Nawigacja
Strona Główna
Wiem, umiem, rozumiem
Wolontariat
TPD
Download
Galeria
Twórczość uczniów
Linki
Kontakt ze szkołą
Wyszukiwarka
Informacje
Samorząd
Rada rodziców
Punkt informacji
Nabór LO i ZSZ
Nabór gimnazjum
UKMZP
Statut
Zarząd
Członkowie
Historia

Wydarzenia
SKE
Statut
Zarząd
Cele SKE

Wydarzenia
Zainteresowania
Matematyka
Osiągnięcia

Wymiana Przemków-Ludge
Witamy
Witamy na oficjalnej stronie Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie!


Informacje
Pełna nazwa:
Dyrektor:
Rok wybudowania szkoły:
Zespół Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie
mgr Monika Dźwigaj

1976

Zespoły szkolne:
Liceum Ogólnokształcące
Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych
Zasadnicza Szkoła Zawodowa

II PRZEMKOWSKA LIGA SZACHOWA
RUSZA II EDYCJA PRZEMKOWSKIEJ LIGI SZACHOWEJ - ZAPRASZAMY!!!

   
IV RAJD ROWEROWY PO WRZOSOWEJ KRAINIE
IV Rajd rowerowy po Wrzosowej Krainie
o puchar Proboszcza Parafii pw. WNMP
Krzysztofa Mrukowicza

23 września 2017 roku


Zapisy do udziału w Rajdzie będą przyjmowane do dnia 15 września 2017 roku do godz. 15.00 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Przemkowie, Plac Wolności 25, 59-170 Przemków, faxem na nr 76 8 319 208 lub mailem na adres: marta@przemkow.pl.

Warunkiem uczestnictwa dzieci i młodzieży do 15 roku życia w rajdzie jest udział rodzica lub opiekuna. Młodzież pow. 15 roku życia chcąca wziąć udział w Rajdzie musi dostarczyć pisemną zgodę rodziców lub opiekunów prawnych.

Przewidziano 3 trasy rajdu:


1. Trasa Rajdu dla bardziej zaawansowanych: dystans ok. 60 km – start godz.10.00
Zaleca się aby rowery były wyposażone w szerokie opony (długie piaszczyste odcinki)


2. Trasa Rajdu dla średniozaawansowanych: dystans ok. 30 km – start godz. 10.00

3. Trasa Rajdu rodzinna (łatwa): dystans ok. 10 km – start godz. 11.00


MIEJSCE ZBIÓRKI I START RAJDU:
Przemków – Leśna Góra, Dom Wczasów Dziecięcych
zbiórka – godz. 9.30, start – godz. 10.00
Dom Wczasów Dziecięcych – zakończenie Rajdu przy wspólnym ognisku.


Bliższe informacje oraz regulamin rajdu na stronie Gminy Przemków www.przemkow.pl


   
XV OGÓLNOPOLSKI BIEG PO MIÓD
HARMONOGRAM BIEGU PO MIÓD - ZAPRASZAMY!!!

   
XVIII DOLNOŚLĄSKIE ŚWIĘTO MIODU I WINA
PROGRAM DOLNOŚLĄSKIEGO ŚWIĘTA MIODU I WINA

   
INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

04 września 2017r w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2017/2018. Zgodnie ze szkolną tradycją ten dzień rozpoczęliśmy Mszą Świętą w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia NMP w Przemkowie. Mszę odprawił dla uczniów przemkowskich szkół ksiądz Michał Płończak. W Mszy wzięły udział poczty sztandarowe. Zespół Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie reprezentował poczet uczniów przemkowskiego liceum w składzie: Szymon Dryja, Aleksandra Piotrowska i Klaudia Cirka. Apel poprowadziła uczennica klasy II LO Patrycja Piech. W trakcie uroczystości Patrycja zaakcentowała koleją rocznicę wybuchu II wojny światowej m.in. poprzez recytację wiersza Jana Romockiego "Modlitwa Szarych Szeregów" przy akompaniamencie gitarowym nauczyciela pana Adama Rusynko. Nowy dyrektor szkoły Pani Monika Dźwigaj po krótkim przywitaniu przekazała uczniom główne zamierzenia na bieżący rok szkolny. Życzymy wszystkim wiele radości płynącej z obcowania z nauką, dobrych ocen i samych szczęśliwych dni w murach naszej szkoły.   
LOGICZNE MYŚLENIE - PIERWSZY KROK DO SUKCESU
Gdy logika to zabawa – cały świat to łatwa sprawa!

Już od września 2017r. Zespół Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie zaprasza Wszystkich LOGICZNIE MYŚLĄCYCH lub chcących nauczyć się LOGICZNEGO MYŚLENIA mieszkańców Gminy Przemków do udziału w projekcie "Logiczne myślenie – pierwszy krok do sukcesu". Projekt jest dofinansowany ze środków programu „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Fundację „Wrzosowa Kraina”. W ramach realizacji projektu zakupione zostały gry logiczne oraz logiczno-matematyczne, a także inne pomoce naukowe rozwijające m.in. wyobraźnię przestrzenną. Planujemy przeprowadzić cykl zajęć i spotkań dla lokalnej społeczności, dotyczących rozwoju logicznego myślenia, umiejętności matematycznych i wyobraźni przestrzennej.Zajęcia kierowane do dzieci i młodzieży pokażą im, jak można poprzez zabawę rozwijać się intelektualnie. Dorośli uczestniczący w zajęciach i turnieju gier logiczno-matematycznych połączą aktywność umysłową z poszerzeniem swojej wiedzy na temat pomocy dzieciom w rozwijaniu umiejętności matematyczno-logicznych. Wielu rodziców skarży się, że ich pociechy mają trudności z matematyką. Projekt pokaże, że tych trudności można uniknąć lub je zmniejszyć. Pomagają w tym m.in. ćwiczenia logicznego myślenia i szereg gier i zabaw logiczno-matematycznych jakie zaprezentujemy w czasie zajęć i planowanego w projekcie turnieju. Projekt przyczyni się w dużym stopniu do integracji społeczności lokalnej, zarówno dzieci i młodzieży, jak i osób dorosłych. Pokaże sposób na pożyteczne i przyjemne spędzanie czasu wolnego. Dzięki udziałowi w projekcie młodzież z Zespołu Szkół pozyska również informacje o możliwych źródłach finansowania oddolnych inicjatyw i zdobędzie doświadczenie w planowaniu i organizacji przedsięwzięć dla społeczności lokalnej. Zajęcia i spotkania w ramach projektu będą ogłaszane i podawane do publicznej wiadomości dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców Gminy Przemków z zaznaczeniem, które ze spotkań będzie przeznaczone dla jakiej grupy wiekowej. Zakładamy również możliwość przeprowadzenia dodatkowych zajęć na terenie świetlic wiejskich, które wyrażą współpracy z nami przy organizacji zajęć typu „Gry logiczno-matematyczne dla całej rodziny”.
Umowy zostały wręczone 30 czerwca.


   
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO - INFORMACJA

Dyrektor Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie informuje, iż rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 4 września według poniższego harmonogramu:
- 8.00 - Msza Święta w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Przemkowie;
- 9.15 - uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego w świetlicy szkolnej z udziałem uczniów klas Liceum Ogólnokształcącego i Zasadniczej Szkoły Zawodowej oraz nauczycieli.
Przypominamy o stroju galowym!!!
Rozpoczęcie nowego roku szkolnego Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych odbędzie się w środę 6 września o godzinie 16.00 na świetlicy szkolnej.

   
WAKACYJNY III KLASYFIKACYJNY TURNIEJ SZACHOWY

Już w wakację, 24-25 czerwca 2017 r. (sobota i niedziela) odbył się III Klasyfikacyjny Turniej Szachowy zorganizowany przez UKS "Szach-Mat" Przemków i Zespół Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie (Monika Dźwigaj i Dariusz Dźwigaj). Uroczystego otwarcia Turnieju dokonali: dyrektor Zespołu Szkół pan Dariusz Dźwigaj i prezes UKS "Szach-Mat" pan Józef Tarawski. Pan Dariusz Dźwigaj podziękował pani Katarzynie Tarawskiej i panu Józefowi Tarawskiemu za ponad roczną współpracę z UKS. Sędzią głównym zawodów był pan Artur Adamek. Szachiści rywalizowali w czterech grupach: A -dla zawodników do FIDE (maks. 2199 elo), B1 - dla zawodników z rankingiem do 1600 PZSzach, B2 - dla zawodników z rankingiem do 1400 PZSzach i C - dla zawodników z rankingiem 1000-1100 PZSzach. Na turnieju zjawili się zawodnicy z Przemkowa, Głogowa, Gościeszowic, Niegosławic, Polkowic, Lubina, Biernatowa, Milicza, Zielonej Góry, Żarowa, Wiszni Małej, Szewce i Wrocławia. W grupie A zwycięzcami okazali się: I miejsce - Hubert Zieliński, II miejsce - Jakub Wronowicz, III miejsce - Tomasz Findysz. W grupie B1 zwycięzcami okazali się: I miejsce - Kacper Bochenek, II miejsce - Piotr Zapolski, III miejsce - Oskar Bielak. W grupie B2 zwycięzcami okazali się: I miejsce - Mateusz Uhryn, II miejsce - Aleksander Sosnowski, III miejsce - Łukasz Uhryn. W grupie C zwycięzcami okazali się: I miejsce - Adrian Szeremeta, II miejsce - Maciej Pachurka, III miejsce - Aleksander Mydłowski. Jedenastu zawodników uzyskało lub podwyższyło kategorię. Gratulujemy!!!


   
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016//2017

23 czerwca 2017 r. uczniowie udali się po raz ostatni do szkoły, aby odebrać świadectwa promocji do następnej klasy. Po dziesięciu miesiącach ciężkiej i wytężonej pracy zbierają zasłużone laury. Zgodnie ze szkolną tradycją ten dzień rozpoczęliśmy Mszą Świętą w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia NMP w Przemkowie. Mszę odprawił dla uczniów przemkowskich szkół ksiądz Michał Płończak. W Mszy wzięły udział poczty sztandarowe. Zespół Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie reprezentował poczet uczniów przemkowskiego liceum w składzie: Szymon Dryja, Patrycja Piech i Klaudia Cirka.Po Mszy Świętej na sali gimnastycznej odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego oraz pożegnania absolwentów klasy trzeciej Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie. Uroczystość poprowadzili uczniowie klasy drugiej szkoły zawodowej – Weronka Piluk i Maciej Kawecki. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu Polski krótkie słowa do zgromadzonych uczniów, nauczycieli i rodziców skierował dyrektor szkoły. Na początku wręczono świadectwa ukończenia szkoły zawodowej uczniom klasy trzeciej. Najwyższą średnią ocen ukończenia szkoły uzyskała Justyna Łojewska. .Następnie dyrektor wraz z wychowawcami wręczyli świadectwa z wyróżnieniem. Otrzymali je: Patrycja Piech (1LO), Nikola Sikorska (1LO), Julia Rokosiewicz (2C), Mikołaj Rokosiewicz (2C), Maksymilian Sawicki (2C), Klaudia Kondzioła (2A), Natalia Habura (2A), Gabriela Gabryś (2A), Paula Fesz (1B), Wiktoria Sitarek (1B), Julia Sosnowska (1B), Kacper Bochnak (1C), Laura Sykuła (1C). Po wręczeniu świadectw były nagrody dla najlepszych uczniów. Najwyższą średnią ocen wśród uczniów gimnazjum, i tym samym tytuł najlepszego ucznia gimnazjum, uzyskała Klaudia Kondzioła. Najlepszym uczniem Liceum Ogólnokształcącego została Patrycja Piech, która została zgłoszona do Stypendium Prezesa Rady Ministrów, najlepszą uczennicą szkoły zawodowej została Klaudia Omietańska. Uczeń klasy pierwszej Liceum Ogólnokształcącego Szymon Dryja otrzymał nagrodę za wybitne osiągnięcia w szachach (Szymon został Mistrzem Dolnego Śląska i Mistrzem Polski)..
Wręczono również nagrodę za stu procentową frekwencję, którą osiągnęła Aleksandra Oruba z klasy 2C. Nagrodę Stowarzyszenia „Odbudujmy Sportem” dla Najlepszego Młodego Sportowca otrzymał bezapelacyjnie Szymon Dryja. Na koniec dyrektor wręczył nagrody i upominki dla uczniów klasy trzeciej szkoły zawodowej za godne reprezentowanie i sukcesy na szczeblu wojewódzkim. Nagrody za sukcesy w konkursach zawodowych otrzymały Natalia Szewczyk i Roksana Zielonka oraz Krzysztof Krawczyk, Norbert Kłosowski i Piotr Dziadyk. Również Komenda Hufca OHP w Przemkowie wręczyła podziękowania i nagrody za pracę uczniów w OHP. Po zakończeniu uroczystości uczniowie udali się z wychowawcami do klas, aby odebrać świadectwa. Udanego odpoczynku wakacyjnego!!!..   
OSTATNIE POŻEGNANIE GIMNAZJALISTÓW

„Poloneza czas zacząć…” tymi słowami rozpoczęła się 22 czerwca ostatnia w historii Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie uroczystość pożegnania absolwentów Publicznego Gimnazjum. Zgodnie z tradycją rozpoczęliśmy staropolskim polonezem przygotowanym przez panią Magdalenę Żuchowską-Jakubowską. Polonez okazał się przepięknym układem wykonanym perfekcyjnie przez trzecioklasistów. Na końcu poloneza każda para została przedstawiona z imienia i nazwiska. Po polonezie uczniowie podziękowali pani Magdalenie za pracę nad układem poloneza.„Dla nas, uczniów klas trzecich gimnazjum, dzwonek szkolny zabrzmi po raz ostatni. Niebawem powiemy o sobie „Absolwenci Publicznego Gimnazjum w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie, rocznik 2017” – tymi słowami prowadzący, czyli Aleksandra Piotrowska i Patryk Skrobak, rozpoczęli oficjalną część uroczystości. Po wprowadzeniu sztandaru, słowa powitalne wygłosił dyrektor szkoły, pan Dariusz Dźwigaj. „Dzisiejszy dzień jest wyjątkowy szczególnie dla Was i Waszych rodziców, ale jest niezwykle ważny również dla nas, nauczycieli i pracowników Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie. Po raz ostatni w historii Zespołu Szkół żegnamy uczniów gimnazjum” rozpoczął swoje przemówienie dyrektor. „Staraliśmy się Wam przekazać wartości Naszej Patronki – Ireny Sendler, że „(…) ludzi dzieli się na dobrych i złych. Narodowość, rasa, religia nie mają znaczenia. Tylko to, jakim kto jest człowiekiem.” Mam nadzieje, iż te słowa Ireny Sendler będą Wam przyświecać przez całe życie” – kontynuował pan dyrektor. Cytując Edmunda Burke pan dyrektor przekazał młodzieży ważne przesłanie: „Aby zło zatriumfowało, wystarczy, by dobry człowiek niczego nie robił”, dlatego postępujcie tak, aby dobro triumfowało! Jestem głęboko przekonany, że tak będziecie żyć i postępować, i po wielu latach będą o Was mówić – to jest dobry człowiek!”.


Po przemówieniu dyrektora nastąpiło przekazanie sztandaru przez „stary” poczet sztandarowy (Damian Janus, Martyna Hubica, Izabela Denuszek) „nowemu” pocztowi sztandarowemu w składzie - Szymon Dryja, Klaudia Cirka, Patrycja Piech – wszyscy są uczniami klasy pierwszej Liceum Ogólnokształcącego. Po przekazaniu sztandaru dyrektor wraz z wychowawcami klas trzecich i Przewodniczącym Rady Miejskiej w Przemkowie, panem Januszem Matuszakiem wręczyli uczniom świadectwa z wyróżnieniem, zaś ich rodzicom listy gratulacyjne. Świadectwa z wyróżnieniem otrzymali:


Joanna Surzykiewicz 3A – 5,55
Katarzyna Wawryn 3A – 5,44
Malwina Knutelska 3A – 5,22
Jakub Żerebecki 3B – 5,22
Weronika Purgał 3B – 5,11
Angelika Maszczak 3A – 5,11
Patrycja Wątroba 3A – 5,11
Patrycja Oleksiuk 3B – 5,05
Zuzanna Furmańczyk 3B – 5,05
Julia Rybus 3C – 4,88
Józef Kaszowski 3B – 4,88
Nikola Drewniak 3C – 4,77


Po wręczeniu świadectw z wyróżnieniem uczniowie złożyli ślubowanie absolwentów. Kolejnym punktem było wręczenie nagród i podziękowań. Na początku nagrodę „Najlepszego Absolwenta”, który uzyskał najwyższą średnią ocen otrzymała Joanna Surzykiewicz. Nagrody za najwyższy wynik na egzaminie gimnazjalnym otrzymali: Malwina Knutelska, Grzegorz Smardzewski i Damian Janus. Nagrodę za działalność na rzecz Parafii Pw. Wniebowzięcia NMP w Przemkowie w imieniu księdza proboszcza wręczył ksiądz Michał Płończak. Nagrodę otrzymała Joanna Surzykiewicz. Nagrody ufundowane przez pana Zdzisława Janisio otrzymali Aleksandra Piotrowska i Patryk Skrobak za bardzo wysokie wyniki w nauce i działalność na rzecz środowiska. Podziękowania za okazaną pomoc przekazała pani Anna Krzezszewska, prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Damianowi Janus, Marcinowi Jędrzejowskiemu i Patrycji Wątroba. Podziękowanie i nagrodę od Zespołu Opiekuńczo-Wychowawczego Świetlicy Caritas Pod Dobrym Aniołem” parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Przemkowie otrzymał Tomasz Paluszek. Nagrodę „Młody Sportowiec” od Stowarzyszenia „Odbudujmy Sportem” otrzymała Agata Prus. Nagrody za pracę w Poczcie Sztandarowym otrzymali - Damian Janus, Martyna Hubica, Izabela Denuszek, zaś za pracę „szkolnego fotografa” Zuzanna Furmańczyk, nagrodę za pracę w Samorządzie Uczniowskim – Klaudia Kurkowska. Była też nagroda za stu procentową frekwencję dla Filipa Dobek, a na końcu podziękowania dla uczniów za udział i sukcesy w konkursach. Po nagrodach dla uczniów głos w imieniu rodziców zabrały: Przewodnicząca Rady Rodziców pani Katarzyna Wocial i pani Natalia Adachowska. Dyrektor szkoły wręczył podziękowania i kwiaty rodzicom najbardziej zaangażowanym w pracę na rzecz szkoły.


Część artystyczną rozpoczęły Joasia Surzykiewicz i Kasia Wawryn „Pożegnaniem”, czyli pięknymi słowami pożegnania się uczniów ze szkołą, nauczycielami i swoimi kolegami. Piosenkę „Nasza klasa” wykonał uczeń klasy 3C, Krystian Amrozy. Weronika Purgał wierszem K.I. Gałczyńskiego podziękowała nauczycielom za ich trud i pracę, zaś Klaudia Mączka wykonała na saksofonie utwór Charliego Puth „Attention”. Na koniec Angelika Maszczak zaśpiewała piosenkę Kayah „Byłam różą”. I to był ostatni akcent naszej uroczystości.   
Poszerzając horyzonty....

7. czerwca 2017 w II klasie Liceum Ogólnokształcącego i grupie osób uczęszczających na zajęcia z etyki w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie Hanna Miroś przeprowadziła zajęcia w ramach projektu "O Żydach i Żydówkach". Młodzież chętnie i z zainteresowaniem poznała, jak się okazało, nową dla siebie kulturę. Po wpisaniu hasła "Żydzi" w wyszukiwarkę najpierw natknęli się na internetową encyklopedię wikipedia, a następnie na nacjonalistyczne artykuły dotyczące Żydów.
Niemałą sensację wzbudzili w szkole, gdy podczas przerwy pytali znajomych o ich trzy pierwsze skojarzenia z Żydami i Żydówkami. Okazało się, że quiz uświadomił młodzieży, jak bardzo stereotypowa jest ich wiedza na temat kultury żydowskiej. Interesujące okazały się dla młodzieży uczestniczącej w warsztatach mity i fakty, które poszerzyły ich horyzonty.
Dużą przyjemność sprawiło uczniom wypisanie stereotypów nt. Żydów, następnie wyrwanie kartki, zgniecenie jej i wyrzucenie. Zauważyłam wtedy widoczną zmianę - poprzez odrzucenie ograniczeń otwarcie się na nowe. Kolejnym krokiem było odczytanie znaczenia swoich imion. Każdy najpierw z niekłamanym zainteresowaniem przećwiczył pisownię hebrajskiego (sic! od tyłu), następnie odczytał znaczenie swojego imienia. Uczniowie byli bardzo zaskoczeni, dowiadując się, skąd się wzięła część ciała między ustami i nosem. Równie interesująca była dla nich chansa. Każdy dostał "zadanie domowe", by w domu zjeść pistacje, morele, daktyle i orzechy. Z przyjemnością przystali na taki rodzaj zadania. Następnie odsłuchaliśmy nagranie szofaru, które zrobiło na nas duże wrażenie. Przenieśliśmy się w odległe miejsca. Niemało kłopotu sprawiło uczniom połączenie kropek, by dowiedzieć się, jak wygląda Amir i jego suka. Bardzo interesujące okazały się dla uczniów tradycje dotyczące święta: Szabat i Purim. Szczególnie dziewczęta zainteresował przepis Heleny Rubinstein na peelling cukrowy oraz tradycyjne stroje Żydówek z różnych stron świata. Wspólnie zastanowiliśmy się nad źródłami hejtu w naszym świecie i możliwościami walki z nim. Każde z nas dużo wyniosło z tych warsztatów, świetnie bawiliśmy się, ucząc się o innych, otaczających nas kulturach.


   
Strona 1 z 58 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 14
Najnowszy Użytkownik: z_promocji