ZWYCIĘSTWO W POLKOWICACH
Dodane przez Dariusz_Dzwigaj dnia 07/09/2010 08:56:55

20 czerwca 2010 r. Związek Gmin Zagłębia Miedziowego w Polkowicach zorganizował Turniej Piłki Nożnej o Puchar Zarządu ZGZM. W Turnieju mogły wziąć udział drużyny gimnazjalne reprezentujące swoją gminę. W bezpośrednich zmaganiach wzięło udział siedem drużyn: Samorządowe Centrum Edukacji w Radwanicach, Gimnazjum w Grębocicach, Gimnazjum nr 2 w Polkowicach, Gimnazjum Białołęka, GLKS Gaworzyce, Gminny Klub Sportowy "SOKÓŁ" Jerzmanowa oraz nasze Publiczne Gimnazjum w Przemkowie.

Rozszerzona zawarto newsa

Nasza drużyna Publicznego Gimnazjum rozpoczęła rozgrywki od ćwierćfinału. W pierwszym meczu zmierzyliśmy się z drużyną Gimnazjum nr 2 w Polkowicach wygrywając po pasjonującym i emocjonującym meczu 4:2. Choć początkowo wynik meczu z Polkowicami nie był dla naszych gimnazjalistów dobry, ponieważ już w pierwszej minucie stracili gola. Jednak z czasem nasza drużyna zaczęła wyrabiać sobie przewagę, uporządkowała grę na środku i w obronie. Kolejne ataki dały rezultat i na przerwę Przemków schodził prowadząc 2:1. W drugiej połowie emocji było sporo. Najpierw przemkowscy gimnazjaliści podwyższyli na 3:1, potem Polkowice strzeliły gola kontaktowego na 3:2, aby zaraz ustalic wynik meczu na 4:2. W końcówce meczu nasi zawodnicy nie wykorzystali rzutu karnego, ale i tak pokonali Gimnazjum Nr 2 z Polkowic. W meczu półfinałowym nasi gimnazjaliści zmierzyli się ze zwycięzcą meczu Samorządowe Centrum Edukacji w Radwanicach - Gimnazjum w Grębocicach, czyli z Gimnazjum w Grębocicach. Ten mecz został rozegrany na płycie głównej stadionu Górnika Polkowice. Nasza drużyna rozgromiła drużynę z Grębocic 5:0, chociaż pierwsza połowa nie zapowiadała takiego pogromu. Pierwszy gol tego meczu padł po ciężkiej walce dopiero pod koniec pierwszej połowy. W drugiej połowie worek z golami rozsypał się i już gimnazjaliści z Przemkowa mogli skupić się na meczu finałowym. Po tym meczu czekaliśmy już na poznanie przeciwnika w finale. W drugim meczu półfinałowym grały Gminny Klub Sportowy "SOKÓŁ" Jerzmanowa z GLKS Gaworzyce. Lepsi okazali się młodzi piłkarze z Jerzmanowej. O godzinie 13.40 rozpoczął się mecz finałowy, który był meczem bardzo trudnym, ale też pełnym akcji i emocji. Szybkie akcje, rzuty karne, żółte kartki, spalone, nieuznane bramki, zmęczenie, zwycięstwo... Po końcowym gwizdku sędziego cieszyli się już tylko gimnazjaliści z Publicznego Gimnazjum w Przemkowie, którzy pokonali Jerzmanową 3:0. Główna Nagroda i Puchar Zarządu ZGZM był nasz.
Puchary i nagrody indywidualne zostały wręczone przez Przewodniczącego Zarządu ZGZM, pana Emiliana Stańczyszyna. Drużyna otrzymała okazały puchar za I miejsce, zaś Patryk Szczepański otrzymał puchar dla najlepszego strzelca turnieju. Drużyną Publicznego Gimnazjum z Przemkowa opiekowali się Dariusz Dźwigaj i Zbigniew Urbaniak. Tutaj duże podziękowania należą się Urzędowi Miejskiemu w Przemkowie, który ufundował przejazd drużyny do Polkowic oraz Zarządowi Zametu, który wypożyczył swoje stroje piłkarskie na gimnazjalistów. Oddzielne podziękowania kierujemy dla pana Zbyszka Urbaniaka, który poświęcając swój wolny czas kierował drużyną podczas meczów.

Wyniki meczów:
Ćwierćfinał - Gimnazjum nr 2 w Polkowicach - Publiczne Gimnazjum w Przemkowie 2:4
Bramki: Patryk Szczepański x2, Karol Krupiński, Daniel Kostecki

Półfinał - Gimnazjum w Grębocicach - Publiczne Gimnazjum w Przemkowie 0:5
Bramki: Daniel Kostecki x2, Patryk Szczepański x2, Krzysztof Drzazga

Finał - Gminny Klub Sportowy "SOKÓŁ" Jerzmanowa - Publiczne Gimnazjum w Przemkowie 0:3
Bramki: Patryk Szczepański, Karol Krupiński, Krzysztof Drzazga

Skład Publicznego Gimnazjum w Przemkowie:
PG Przemków: Karol Pacierz, Marcin Hirszfeld, Marcin Ziemniak, Aleksander Bezrąk, Daniel Kostecki, Krzysztof Drzazga, Damian Sykuła, Patryk Szczepański, Karol Krupiński, Mateusz Fijałkowski, Mateusz Musik.