Strona Główna · Wiem, umiem, rozumiem · Download · Galeria · Wyszukiwarka ...
Nawigacja
Strona Główna
Wiem, umiem, rozumiem
Wolontariat
TPD
Download
Galeria
Twórczo¶ć uczniów
Linki
Kontakt ze szkoł±
Wyszukiwarka
Informacje
Samorz±d
Rada rodziców
Punkt informacji
Nabór LO i ZSZ
Nabór gimnazjum
UKMZP
Statut
Zarz±d
Członkowie
Historia

Wydarzenia
SKE
Statut
Zarz±d
Cele SKE

Wydarzenia
Zainteresowania
Matematyka
Osi±gnięcia

Wymiana Przemków-Ludge
Witamy
Witamy na oficjalnej stronie Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie!


Informacje
Pełna nazwa:
Dyrektor:
Wicedyrektorzy:
Rok wybudowania szkoły:
Zespół Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie
mgr Dariusz DĽwigaj
mgr E. Kaniewska, mgr A. Wałowska
1976

Zespoły szkolne:
Publiczne Gimnazjum
Liceum Ogólnokształc±ce
Liceum Ogólnokształc±ce dla Dorosłych
Zasadnicza Szkoła Zawodowa

WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA


Niech radość i pokój Świąt Bożego Narodzenia
towarzyszy wszystkim przez cały Nowy Rok.
Życzymy, aby był to Rok szczęśliwy w osobiste doznania,
spełnił zamierzenia i dążenia zawodowe i rodzinne
oraz by przyniósł wiele satysfakcji z własnych dokonań.
.Niech Święta Bożego Narodzenia i Wigilijny wieczór,
tak jak cały nadchodzący Nowy Rok
upłyną Wam w szczęściu i radości


Życzy Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Pracownicy i Uczniowie Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie
"CZYM DLA NAS SĄ ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA?"

"Czym dla Państwa są Święta Bożego Narodzenia?" - to tytuł przedstawienia jasełkowego z okazji nadchodzącej uroczystości Bożego Narodzenia, które odbyło się 22 grudnia na sali gimnastycznej Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie. Podczas świątecznych zakupów, w zgiełku ulicznym reporter telewizyjny Katarzyna Wawryn dociekała, jakie jest znaczenie Świąt dla przeróżnych przechodniów. Pytała o to biznesmena, dzieci, zabiegane matki, młode dziewczęta, pastuszków, trzech króli, a nawet Marię, matkę Jezusa. Dla wszystkich znaczenie Świąt Bożego Narodzenia było różne, jedni traktowali je jak kolejny dzień pracy, pościg za karierą, inni jako czas intensywnych zakupów. Najlepiej sens Bożego Narodzenia zrozumiało dziecko. Podczas przedstawienia nie zabrakło kolęd i pastorałek w wykonaniu pani Karoliny Furmanowicz i Angeliki Maszczak. Na koniec dyrektor szkoły, pan Dariusz Dźwigaj przekazał świąteczne życzenia dla wszystkich uczniów, nauczycieli, pracowników i rodziców Zespołu Szkół. Apel został przygotowany przez uczniów klasy 1 Liceum Ogólnokształcącego i klasy 3A gimnazjum pod opieką księdza Michała Płończak i pani Urszuli Gołek. Wesołych, spokojnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia!Jarmark Bożonarodzeniowy w Görlitz

Wyjazd do Görlitz zaplanowano na 16 grudnia. Wszyscy stawili się na miejsce w dobrym humorze i pozytywnie nastawieni. W Zgorzelcu byliśmy o godzinie 9:30. Stamtąd udaliśmy się zabytkowym mostem nad rzeką Nysą Łużycką do Görlitz. Przechodząc, przystanęliśmy przy domu Jakuba Böhma, gdzie uczennice zapoznały nas krótko z jego biografią, którą same przygotowały. Wycieczkę po stronie niemieckiej rozpoczęliśmy od zwiedzania Kościoła Św. Piotra i Pawła. Następnie udaliśmy się do Muzeum Przyrodniczego, jednego z największych na terenie Niemiec. Tam młodzież na wielu interaktywnych wystawach miała okazje zapoznać się z budową gleby i wszystkim, co się w niej znajduje. Po zwiedzaniu muzeum, udaliśmy się na małe zakupy i obiad. Gdy nastąpił zmierzch, udaliśmy się na Weinachtsmarkt, który zachwycił nas kolorami licznych światełek i zapachami pieczonych jabłek, migdałów i lukrowanych pierników. Wspólnie stwierdziliśmy, że klimat niemieckiego jarmarku świątecznego jest niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju. Mieliśmy wrażenie, że czas stanął w miejscu. Niestety wszystko co dobre, szybko się kończy i już po chwili byliśmy z powrotem w Przemkowie w naszych ciepłych domach z zamiarem powrotu do Niemiec już za rok.

ZWYCIĘSTWO W LUBINIE!!!


Dnia 20 grudnia 2016 r. w Gimnazjum nr 4 w Lubinie odbył się XI Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Chłopców o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 4 w Lubinie. W turnieju wzięło udział 5 drużyn: trzy z Lubina, jedna z Głogowa i jedna z Przemkowa z Publicznego Gimnazjum w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie. Nasze Publiczne Gimnazjum z Przemkowa zajęło 1. miejsce, nie przegrywając ani jednego meczu oraz nie tracąc ani jednej bramki!

Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Zarecki, Maksymilian Sawicki, Maciej Skraba, Igor Grocholski, Adam Wiązek, Piotr Sołtysik, Kacper Ptak – kapitan, Amis Dami, Kuba Panicz, Szymon Wilk. Oprócz 1. miejsca jeden z naszych uczestników zdobył wyróznienie indywidualne, był nim Maciej Skraba. Został wyrózniony jako najlepszy zawodnik całego turnieju. Wyniki naszej szkoły: 2:0 – z Gimnazjum z Głogowa, 4:0 – przeciwko Gminnemu Gimnazjum z Lubina, 0:0 – z Gimnazjum nr 4 z Lubina i 1:0 z Gimnazjum nr 5 z Lubina. Opiekunami drużyny byli: pan Adam Rusynko i pani Iwona Mokwińska. Gratulujemy!!!

HAPPENING „STOP przemocy!”

Dnia 19 grudnia 2016 r. oficjalnie zakończyła się w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie kampania przeciwko przemocy „16 Dni Akcji przeciwko Przemocy ze względu na Płeć”. Akcja profilaktyczna ma na celu wyeliminować wszelkie formy przemocy wobec kobiet poprzez: rozwój świadomości, iż przemoc ze względu na płeć stanowi pogwałcenie praw człowieka, wzmacnianie solidarności kobiet na całym świecie, organizujących się by przeciwdziałać przemocy wobec kobiet. Akcja ta to żywa lekcja profilaktyki przemocy, w którą bardzo aktywnie angażują się uczennice Zespołu Szkół. Podczas Happeningu uczennice rozdawały mieszkańcom miasta białe baloniki, naklejki z symbolem naszej akcji oraz ulotki antyprzemowcowe. Odwiedziłyśmy wszystkie najważniejsze instytucje w Przemkowie, by zaznaczyć, jak ważnym problemem się zajmujemy. W ramach akcji w szkole odbyły się pedagogiczne zajęcia warsztatowe dla poszczególnych klas prowadzone przez pedagoga szkolnego – p. Darię Sapian. Ponadto dnia 2 grudnia odbył się szkolny konkurs wiedzy o HIV/AIDS prowadzony przez panie: Darię Sapian i Magdalenę Żuchowską-Jakubowską. W konkursie wzięło udział 29 uczniów Zespołu Szkół. Pierwsze miejsce zajęła uczennica klasy 3A – Joanna Surzykiewicz, drugie miejsce zajął Hubert Masternak z klasy 2C, a trzecie – Katarzyna Wawryn (klasa 3A). Wszystkim serdecznie gratulujemy! Konkurs był poprzedzony zajęciami pedagogicznymi na temat AIDS i HIV prowadzonymi przez pedagoga szkolnego – p. Małgorzatę Zawiłowicz. Dziękuję wszystkim zaangażowanym osobom za udział w Akcji, a przede wszystkim Wolontariuszkom ze Szkolnego Klubu Wolontariusza za pracę i zaangażowanie.

ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ...

Do Świąt Bożego Narodzenia pozostało tylko kilka dni. Choć za oknem szaro, bez śniegu, to atmosfera w naszej szkole zrobiła się świąteczna. Większość klas została już udekorowana ozdobami bożonarodzeniowymi, przystrojone choinki, uczniowie i nauczyciele bardziej uśmiechnięci… Na korytarzach szkoły Samorząd Uczniowski oraz uczniowie klasy pierwszej Liceum Ogólnokształcącego udekorowali choinki otrzymane z Nadleśnictwa Przemków. Atmosfera zrobiła się jeszcze bardziej bożonarodzeniowa. Na środkowym korytarzu pani Barbara Kowalska przygotowała wystawę szopek bożonarodzeniowych wykonanych przez naszych uczniów.

KOLEJNY SUKCES ANGELIKI!!!


Organizatorami Festiwalu są Fundacja Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek oraz Urząd Miejski i Starostwo Powiatowe w Będzinie. Od samego początku Festiwal realizowany jest siłami społecznymi – ponad setka osób (w znacznej części młodzież) poświęca swój czas i wysiłek dla realizacji festiwalowych idei, jakimi są nie tylko umożliwienie solistom i zespołom publicznej prezentacji swojej twórczości, ale także propagowanie wartości chrześcijańskich, kulturowych i narodowych, których nośnikiem są tradycyjne polskie kolędy i pastorałki. W tym roku eliminacje odbywają się w ponad w 37 ośrodkach w kraju i za granicą.

W eliminacjach regionalnych w Nowej Soli dnia 16 grudnia br. zaprezentowała się uczennica Zespołu Szkół im. I.Sendler w Przemkowie – Angelika Maszczak, która została laureatką tego przeglądu za wykonanie kolędy „Mizerna Cicha” oraz pastorałki „Cicho, cicho Pastuszkowie”. Opiekunem artystycznym uczennicy jest Pani Barbara Kowalska. Angelika będzie walczyć o podium na Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie w dniach 12-14 stycznia 2017 r. Spośród 47 wykonawców do drugiego etapu zakwalifikowano 4 solistki i dwa zespoły, a wśród nich naszą Angelikę Maszczak z klasy 3A. Gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy! Trzymamy kciuki!!!

SUKCESY ANGELIKI


Angelika Maszczak - uczennica klasy trzeciej Publicznego Gimnazjum w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie - zajęła II miejsce w III Rejonowym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej, który odbył się 19 listopada 2016 r. w Legnicy. W konkursie wzięło udział 40 uczestników z rejonu lubińskiego, polkowickiego i legnickiego. Konkurs przeznaczony był wyłącznie dla solistów z klas gimnazjalnych. Każdy uczestnik zobowiązany był przygotować jedną piosenkę, w wybranym języku obcym. Angelika wywalczyła II miejsce za piosenkę anglojęzyczną pt.”All i Ask” z repertuaru Adelle.


Kolejnym sukcesem naszej uczennicy był udział w Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości Muzycznej Dzieci i Młodzieży „Wesoła Pięciolinia ” w Ostrowie Wielkopolskim. Na tegoroczną edycję imprezy, organizowanej przez Młodzieżowy Dom Kultury w Ostrowie i Stowarzyszenie Artystyczno-Edukacyjne ,,Scena Młodych", zgłosiła się rekordowa liczba uczestników, bo aż 176 osób – młodych wokalistów z całej Polski. Wszyscy oni wzięli udział w pierwszym etapie konkursu, który odbył się w piątek, 2 grudnia na scenie MDK. Po ocenie jury, do drugiego etapu, który odbył się 3 grudnia, przeszło w sumie 57 osób w tym Angelika. Podczas przesłuchań finałowych Angelika Maszczak wywalczyła wyróżnienie.

MIKOŁAJ WŚRÓD SZACHISTÓW

Trochę z opóźnieniem odbył się IV Mikołajkowy Turniej V Grand Prix w Szachach Szybkich o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie. 12 grudnia gościliśmy młodych adeptów "królewskiej gry" ze szkół podstawowych, gimnazjum i liceum ogólnokształcącego. Tradycyjnie zmagania odbywały w dwóch grupach: grupie A młodszej, w której rywalizują uczniowie szkół podstawowych i grupie B starszej - dla uczniów gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych. W grudniowy poniedziałek w młodszej grupie rywalizowało pietnastu szachistów grając siedem rund systemem szwajcarskim. I miejsce wywalczył z kompletem punktów Michał Marciniak, drugie - Michał Dźwigaj, trzecie - Krzysztof Mydłowski. Dwoje uczniów po raz pierwszy brało udział w turnieju szachowym - Maciek Urbaniak i Dawid Habura. W grupie B walczyło 17 zawodników uczniów gimnazjum i liceum. Rywalizacja była zacięta do ostatniej partii. Ostatecznie pierwsze miejsce ponownie zajął Szymon Dryja (klasa 1LO), drugie - Krystian Teler (3LO), trzecie - Aleksandra Jas z klasy 3C. Na koniec pojawił się gość z Laponii, czyli Święty Mikołaj. Każdy z uczestników otrzymał od Mikołaja prezent. Gratulujemy wszystkim uczestnikom walki fair play oraz umiejętności!

MATEMATYKA, KTÓRA NAS ZASKAKUJE

W piątkowe popołudnie 9 grudnia 2016r grupa licealistów z Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie gościła na Wydziale Matematyki, Informatyki i Ekonometrii Uniwersytetu Zielonogórskiego. Uczniowie wzięli udział w warsztatach matematycznych z cyklu "Matematyka, która nas zaskakuje". Zajęcia na uczelni rozpoczęliśmy od poznania gier i zabaw matematycznych rozwijających logiczne myślenie, koncentrację, przewidywanie i wyobraźnię przestrzenną. Zajęcia prowadziła dr Izabela Kurzydło. Drugim punktem był wykład "Jeżeli nie Nobel, to może Oscar" dr Jacka Bojarskiego. Podczas wykładu poznaliśmy m.in. zastosowanie matematyki przy tworzeniu filmów animowanych. Kolejne warsztaty odbędą się w styczniu 2017. Chętni na styczniowy wyjazd proszeni są o zgłoszenie się do pani Moniki Dźwigaj.

DAWAĆ TO LEPIEJ NIŻ BRAĆ
Samorząd Uczniowski zorganizował Mikołajkową Zbiórkę pluszaków na rzecz dzieci ze ¦wietlic CARITAS z naszej gminy. Przygotowane paczki z darami serca od naszej młodzieży przekazali maluchom członkowie SU.
Darczyńcom pięknie dziękujemy!
Strona 1 z 52 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wy¶lemy nowe, kliknij TUTAJ.
Użytkowników Online
Go¶ci Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 13
Najnowszy Użytkownik: Daria_Debowa