WIEM, UMIEM, ROZUMIEM
Dodane przez z_promocji dnia 10/21/2018 12:57:27

10 października 2018 r. w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie odbył się VIII Powiatowy Turniej Interdyscyplinarny dla uczniów szkół z powiatu polkowickiego "WIEM, UMIEM, ROZUMIEM..." POD PATRONATEM STAROSTY POLKOWICKIEGO.
Organizatorem imprezy był Zespół Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie.

Turniej zgromadził 28 uczestników (16 uczniów ze Szkół Podstawowych oraz 12 uczniów ze Szkół Ponadpodstawowych) - łącznie 7 czteroosobowych drużyn ze szkół powiatu polkowickiego.

Przebieg konkursu: Konkurs został przeprowadzony zgodnie z regulaminem. Rozpoczął się o godzinie 9:00. Uczestnicy konkursu zostali przywitani przez dyrektora Zespołu Szkół w Przemkowie i jednocześnie głównego organizatora konkursu Monikę Dźwigaj. Pani dyrektor poinformowała uczestników o tym, że patronat nad konkursem objął po raz kolejny Starosta Powiatu Polkowickiego. Następnie, po krótkim występie artystycznym Huberta Masternaka - ucznia klasy 1 LO w Zespole Szkół w Przemkowie i przypomnieniu głównych założeń konkursu uczniowie przystąpili do rozwiązywania zadań.
Pierwsza konkurencja polegała na drużynowym rozwiązaniu testu, następnie uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące teorii matematyki, fizyki, chemii i informatyki na wzór teleturnieju 1 z 10. Kolejna konkurencja polegała na rozwiązaniu krzyżówki skojarzeniowej. Najtrudniejsza dla uczniów okazała się ostatnia konkurencja z I części dotycząca zadań typu Udowodnij, że... . Po podsumowaniu wyników części pierwszej nadszedł czas na finał. W finale uczniowie drużynowo rozwiązywali zadania z czterech przedmiotów objętych konkursem.


Wyniki konkursu:
W kategorii szkół podstawowych:
I miejsce - drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Przemkowie (klasa VIII)
II miejsce - drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Przemkowie (klasa III gimnazjum)
III miejsce - drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Polkowicach (klasa VIII)
IV miejsce - drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Przemkowie (klasa VIII)

W kategorii szkół ponadpodstawowych:
I miejsce - drużyna z Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie (klasa II LO)
II miejsce - drużyna z Zespołu Szkół w Chocianowie
III miejsce - drużyna z Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie (klasa I LO)

Zespół Szkół w Przemkowie reprezentowały dwie drużyny. W skład drużyny zwycięskiej (klasa 2 LO) weszli: Aleksandra Jas, Damian Janus, Dariusz Góralski i Patryk Skrobak.
Skład drużyny z klasy 1 LO to: Igor Grocholski, Jakub Panicz, Aleksandra Oruba i Jakub Hybner.