RUSZYŁA II PRZEMKOWSKA LIGA SZACHOWA
Dodane przez z_promocji dnia 09/24/2017 17:50:15

W sobotę 16 września 2017 roku wystartowała II edycja Przemkowskiej Ligi Szachowej pod patronatem Burmistrza Przemkowa. Organizatorami Ligi są UKS 'Szach-Mat Przemków" i Zespół Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie. W turnieju wzięło udział 29 szachistów z Przemkowa, Legnicy, Żarowa, Chocianowa, Głogowa, Lubina, Polkowic, Piskorzyna, Wiechlic, Milicza, Gościeszowic i Niegosławic. Rywalizowano w trzech grupach: A, B i C-open. Rozpoczęcia turnieju dokonali: prezes UKS pan Józef Tarawski, dyrektor Zespołu Szkół pani Monika Dźwigaj i sędzia główny zawodów pan Artur Adamek. Po siedmiu rundach poznaliśmy zwycięzców. W grupie A I miejsce zajął Gabriel Karaszewski z Legnicy, II - Jan Molecki z Żarowa i III - Aleksander Mydłowski z Przemkowa. W grupie B zwycięzcą został Grzebieniowski Michał z Głogowa, drugie miejsce zajął Kacper Werner z Polkowic, zaś trzecie miejsce Michał Dźwigaj z Przemkowa. W grupie OPEN zwyciężył Hubert Zieliński,drugie miejsce przypadło Stanisławowi Daciuk i trzecie - Stanisławowi Barańskiemu. Zwycięzcy otrzymali medale, nagrody rzeczowe i dyplomy.