CYBERPRZEMOC
Dodane przez Dariusz_Dzwigaj dnia 11/03/2009 12:19:19

W dniu 23.10.2009r. młodzież Zespołu Szkół w Przemkowie uczestniczyła w ramach szkolnego Programu Przeciwdziałania Zagrożeniom i Patologii w przedstawieniu profilaktycznym pt.” Cyberprzemoc”. Spektakl poruszał temat godności człowieka oraz wzajemnego szacunku wśród dzieci i młodzieży. Przedstawiając dręczenie młodej dziewczyny przez kolegę z klasy aktorzy starali się zwrócić uwagę społeczności szkolnej na coraz większy problem cyberprzemocy. Szantażowania i poniżania rówieśników poprzez rozpowszechnianie w sieci obraźliwych treści czy amatorskich filmów. Zjawisko to odnoszące się do przemocy psychicznej przyczynia się do silnej depresji wśród dzieci i młodzieży, która może prowadzić do samobójstwa.
W przedstawieniu podkreślana była rola rodziców jako pierwszych osób z którymi dziecko bądź nastolatek powinno podzielić się problemem a także szkoła, która ma za zadanie reagować w trudnych dla uczniów sytuacjach.
Treści profilaktyczne przedstawienia oraz wspaniała gra aktorów sprawiła, że młodzież Zespołu Szkół z uwagą wysłuchała spektaklu i z nowymi przemyśleniami, refleksjami powróciła do swych szkolnych obowiązków by z odpowiedniej perspektywy i z nową świadomością społeczną spojrzeć na groźne zjawisko cyberprzemocy.
Społeczność szkolna Zespołu Szkół składa szczególne podziękowania dla Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Miejskim w Przemkowie za dofinansowywanie wszelkich działań profilaktycznych wynikających z programu Przeciwdziałania Zagrożeniom i Patologii w ZS oraz Gminnego Programu Przeciwdziałania Alkoholizmowi, kampanii społecznej PARP-y „ Czy twoje picie jest bezpieczne „ realizowanej obecnie w szkołach przez KRPA przy MUG w Przemkowie.
Tak wszechstronne działania sprawią, że młodzież nasza będzie dokonywać właściwych wyborów by ich życie wolne było od narkotyków, alkoholu, nikotyny.
„ Takie młodzieży wychowanie jakie wszelkich instytucji profilaktyczne działanie jednak najważniejsze rodziców mądre chowanie”




Małgorzata Zawiłowicz