OBRONILIŚMY TYTUŁ I PUCHAR
Dodane przez Dariusz_Dzwigaj dnia 06/10/2011 10:14:22

Po raz drugi odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Zarządu Związku Gmin Zagłębia Miedziowego. W tym roku impreza odbyła się w sobotę 4 czerwca w Grębocicach na boiskach tamtejszego gimnazjum. Rano o Puchar rywalizację rozpoczęli gimnazjaliści z 7 gmin (Gaworzyce, Radwanice, Grębocice, Polkowice, Jerzmanowa, Pęcław, Przemków), którzy reprezentowali swoje gimnazja i gminy. Drużyny grały w 11-osobowych składach systemem pucharowym.
Pogoda organizatorom i uczestnikom dopisała, chociaż było za gorąco co dość utrudniało grę. Drużyna Publicznego Gimnazjum w Zespole Szkół w Przemkowie w rundzie ćwierćfinałowej otrzymała wolny los. W innych meczach Gimnazjum z Gaworzyc uległa gimnazjalistom z Radwanic, Grębocice rozbiły Polkowice 4:0, zaś Jerzmanowa nie sprostała Gimnazjum z Pęcławia dopiero w rzutach karnych.

Rozszerzona zawarto newsa

I to właśnie drużyna z Pęcławia zagrała w półfinale z Publicznym Gimnazjum z Przemkowa. Nasi zawodnicy przystępowali do rywalizacji pełni optymizmu, ale z trudnym zadaniem – obronić zdobyty przed rokiem tytuł i Puchar. Mecz półfinałowy okazał się dość trudny – strzały, szybkie akcje, obrona, rzadkie faule i ... dwie bramki strzelona przez Piotra Basałygę i Krzysztofa Drzazgę. No i mogliśmy myśleć już o finale. Jednak przerwa pomiędzy półfinałem a finałem była krótka. W finale mieliśmy się zmierzyć z Gimnazjum z Grębocic, które w drugim półfinale pokonało Radwanice 4:0, i to gimnazjaliści z Grębocic byli zdecydowanymi faworytami. Finał rozpoczął się kilka minut po godzinie dwunastej... i w pierwszej minucie padła pierwsza bramka finału. Jej strzelcem był Krzysiek Drzazga. Przemków prowadził 1:0. Jeszcze drużyna z Grębocic nie zdążyła otrząsnąć się po stracie pierwszej bramki, a już było 2:0 dla naszego gimnazjum. Autorem bramki był Marcin Matwiejów. Trener Grębocic zaczął dokonywać szybkich zmian, ale jego zawodnicy zaczęli się coraz bardziej denerwować, kłócić, ale i też faulować. Na przerwę uczniowie Publicznego Gimnazjum z Przemkowa schodzili z przewagą czterech bramek. Trzecią strzelił Krzysiek Drzazga, a czwartą Piotrek Basałyga. Bez straty gola – za co odpowiedzialna była obrona i nasz bramkarz – Paweł Gbiorczyk. Druga połowa rozpoczęła się od próby ataków Grębocic, ale skończyły się one niepowodzeniem. Za to nasi zawodnicy strzelili jeszcze dwie bramki, których autorem był Krzysztof Drzazga. Finał zakończył się bezapalacyjnym zwycięstwem Publicznego Gimnazjum w Przemkowie 6:0. Ten triumf jest zasługą całej drużyny, która zagrała zdycyplinowanie, drużynowo, dobrze taktycznie i z wiarą w zwycięstwo. Drużyna Publicznego Gimnazjum w Przemkowie zagrała w składzie: Patryk Tkaczyk, Paweł Sanecki, Patryk Stempkowski, Marcin Gbiorczyk, Adrian Muszyński, Wojciech Maluszycki, Aleksander Bezrąk, Piotr Basałyga, Kamil Chrapek, Paweł Gbiorczyk, Marcin matwiejów, Piotr Matwiejów, Piotr Weryszko i Krzysztof Drzazga – kapitan drużyny.
Po finale nastąpiło wręczanie nagród przez Przewodniczącego Zarządu ZGZM, pana Emiliana Stańczyszyna w towarzystwie burmistrzów i wójtów gmin Związku. Naszym gimnazjalistom okazały puchar i dyplom wręczył obecny na imprezie, Burmistrz Przemkowa – Stanisław Pępkowski. Pogratulował uczniom przemkowskiego gimnazjum sukcesu i obrony tytułu. Dodatkowo Krzysztof Drzazga otrzymał tytuł króla strzelców i pamiątkową statuetkę, zaś Paweł Gbiorczyk tytuł najlepszego bramkarza Turnieju i także pamiątkową statuetkę.
Na koniec serdecznie dziękujemy Burmistrzowi Przemkowa, Stanisławowi Pepkowskiemu za zapewnienie dojazdu na Turniej, zaś Zarządowi ZAMET Przemków za udostępnienie strojów piłkarskich i wyrozumiałość.