TURNIEJ KWALIFIKACYJNY
Dodane przez Dariusz_Dzwigaj dnia 09/05/2016 21:07:47

03.-04 września 2016 r., w ramach projektu "Szachy - sport, nauka, pasja" realizowanego w ramach projektu "odDolny Śląsk" dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich realizowanego przez Legnickie Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich i Fundację „Wrzosowa Kraina”, przeprowadzony został Turniej Klasyfikacyjny „Szachy – sport, nauka, pasja”. W Turnieju wzięło udział 29 zawodników w dwóch grupach, głównie z Przemkowa, ale byli również młodzi szachiści z Legnicy, Chocianowa, Polkowic, Głogowa i Lubina. Zawodnicy mieli możliwość zdobycia lub podwyższenia kategorii szachowej. Udało się to aż 13 zawodnikom, którzy zdobyli IV lub V kategorię szachową!!! W grupie A pierwsze miejsce zajął Bartłomiej Róg z Chocianowa, II miejsce – Michał Grzebieniowski z Głogowa, III miejsce – Adrian Tarawski z Przemkowa. W grupie B pierwsze miejsce zajął Krystian Teler z Przemkowa, II miejsce – Michał Marciniak z Przemkowa, III miejsce – Dominik Kałuża z Chocianowa. Zwycięzcom i wszystkim zawodnikom gratulujemy umiejętności i gry fair play. Uczeń przemkowskiego Liceum Ogólnokształcącego Szymon Dryja podczas zawodów pełnił funkcję asystenta sędziego głównego pana Tomasza Sowa. Dziękujemy wszystkim uczestnikom – dzieciom, młodzieży i ich rodzicom – za udział w projekcie.