce w turnieju
II miejsce - para Remigiusz Cynacewicz i Grzegorz Kania, 8 miejsce w turnieju
III miejsce - para Jan Pijaj i Ryszard Bartosz,11 miejsce w turnieju
Wszyscy uczestnicy otrzymali czarki miodu.


Ponadto informujemy, że 11 listopada 2018 roku odbędzie się kolejny Turniej Niepodległościowy na który już teraz zapraszamy.
Prezes sekcji KARO, Irena Orłowska

z_promocji dnia 10/04/2018 20:48:20 · Drukuj

WRZOSOWE ŚWIĘTO MŁODZIEŻY

28 września 2018 r. w Przemkowskim Ośrodku Kultury odbyło się VIII już Święto Młodzieży Wrzosowej Krainy. Niezwykłe to tegoroczne - 2018 roku wrzosowisko, w związku z 100 rocznicą Odzyskania Niepodległości, poprzedzone zostało krótką lekcją historii. Zebrani chwilą ciszy wyrazili swą wdzięczność i uznanie tym, którzy walczyli i zginęli za naszą wolną Polskę...
Angelika Maszczak absolwentka Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie w piosence "Historie nieznane" podkreśliła wyjątkowość tegorocznego Wrzosowego Święta.
Wrzosowe ludki, czyli prowadzący w osobach Ola Piotrowska, Patryk Skrobak, Damian Janus tradycyjnym zawołaniem:

"Niechaj narodowie wżdy postronni znają, że staropolską gościnność spotykają!
Dziś Wrzosowa Kraina świętem młodzieży słynie!"

z zadumy nad losami uciemiężonej Ojczyzny przeniosły nas w krainę miodowych doznań artystycznych. Otwarcia VIII Święta Młodzieży Wrzosowej Krainy dokonała Pani Monika Dźwigaj dyrektor Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie z panią Anetą Maszczak komendantką Ochotniczego Hufca Pracy w Przemkowie.


Zaproszeni gości: Ksiądz Kanonik Krzysztof Mrukiewicz proboszcz parafii rzymsko-katolickiej pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Przemkowie, Marzena Biała - dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Wł. St. Reymonta w Wysokiej, Lucyna Marciniak - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Wojska Polskiego, Janusz Matuszak - przewodniczący Rady Miejskiej w Przemkowie uświetnili to artystyczne wydarzenie
Święto Młodzieży Wrzosowej Krainy to jedyna okazja, by swoje talenty zaprezentowali uczniowie ze wszystkich szkół gminy Przemków. Wśród nich znaleźli się reprezentanci Zespołu Szkół w Przemkowie. Klaudia Drożdż z klasy I Branżowej Szkoły I Stopnia perfekcyjnie wyrecytowała wiersz "Wrzosy". Smutne byłoby życie, świat gdyby ludzie nie potrafili śmiać się, żartować. Szczególne poczucie humoru w skeczu "Dziadziunio" zaprezentowali mistrzowie kabaretu: Hubert Masternak, Patryk Skrobak, Jakub Panicz z LO w Przemkowie. Dla wyrównania rytmu serca przyspieszonego kabaretowymi dialogami Daria Kozłowska, Julia Mała, Malwina Lipiec oraz Zuzanna Świdzińska z klasy 1 LO nostalgicznie wyrecytowały wiersz o znaczącym tytule "Jesienne wrzosy". Wszystko co dobre niestety szybko się kończy "Level level love" zespołu Kult to tytuł piosenki, którą zagrał i zaśpiewał na zakończenie imprezy Hubert Masternak . Kolejne takie wydarzenie już za rok. Społeczność szkolna Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie serdecznie dziękuje za udział wszystkim artystom, zaproszonym gościom, wszystkim uczestnikom tego miodowego świętowania.


z_promocji dnia 10/04/2018 20:37:46 · Drukuj

WYCIECZKA LICEALISTÓW DO WARSZAWY


W dniach 12.09 - 16.09.2018 r. grupa 15 licealistów (w tym członkowie "Koła młodego politologa") z Zespołu Szkół w Przemkowie pod opieką dyrektor Moniki Dźwigaj i prof. Stefana Dudry wzięła udział w wycieczce edukacyjnej do Warszawy, która była jednym z działań projektu "Przemkowski Licealista - aktywny obywatel w niepodległej Polsce". Projekt finansowany jest przez Fundację Santander Bank Polska w ramach programu grantowego "Bank Ambitnej Młodzieży".
Wyjazd do Warszawy nastąpił w późnych godzinach wieczornych, w środę 12 września 2018r.
Czwartek 13 września upłynął na intensywnych spacerach po stolicy. Odwiedziliśmy Fundację KARTA i poznaliśmy główne cele jej działalności. Następnie zwiedziliśmy Muzeum Pawiak oraz Muzeum Żydów Polskich POLIN. Wieczorem wszyscy uczestnicy wycieczki wzięli udział w zajęciach "Koła młodego politologa" prowadzonych przez prof. UZ Stefana Dudrę.


W piątek 14 września 2018 r. rano mieliśmy możliwość wejścia do Sejmu i Senatu. Zwiedzanie tych miejsc mogło się odbyć dzięki uprzejmości Biura Senatorskiego Pani Senator Doroty Czudowskiej. W trakcie wizyty w Parlamencie towarzyszyła nam Pani Poseł Ewa Szymańska.Po opuszczeniu Sejmu i Senatu udaliśmy się do Łazienek. Tam poza zwiedzaniem głównych atrakcji m.in. Pałac na Wyspie, Stara i Nowa Pomarańczarnia i Szkoła Podchorążych odbyła się krótka lekcja historii o polskich powstaniach narodowo-wyzwoleńczych. Po Łazienkach przeszliśmy pod Belweder i Pomnik Józefa Piłsudskiego. W kolejnych dniach zwiedziliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego oraz odbyliśmy długi spacer Nowym Światem, Krakowskim Przedmieściem pod Pomnik Mikołaja Kopernika, aż do Placu Piłsudskiego. Po poznaniu historii Grobu Nieznanego Żołnierza i refleksjach przy Pomniku Smoleńskim nastąpiła chwila wytchnienia w Ogrodzie Saskim. Dalej skierowaliśmy się pod Pałac Prezydencki, Kolumnę Zygmunta i Zamek Królewski. Wieczorem mogliśmy spędzić miło czas na Warszawskiej Starówce. Ostatni dzień wycieczki to zwiedzanie Mauzoleum Męczeństwa przy Alei Szucha i możliwość obejrzenia wystawy dotyczącej niepodległości przy Ministerstwie Edukacji Narodowej. W niedzielę 16 września będąc na Powązkach złożyliśmy kwiaty na grobie Ireny Sendler - naszej patronki. Przed ostatnim wspólnym obiadem i podróżą do domu odwiedziliśmy Pałac Kultury i Nauki.

Główne cele wyjazdu to: uczczenie 100-lecia odzyskania niepodległości poprzez aktywizującą młodzież działalność edukacyjną; poznanie kraju, jego tradycji, zabytków, kultury i historii oraz poszerzenie wiedzy uczniów z zakresu walk o wolność i niepodległość. Ważną wartością dodaną wyjazdu była integracja uczniów LO w Przemkowie.


Dyrekcja i uczniowie Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół w Przemkowie składają podziękowania Fundacji Santander Bank Polska za otrzymany grant, w ramach którego odbyła się wyżej opisana wycieczka edukacyjna.
Dziękujemy również Pani Senator Dorocie Czudowskiej i Pani Poseł Ewie Szymańskiej za możliwość zwiedzania Sejmu i Senatu.
Dziękujemy pracownikom Fundacji KARTA za miłe przyjęcie oraz Panu profesorowi Stefanowi Dudrze za wspólny wyjazd i polityczno-historyczne dyskusje w dzień i w czasie wieczornych posiedzeń w hostelowej stołówce.


z_promocji dnia 10/03/2018 21:09:52 · Drukuj

KOLEJNY GRANT "BANKU AMBITNEJ MŁODZIEŻY" FUNDACJI SANTANDER

W związku z 100 rocznicą odzyskania niepodległości, w tym roku szkolnym dyrekcja i nauczyciele Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie szczególnie skupią się na kształtowaniu patriotycznych postaw wśród uczniów. Pozyskaliśmy na ten cel dofinansowanie w wysokości 7 000zł z Fundacji Banku Zachodniego WBK Grupa Santander (obecnie Fundacja Santander Bank Polska) w ramach programu "Bank Ambitnej Młodzieży". Dotacja pozwoli na realizację projektu "Przemkowski Licealista - aktywny obywatel w niepodległej Polsce".
Projekt zakłada pogłębienie świadomości znaczenia niepodległości u grupy aktywnych społecznie, ambitnych uczniów liceum. Młodzież nauczy się oceniać teraźniejszość i patrzeć w przyszłość, odnosząc się do historii, ważnych wydarzeń i znaczących postaci. Poprzez podjęte w projekcie działania tzn. organizację tematycznych wycieczek edukacyjnych, warsztatów i wykładów, debat i spotkań młodzież zmieni swój światopogląd na temat historii i zagadnień politycznych. Rozwinie postawę obywatelską, jaka jest kluczową bazą do rozwoju niepodległego państwa.
Kontakt młodzieży z pracownikami Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz lokalnymi władzami samorządowymi pozwoli na nowe spojrzenie na otaczającą rzeczywistość społeczno-polityczną, na inny sposób postrzegania zachodzących zmian w "małej ojczyźnie". Poprzez lokalne wydarzenia, ich analizę, łatwiej będzie można zrozumieć zachodzące procesy również w skali państwa, Europy i świata.
Realizacja projektu zaktywizuje młodzież z małej miejscowości do większej aktywności obywatelskiej i udoskonalania otaczającej ją rzeczywistości w "małej ojczyźnie". Projekt pozwoli im na lepsze zrozumienie otaczającej rzeczywistości i poznanie historii Polski, ze szczególnym zwróceniem uwagi na kwestie odzyskania niepodległości, wolności, bohaterów historycznych. Wykreuje nowych liderów, którzy w przyszłości aktywnie będą działać w samorządzie lokalnym oraz na arenie politycznej kraju.z_promocji dnia 10/03/2018 19:29:45 · Drukuj

Strona 1 z 66 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 14
Najnowszy Użytkownik: z_promocji

Copyright © Paweł Kuźmiak Zespół Szkół w Przemkowie
Powered by PHP-Fusion CMSTheme by Itanium & Eric Rekut858087 Unikalnych wizyt