MISTRZ DOLNEGO ŚLĄSKA
Dodane przez Dariusz_Dzwigaj dnia 05/29/2017 17:59:18

W dniach 20-21 maja 2017 r. w Klubie Bolko w Świdnicy odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w Szachach Szybkich. W poprzednich latach Mistrzostwa odbywały się w Żarowie i za każdym razem gromadziły około 140 osób. Tym razem został pobity rekord frekwencji – w turnieju zagrało 172 młodych szachistów w kilku kategoriach. Najlepsi w poszczególnych kategoriach otrzymali puchary, medale oraz nagrody rzeczowe. W kategorii chłopców do lat 18 I miejsce zajął i został Mistrzem Dolnego Śląska uczeń pierwszej klasy Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie - Szymon Dryja. Jest to kolejny sukces Szymona w tym roku. W kwietniu Szymon został Mistrzem Polski Amatorów, po raz drugi z rzędu był finalistą Mistrzostw Polski Juniorów. Zdobywa wiele medali i nagród zajmując czołowe miejsca w turniejach szachowych. Gratulujemy!