GRUDNIOWY FINAŁ PRZEMKOWSKIEJ LIGI SZACHOWEJ
Dodane przez Dariusz_Dzwigaj dnia 12/07/2016 11:12:45

4 grudnia br. odbył się VIII Turniej Przemkowskiej Ligi Szachowej rozgrywanej pod patronatem Burmistrza Przemkowa pana Jerzego Szczupaka. Przemkowska Liga Szachowa to wspólna impreza UKS „Szach-Mat” Przemków, Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie, Urzędu Miejskiego w Przemkowie i Przemkowskiego Ośrodka Kultury. Przemkowska Liga Szachowa 2016 składała się z cyklu ośmiu turniejów. Pierwszy turniej odbył się 12 marca. Po każdym turnieju zawodnicy, którzy zajęli 1, 2 i 3 miejsce otrzymywali medale. Do klasyfikacji finałowej zaliczano siedem najlepszych wyników z ośmiu turniejów. Poprzez osiem turniejów przewinęło się 62 szachistów, w grupie A 17, w grupie B – 11 i w grupie C „open” aż 34.

W VIII Turnieju Przemkowskiej Ligi Szachowej w grupie A (najmłodszej) ponownie zwyciężył Bartłomiej Róg z Chocianowa, drugie miejsce zajšł Adrian Tarawski z Przemkowa, zaœ trzecie miejsce zajšł Michał Grzebieniowski z Głogowa. Dalsze miejsca Przemkowian: V miejsce Michał Marciniak, VI miejsce – Krzysztof Mydłowski, VII – Aleksander Mydłowski, VIII – Małgorzata Rapkowska, IX – Krzysztof Golonko. W grupie B pierwsze miejsce zajšł Mariusz Weryszko z Niegosławic, II miejsce Michał Wojtanowski z Lubina, III miejsce Michał DŸwigaj z Przemkowa, a IV miejsce Katarzyna Zielonka z Przemkowa. W grupie C zwycięzcš został Hubert Zieliński z Tomaszowa, II miejsce zajšł uczeń przemkowskiego Liceum Ogólnokształcšcego Szymon Dryja, III miejsce Jakub Kaczmarczyk z Lubina. W grupie C grało jeszcze dwóch uczniów Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie – Krystian Teler (stypendysta Stypendium Premiera RP) i Alan Szatkowski. V miejsce w grupie C zajšł pan Stanisław Stępiński, który pomagał również w sędziowaniu.

Ostatni turniej Przemkowskiej Ligi Szachowej budził ogromne emocje jeszcze przed rozpoczęciem pierwszej rundy, ponieważ o czołowe miejsca walczono do ostatniej rundy, do ostatniego posunięcia pionkiem. Dla niektórych szachistów emocje sięgały zenitu, ale wszystko odbywało się w duchu fair play. Jednak na koniec trzeba było wyłonić zwycięzców, ale każdy kto grał przez tyle turniejów jest zwycięzcą. Za trzy pierwsze przyznawano puchary ufundowane przez Burmistrza Przemkowa oraz nagrody rzeczowe (m.in. wieże, telefony, tablety) ufundowane przez organizatorów. Każdy z uczestników otrzymał oprócz dyplomu nagrodę rzeczową.
W klasyfikacji generalnej w grupie A zwycięzcą został Bartłomiej Róg, drugie miejsce zajął Adrian Tarawski, trzecie miejsce zajął Krzysztof Mydłowski. W grupie B pierwsze miejsce zajął Mariusz Weryszko, drugie miejsce – Michał Dźwigaj, trzecie – Katarzyna Zielonka. W grupie C zwycięzcą został Hubert Zieliński, drugie miejsce zdobył Szymon Dryja, trzecie – Stanisław Barański, IV miejsce zajął Stanisław Stępiński, zaś szóste – Krystian Teler.