Nawigacja
Strona Główna
Wiem, umiem, rozumiem
Wolontariat
TPD
Download
Galeria
Twórczość uczniów
Linki
Kontakt ze szkołą
Wyszukiwarka
Informacje
Samorząd
Rada rodziców
Punkt informacji
Nabór LO i ZSZ
Nabór gimnazjum
UKMZP
Statut
Zarząd
Członkowie
Historia

Wydarzenia
SKE
Statut
Zarząd
Cele SKE

Wydarzenia
Zainteresowania
Matematyka
Osiągnięcia

Wymiana Przemków-Ludge
Witamy
Witamy na oficjalnej stronie Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie!


Informacje
Pełna nazwa:
Dyrektor:
Wicedyrektorzy:
Rok wybudowania szkoły:
Zespół Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie
mgr Dariusz Dźwigaj
mgr E. Kaniewska, mgr A. Wałowska
1976

Zespoły szkolne:
Publiczne Gimnazjum
Liceum Ogólnokształcące
Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych
Zasadnicza Szkoła Zawodowa

PRZEMKOWIANIE Z BRĄZEM

W sobotę 22 października Zespół Szkół ponownie gościł szachistów podczas VI Turnieju Przemkowskiej Ligi Szachowej pod patronatem Burmistrza Przemkowa. Przemkowska Liga Szachowa jest organizowana przez UKS "Szach-Mat" Przemków i Zespół Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie przy współdziałaniu z Urzędem Miejskim w Przemkowie oraz Przemkowskim Ośrodkiem Kultury. Również w tym turnieju, tak jak w poprzednich turniejach, szachiści rywalizowali w trzech grupach. Najmłodsi w grupie A, uczniowie klas IV-VI w grupie B i najstarsi w grupie open. Rywalizacja ponownie stała na bardzo wysokim poziomie do ostatniej rundy i dopiero ostatnia runda decydowała o kolejności miejsc. Nie zabrakło też emocji związanych z rywalizacją. Miłośnicy królewskiej gry przybyli do Przemkowa z m.in.: Chocianowa, Lubina, Głogowa, Niegosławic, Leszna Górnego, Tomaszowa i wielu innych miejscowości. Ostatecznie w grupie A zwyciężyli: I miejsce - Bartłomiej Róg z Chocianowa, II miejsce - Michał Grzebieniowski z Głogowa, III miejsce - Adrian Tarawski z Przemkowa; w grupie B - I miejsce - Mariusz Weryszko z Niegosławic, II miejsce - Michał Wojtanowski z Lubina , III miejsce - Michał Dźwigaj z Przemkowa; w grupie open - I miejsce - Jakub Kaczmarczyk, II miejsce - Hubert Zieliński, III miejsce - Szymon Dryja (uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Przemkowie). I o to w ten sposób w każdej grupie wiekowej Przemkowianie ulokowali się na trzecim miejscu z brązowym medalem. Gratulujemy zwycięzcom!!! Kolejny VII Turniej Przemkowskiej Ligi Szachowej 19 listopada o godzinie 9.00. Zapraszamy!

Obecny turniej dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie - Fundacja „Wrzosowa Kraina”

   
Młodzieżowy Sejmik Województwa Dolnośląskiego 2016

20 października uczniowie klasy I LO i 2c gimnazjum uczestniczyli w konferencji i debacie dla młodzieży powiatu polkowickiego w ramach projektu „Młodzieżowy Sejmik Województwa Dolnośląskiego 2016”. Spotkanie odbyło się w Starostwie Powiatowym w Polkowicach, a debatę prowadziło Stowarzyszenie Semper Avanti z Wrocławia. Celem debaty było określenie potrzeb i problemów młodzieży powiatu polkowickiego. Przyszłym radnym dobrych rad udzielił Krzysztof Nester – przewodniczący Rady Powiatu. Potrzeby, na które wskazała młodzież to: udział młodzieży w życiu społecznym, potrzeby młodzieży niepełnosprawnej, mieszkania i praca dla młodych, wymiana językowa, komunikacja międzymiastowa, miejsca, w których mogłaby spędzać wolny czas. Po debacie powstał raport, prezentujący wypracowane przez młodzież rozwiązania w/w problemów. W drugiej części spotkania wyłoniono jednego reprezentanta powiatu, który zostanie radnym Młodzieżowego Sejmiki Województwa Dolnośląskiego.


   
ŚWIĘTO CHLEBA W SZKOLE

W dniach 17 – 20.10.2016 r. w Zespole Szkół im. I. Sendler w Przemkowie trwał Tydzień Chleba w Szkole i Zdrowego Stylu Życia. Święto odbywało się w szkole już po raz siódmy. Głównym pomysłodawcą i promotorem Święta jest Fundacja Dobre Życie z panią Walentyną Rakiel – Czarnecką na czele. Święto ma za zadanie promować zdrowy styl życia, wyrabiać wśród młodzieży dobre nawyki żywieniowe, kształcić mądrych konsumentów, którzy są świadomi tego, co jedzą i jak wpływa to na ich zdrowie. A w naszej szkole młodzież dodatkowo ma okazję spotkać się z muzyką na żywo i kultywowaniem tradycji ludowej.Szkolny Klub Wolontariusza wraz opiekunami przygotował z tej okazji ścienną gazetkę edukacyjną, jak także uroczysty apel informujący o zdrowych nawykach żywieniowych. Apel już po raz szósty uświetnili nasi goście – Zespół Ludowy Marzenie ze Szklarek, za co serdecznie dziękujemy. Młodzież mogła nie tylko dobrze się bawić przy skocznych, ludowych piosenkach, ale także wziąć udział w konkursie przeprowadzonym przez Zespół i wygrać ich płytę. (Gratulujemy uczennicy klasy 2a – Oliwii Skrabie). Spotkanie z Zespołem to nie tylko obcowanie z muzyką na żywo, ale także spotkanie z ludźmi pełnymi pasji, życiowej energii i zaangażowania w to, co robią. Godny wzór do naśladowania dla naszych uczniów.
Po apelu cała społeczność szkolna i zaproszeni goście mogli skosztować pysznego pachnącego chleba prosto z piekarni GS Samopomoc Chłopska w Przemkowie, z miodem prosto z rodzimej pasieki pana Stanisława Rekuta, smalcem i kiszonym ogórkiem oraz z dżemem. To pyszne Święto na stałe wpisało się w kalendarz imprez Zespołu Szkół im. I. Sendler w Przemkowie. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację Święta Chleba w Szkole sponsorom: pani prezes piekarni GS Samopomoc Chłopska – Grażynie Borek, panu Stanisławowi Rekutowi, zespołowi Marzenie oraz uczniom i nauczycielom za to, że znów było pysznie i miło.


   
XVI DZIEŃ PAPIESKI - "Święty Jan Paweł II - Święty uśmiechnięty"

"Święty Jan Paweł II - Święty uśmiechnięty". Pod tym tytułem odbył się w kościele parafialnym, 16 października 2016 wieczór upamiętniający XXXVIII rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Apel przygotowała młodzież Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie (Oliwia Zgrzebska, Oliwia Szarko, Barbara Skrzyńska, Patrycja Piech, Michał Mazur) oraz schola parafialna pod kierunkiem księdza Michała Płończaka. Rozważania, których autorem jest św. Jan Paweł II, miały na celu ukazanie radości chrześcijańskiej. Papież wielokrotnie zaznaczał, iż "prawdziwa radość nie jest przejściowym stanem ducha ani czymś, co się osiąga w wyniku szczególnego wysiłku, ale rodzi się ze spotkania z żywą osobą Jezusa". Spotkanie było okazją do wsłuchania się w nauczanie Ojca Świętego i wspólnej modlitwy. Na zakończenie, młodzież przytoczyła ciekawe anegdoty z życia Papieża.


   
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2016

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole 13.10.2016 roku, odbył się Uroczysty Apel. Uczestniczyli w nimi uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi. Na początku głos zabrał Pan Dyrektor Dariusz Dźwigaj, który nauczycielom i wszystkim pracownikom oświaty złożył najserdeczniejsze życzenia i podziękowania. W tym roku uczniowie naszej szkoły przygotowali humorystyczne przedstawienie „Rada pedagogiczna w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie”. Na wstępie zaznaczono, że dla ludzi z poczuciem humoru ten program był bezpłatny, Ci którzy go nie posiadali byli proszeni o wpłacenie 5 złoty w sekretariacie szkoły z zaznaczeniem, że to na konto szkoły. Uczennice Patrycja Piech i Barbara Skrzyńska w zabawny sposób przedstawiły pracę grona pedagogicznego. Przeprowadzono także wybory na „Nauczyciela roku 2016”. Został nim po raz kolejny, od czasów Bieruta nie zastąpiony, pan Dyrektor. Radę pedagogiczną zakłócił występ roztańczonych pań sprzątających, w osobie Konrada Bałabucha, Krystiana Amrozego, Oskar Cegielnik.Następnie Dyrektor z ogromną przyjemnością przedstawił swoje grono pedagogiczne: Małgorzata Niemiec, Karolina Nuta, Dorota Newton, Ela Obca ,Anna Cudza, Iwona Głodek, Renata German, Monika Całka, Hanna Twarda, Anna Śnieżka, Irena Polska, Aneta Powrót, Wanda Techniczna, Magdalena Polonez, ks. Michał Święty, Urszula Boska, Adam Szybki, Iwona Sprytna, Urszula Koziołek, Elżbieta Loczek, Agnieszka Silnia, Arleta Pomocna, Daria Zaradna, Małgorzata SOS, Jolanta Szpila, Dariusz Wielki. Na zakończenie wręczono drobne upominki: długopisy dla nauczycieli i ptasie mleczko dla pracowników obsługi. Apel prowadziły: Patrycja Piech, Oliwia Zgrzebska i Barbara Skrzyńska uczennica klasy I LO. W apelu brało udział 30 uczniów naszej szkoły, którym serdecznie dziękujemy. Przygotowaniem uroczystości zajęły się pani Iwona Łopacińska – Skraba i pani Aneta Wójcik. Dużą frajdą dla uczniów było wcielenie się w swoich nauczycieli i prowadzenie lekcji. Szkołą tego dnia rządziła Oliwia Szarko jako Dariusz Wielki.


   
VI TURNIEJ PRZEMKOWSKIEJ LIGI SZACHOWEJ
   
NAGRODZONE MEDALAMI KEN I NAGRODAMI DKO

12 października 2016 r. w Sali Królewskiej w Akademii Rycerskiej w Legnicy odbyła się uroczystość Dnia Edukacji Narodowej. Z tej okazji nauczyciele otrzymali odznaczenia państwowe, w tym złote, srebrne i brązowe Krzyże Zasługi oraz Medale za Długoletnią Służbę. Nie zabrakło też odznaczeń resortowych – Medalu Komisji Edukacji Narodowej i Nagrody Ministra Edukacji Narodowej. Swoje wyróżnienia przyznał ponadto Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk. W uroczystości wziął udział wicewojewoda dolnośląski Kamil Zieliński. Był także członek władz województwa Tadeusz Samborski i biskup pomocniczy Marek Mendyk. Dolnośląski Kurator Oświaty pan Roman Kowalczyk zaskoczył zebranych swoimi nietuzinkowymi zdolnościami wokalno-poetyckimi śpiewając dwie piosenki (w tym jedną własnego autorstwa i kompozycji) zbierając mnóstwo szczerych oklasków za swój występ. Odznaczenia i wyróżnienia otrzymywali pracownicy oświaty z Legnicy, powiatu legnickiego, powiatów: jaworskiego, złotoryjskiego i polkowickiego. Wśród odznaczonych i nagrodzonych znalazło się pięć nauczycielek Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie. Pośród 22 nauczycieli z rejonu legnickiego Medalem Komisji Edukacji Narodowej zostały odznaczone: Anna Rekut, Barbara Kowalska i Iwona Łopacińska-Skraba. Pośród 9 nauczycieli, którzy otrzymali nagrody Dolnośląskiego Kuratora Oświaty znalazły się dwie nauczycielki naszej szkoły: Elżbieta Kaniewska i Monika Dźwigaj. Gratulujemy!!!
   
SPORTOWA JESIEŃ

Dnia 20 września 2016 r. r. uczniowie z Publicznego Gimnazjum w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie wzięli udział w Lidze Lekkoatletycznej. Zawody odbyły się w Polkowicach na stadionie w godzinach od 8.oo do 14.oo Opiekunem uczniów podczas turnieju były panie Magdalena Żuchowska-Jakubowska oraz Urszula Fijałkowska. W turnieju wzięło udział 4 szkoły z powiatu polkowickiego. 1 miejsce zajęło PG nr 1 w Polkowicach, 2 miejsce zajęło PG nr 2 w Polkowicach, 3 miejsce zajęło PG z Grębocic i 4 miejsce zajęło PG z Przemkowa. Publiczne Gimnazjum w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie reprezentowali: Laura Glapińska, Wiktoria Sitarek, Agata Prus, Zuzanna Świdzińska, Julia Cegielnik i Krystian Amrozy.


Dnia 30 września 2016 r. r. uczniowie z Publicznego Gimnazjum w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie wzięli udział w Dniu Olimpijczyka w Chocianowie. Publiczne Gimnazjum w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie reprezentowali: Laura Glapińska, Wiktoria Sitarek, Agata Prus, Zuzanna Świdzińska, Klaudia Pawlikowska, Radosław Kozłowski, Krystian Amrozy, Filip Dobek, Michał Węgrzyn i Bartosz Wyszyński. Drużyną opiekowały się panie: Magdalena Żuchowska-Jakubowska i Urszula Fijałkowska. Rywalizacja była bardzo zacięta i stała na bardzo wysokim poziomie sportowym. W ogólnej klasyfikacji zarówno drużyna chłopców, jak i dziewcząt zajęła III miejsce. Indywidualnie w skoku w dal Agata Prus zajęła II miejsce, w konkurencji pchnięcia kulą Wiktoria Sitarek zajęła III miejsce, w biegu na dystansie 60m III miejsce zajął Radosław Kozłowski, w skoku dal chłopców Krystian Amrozy uplasował się na III pozycji oraz Filip Dobek zajął III miejsce w pchnięciu kulą. Opiekunem drużyny podczas zawodów były panie Magdalena Żuchowska-Jakubowska oraz Urszula Fijałkowska.


Dnia 08 października 2016 r. uczniowie z Publicznego Gimnazjum w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie wzięli udział w turnieju z piłki halowej dziewcząt, który odbył się w Gimnazjum nr 2 w Polkowicach w godzinach od 9.oo do 14.oo. Opiekunem drużyny podczas turnieju były panie Magdalena Żuchowska-Jakubowska oraz Urszula Fijałkowska. W turnieju wzięły udział 2 szkoły z powiatu polkowickiego. 1 miejsce zajęło PG nr 2 w Polkowicach, a 2 miejsce zajęło PG z Przemkowa. Niestety nasza młodzież zajęła ostatnie 2 miejsce, należy dodać, iż turniej przebiegł w miłej atmosferze i dziewczyny po ciężkim meczu przegrały 1 punktem w karnych. Publiczne Gimnazjum w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie reprezentowali: Agata Prus, Julia Cegielnik, Julia Mała, Kornelia Komarnicka, Klaudia Pawlikowska, Natalia Habura, Gabriela Gabryś, Julia Rybus, Nicola Drewniak i Aleksandra Holata.   
SPOTKANIE Z KRZYSZTOFEM PETKIEM

W dniu 12. października 2016 roku w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Przemkowie odbyło się spotkanie z autorem powieści sensacyjno-przygodowych, dziennikarzem, organizatorem wypraw i szkół przetrwania, podróżnikiem Krzysztofem Petkiem. W spotkaniu uczestniczyło 38 uczniów naszego Zespołu Szkół. Na początku spotkania Krzysztof Petek opowiedział kilka słów o sobie. Zaproszony gość bardzo szybko nawiązał bezpośredni kontakt z młodzieżą. Ciekawie opowiadał o swojej pracy i różnorodnych zainteresowaniach. Zachęcał uczniów do czytania, nie tylko napisanych przez siebie książek, ale do nawiązania kontaktu z literaturą w ogóle. Przekonywał młodych ludzi, że świat nie kończy się na grach komputerowych i telewizji, że istnieje wiele ciekawych możliwości na rozwijanie swoich pasji. Krzysztof Petek bardzo barwnie przedstawił na czym polegają prowadzone przez niego szkolenia survivalu, opowiedział o wyprawach i obozach. Uczestnicy spotkania mieli możliwość obejrzenia zdjęć z wypraw do Rumunii, Transylwanii i na Syberię, poznania tradycji i kultury mieszkańców tych zakątków. Zachęcał młodzież do odbywania wspólnych wycieczek po przygodę, zdobywania wiedzy, poznawania świata i realizowania swoich marzeń. Miał też przyjemność asystować odkrywcy źródeł Amazonki, Jackowi Pałkiewiczowi, w międzynarodowych projektach, dzięki czemu fotografuję i opisuję świat znad Amazonki, Angary, Bajkału. Jest to niezwykły człowiek. Promuje zdrowy styl życia i aktywność społeczną. Krzysztof Petek dał się poznać jako osoba o niezwykłej charyzmie i osobowości, która potrafi zarazić każdego słuchacza chęcią poznania świata i zdobywania doświadczeń. Spotkanie było bardzo ciekawe. Przedstawione wyprawy zapadły nam w pamięci. Takie spotkania zostaną zapamiętane na długo.


   
LICEALNY BIEG NA ORIENTACJĘ

W dniu 5 października 2016 r. na terenie Domu Wczasów Dziecięcych odbyła się – zgodnie z życzeniem uczniów klas Liceum Ogólnokształcącego – impreza terenowa i integracyjna Licealny Bieg na Orientację. Przypominamy, że dla gimnazjalistów z powiatu polkowickiego bieg był organizowany po raz piętnasty. W biegu brali udział uczniowie klasy 1,2 i 3 LO - wyłonione zostały 3 - osobowe drużyny reprezentujące klasy. Uczniowie wykonywali podczas trasy biegu następujące zadania: zebranie wskazanych okazów roślin (dziurawca zwyczajnego, wiązu pospolitego, klonu jawor, grabu pospolitego, glistnika jaskółcze ziele, leszczyny pospolitej, sosny pospolitej, nawłoci kanadyjskiej, krwawnika pospolitego, buku zwyczajnego), oznaczenie azymutu i wskazanie imprez powiatu polkowickiego, nazwanie parku krajobrazowego, w którym odbywa się bieg, wskazanie miejsc atrakcyjnych turystycznie powiatu polkowickiego, oznaczenie skał. Zadania zajęły uczniom około godziny. Pogoda dopisała, można było pospacerować po okolicy i miło spędzić czas. Pozostali uczniowie kibicowali człon kom drużyn i milo spędzali czas przy ognisku i pieczeniu kiełbasek.
Najlepiej poradzili sobie z zdaniami uczniowie klasy 1 i 3 LO, II miejsce zajęła drużyna klasy 2 LO. Nagrodą były książki i słodycze dla wszystkich licealistów. Organizatorem głównym była pani Anna Rekut, pomocą służyły Elżbieta Kaniewska i Joanna Stafiniak oraz Małgorzata Zawiłowicz. Opiekunami klas była także Renata Podgórska.


   
RETUSZ

Retusz to tytuł przedstawienia profilaktycznego, które uczniowie Zespołu Szkół im. Ireny Sendler mieli przyjemność oglądać 05.10.2016r. Nawet najdoskonalsze korygowanie-retusz niedoskonałości urody nie jest w stanie zamaskować tych ułomności. Podobnie jest z uzależnieniami. Nikt i nic nie jest w stanie na trwale ukryć zniszczeń, strat psychicznych i fizycznych jakie wywołują substancje psychoaktywne; szczególnie wobec młodych ludzi tak podatnych na uzależnienia. Przedstawiony w spektaklu los uzależnionego od narkotyków artysty - fotografa Michała jest swoistą etiologią samozagłady dobrze rokującego twórcy. Narkotyki kradną młodość, urodę, zdrowie, powodują straty materiale, niszczą wszelkie uczucia wyższe a nawet unicestwiają pierwotny instynkt przetrwania. Narkoman zafiksowany jest jedynie na zażycie, zdobycie towaru nic innego nie liczy się i liczyć nie będzie aż po kres życia, który zawsze przychodzi szybko i nieodwołalnie. Za ćpanie konsekwencje ponoszą również bliscy - rodzina uzależnionego. Dlatego dla całego społeczeństwa ważna jest edukacja profilaktyczna.Przesłaniem inscenizacji jest twierdzenie, że najlepszą profilaktyką jest brak kontaktu z „uzależniaczami”. Nawet jednorazowe zażycie może spowodować zależność psychiczną i fizyczną, która zawsze kończy się śmiercią w męczarniach.


   
Strona 1 z 49 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 13
Najnowszy Użytkownik: Daria_Debowa