Młodzież zapobiega pożarom
Dodane przez z_promocji dnia 03/24/2019 13:51:29

Dnia 21.03.2019 r. w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie odbył się etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież zapobiega pożarom". W turnieju brało udział 29 uczniów, którzy zostali wyłonieni podczas eliminacji gminnych. Rywalizowali oni w czterech kategoriach wiekowych.
Na początku spotkania Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Polkowicach - Witold Husar przywitał wszystkich gości, uczestników oraz ich opiekunów. Następnie o zabranie głosu i otwarcie turnieju poprosił Burmistrza Przemkowa Jerzego Szczupaka.
Po uroczystym rozpoczęciu Prezes Witold Husar przedstawił przebieg konkursu. Turniej składał się z części pisemnej - napisanie testu. Po jej zakończeniu, w oczekiwaniu na wyniki, zaproszeni goście, uczniowie oraz ich opiekunowie obejrzeli występ dotyczący zmagań pracy strażaka. Część artystyczną przygotowała pani Magdalena Żuchowska-Jakubowska wraz z uczniami z klas 1 i 2 Liceum Ogólnokształcącego w ZS w Przemkowie.

Po artystycznych wrażeniach, komisja konkursowa podała wyniki i nastąpiła uroczysta część - wręczenia dyplomów i nagród rzeczowych. Uczniowie z Zespołu Szkół w Przemkowie, w grupie szkół ponadgimnazjalnych, zajęli następujące miejsca:
II miejsce - Zuzanna Świdzińska, uczennica klasy 1 LO
III miejsce - Damian Janus, uczeń klasy 3 LO.
Podsumowanie turnieju zaszczycił swoją obecnością Starosta Powiatu Polkowickiego Kamil Ciupak, który wraz Burmistrzem Przemkowa Jerzym Szczupakiem i organizatorami turnieju wręczył upominki wszystkim uczestnikom i nagrody laureatom konkursu.
Na zakończenie turnieju Starosta Powiatu Polkowickiego Kamil Ciupak podziękował wszystkim obecnym za uczestnictwo oraz pogratulował szerokiego zakresu wiedzy w dziedzinie pożarniczej i życzył wszystkim dalszych sukcesów.
Pan Burmistrz Przemkowa również podziękował wszystkim za obecność i życzył powodzenia na etapie wojewódzkim. Turniej zakończył się wspólnym obiadem przygotowanych przez gospodarzy tegorocznego etapu powiatowego.