REKORDOWE MISTRZOSTWA!!!
Dodane przez z_promocji dnia 03/22/2018 20:19:12

W dniu 22 marca 2018r w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie odbyły się XII Międzypowiatowe Mistrzostwa Szachowe pod Patronatem Burmistrza Przemkowa. W tym roku udział w turnieju wzięło 117 szachistów, co stanowi rekord w stosunku do rozgrywek z wcześniejszych lat.
Już o 8:00 przybyli pierwsi uczestnicy. O godzinie 9:00 gości, zawodników i ich opiekunów przywitała dyrektor szkoły Monika Dźwigaj. Mistrzostwa otworzył Burmistrz Przemkowa - Jerzy Szczupak.
Sędziom głównym turnieju był pan Artur Adamek.

Ksawery Tartakower jeden z wybitnych polsko-francuskich szachistów XX wieku mówił "Zawsze istnieje właściwe posunięcie. Trzeba je tylko znaleźć."
Właśnie takich, przemyślanych i trafnych posunięć na szachownicy wszystkim uczestnikom turnieju życzyła pani dyrektor.

W grupie A (uczniowie do klasy III SP) zwyciężył z kompletem punktów Michał Grzebieniowski z SP nr 2 w Głogowie. Drugie miejsce zajęła Jagoda Szczepańska z SP Krzeczyn Wielki, zaś na trzecim miejscu uplasował się Filip Biedrzycki z SP nr 3 w Polkowicach. W grupie B (klasy IV-VI SP) zwycięzcą został ? również z kompletem punktów ? uczeń SP w Chocianowie Bartłomiej Róg. Na drugim miejscu był Oskar Perek z SP nr 8 w Świdnicy. Trzecie miejsce zajął Michał Suchecki z SP Wiechlice. W grupie C (klasy 7 SP i gimnazjum) wygrał uczeń SP w Przecławiu Mariusz Weryszko, drugie miejsce zajął Michał Gliszczyński, zaś trzecie ? Kacper Werner. Obaj są uczniami SP nr 3 w Polkowicach. W najstarszej grupie D (OPEN) zwycięzcą został uczeń przemkowskiego Liceum Ogólnokształcącego Szymon Dryja. Drugie miejsce zajął pan Mariusz Weryszko z UKS ?Szach-Mat Przemków?. Trzecie miejsce przypadło panu Stanisławowi Barańskiemu, również zawodnikowi UKS ?Szach-Mat Przemków?. Najmłodszemu zawodnikowi Mistrzostw wręczono puchar. Okazał się nim uczeń SP Aslan Głogów Kajo Lopo da Silva.

Dyrekcja Zespołu Szkół w Przemkowie składa serdeczne podziękowania Panu Burmistrzowi Jerzemu Szczupakowi za objęcie patronatem kolejnej imprezy szachowej na ternie naszego miasta. Dziękuję również prezesowi klubu UKS "Szach-Mat Przemków" Panu Józefowi Tyrawskiemu i Panu Dariuszowi Dźwigajowi za pomoc w organizacji przedsięwzięcia. Dziękuję uczniom LO i Gimnazjum w Przemkowie za pomoc w przeprowadzeniu turnieju.